Nintendo Switch

Καλησπέρα παιδιά.

Πήρα το switch to Σάββατο το πρωί. Ο γιος μου το περίμενε από τον Ιανουάριο σαν τρελλός...

Το πήρα πακέτο με BOTW, δεύτερο set joycons(τα χρωματιστά), το charging grip και το τσαντάκι μεταφοράς με την ζελατίνα της οθόνης. Τα πήρα όλα με 24 άτοκες για να ξεμπερδεύω...

Παρέλαβα μόνο το switch και το παιχνίδι. Τα υπόλοιπα την Πέμπτη...

'Οντως η ποιότητα κατασκευής της κονόλαςείναι εξαιρετική. Το ίδιο και των joycons. Αγόρασα δεύτερο σετ joycons γιατί έχω και 3 ανηψια, οπότε μαζί με τον γιό μου, 4 στο σύνολο. Ένα joycon το καθένα και όλα καλά.

Το BOTW καταπληκτικό. Δεν έχω παίξει ακόμη, παίζουν μόνο τα πιτσιρίκια, αλλά όντως είναι πολύ καλό.

Την ίδια μέρα αγόαρασα και το snipperclips και το fast rmx. Με αυτά έπαιξα λίγο, πολύ ωραία, ειδικά ο snipperclips. Πολύ έξυπνο παιχνίδι. Γενικά μου αρέσουν πολύ τα indie, στο wiiu έχουμε κατεβάσει αρκετά.

Το μόνο πρόβλημα που έχουμε είναι με το wifi. Αν είσαι δίπλα, παεί σφαίρα, πάνω από 5 μέτρα απόσταση δεν πιάνει.

Μπήκα στα forums και είδα ότι γενικώς υπάρχουν προβλήματα με το wifi. Σε άλλους μικρότερα και σε άλλους μεγαλύτερα σπό το δικό μου. Όποτε πριμένω να δώσει την λύση η nintendo, ίσως με κάποια μελλόντική αναβάθμιση.

Πάντως, ανεξάρτητα των χαμηλών πωλήσεων το Wiiu το κατα ευχαριστήθηκα. Και τώρα που δεν θα ασχολείτε πολύ ο μικρός θα τελειώσω πολλά παιχνίδια...

Είναι η αγαπημένη μου nintendo κονσόλα μέχρι στιγμής !!!
 
Kαλοπαικτο φιλε βλεπω πηρες ολοκληρωμενο πακετο και δεν σου λειπει τιποτα ευχομαι εσυ και ο γιος σου να το ευχαριστηθειτε και να γουσταρετε παιχνιδια οπως μονο η NINTENDO μπορει να φτιαξει.Μπραβο επισης που μεγαλωσες τον γιο σου οσον αφορα το gaming με με τα ιδανικα και της αξιες της NINTENDO:thumbup:(Δεν μπορω να κρυψω ποσο μεγαλο fanboy ειμαι πως να το κανουμε :D :p :D:p)
 
Προσπάθησα να δώσω στον γιό μου σωστές αρχές από μικρό... :D

Πέρα από την πλάκα, εννοείται ότι μόνο nintendo θα του έπαιρνα. Ο μόνος λόγος είναι ότι σε μικρές ηλικίες, έχουν πολλά περισσότερα παιχνίδια να ασχοληθούν από ότι στις άλλες κονσόλες και γενικά η nintendo έχει πάντα πολύ δημιουργικά παιχνίδια.

Ο μικρός είναι 11 ετών και του επιτρέπω να παίζει παιχνίδια μέχρι 13.

Για παράδειγμα το splatoon. Shooter παιχνίδι, χωρίς σκοτωμούς, χωρίς αίματα...Θα τα παίξει τα άλλα όταν μεγαλώσει μόνος του, δεν χρειάζεται να τα παίζει από τώρα...

Έφυγα λίγο εκτός θέματος, sorry... #)
 
Πολυ σωστος εισαι φιλος συμφωνω απολυτα σε ολα και μπραβο σου και παλι.
 
Καλά και μόνο για το καινούριο Zelda αξίζει κάποιος να πάρει τη κονσόλα. Οι εργατοώρες που έχουν ξοδέψει για να φτιάξουν αυτό το παιχνίδι πρέπει να είναι αστρονομικές. Μπορεί να παίζει κάποιος για μήνες μόνο αυτό το παιχνίδι.
 
Shinobi είπε:
Καλά και μόνο για το καινούριο Zelda αξίζει κάποιος να πάρει τη κονσόλα. Οι εργατοώρες που έχουν ξοδέψει για να φτιάξουν αυτό το παιχνίδι πρέπει να είναι αστρονομικές. Μπορεί να παίζει κάποιος για μήνες μόνο αυτό το παιχνίδι.
Συμφωνω και επαυξανω μαυτο που γραφεις μονο και μονο γιαυτο αξιζει να παρει καποιος την κονσολα και ας μην παρει κανενα αλλο παιχνιδι μετα.500+ ωρες με πηρε να το τελειωσω 100% και ακομα και τωρα που ψαχνω κατι λιγα που μου εχουν μεινει γιατι με οδηγους και playthrough στο ιντερνετ δεν ασχολουμαι βλεπω κατι πραγματα που με εκπλησουν και λεω οχι ρε ... ακομα και μετα απο 500+ ωρες υπαρχει κατι που δεν ειδα και το ειδα τωρα.Απιστευτο παιχνιδι δεν χωρανε πολλα λογια απλα απιστευτο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Απο αυτά που είδα εγώ, και 4-5 μήνες να παίζεις, συνέχεια θα βρίσκεις κάτι καινούριο ή θα σκέφτεσαι κάτι που δε σου είχε έρθει στο μυαλό πριν. Μιλάμε για τρελό value for money για όσους τους αρέσουν αυτά τα παιχνίδια φυσικά.
 
Εγινα και εγω ενας κατοχος Switch πριν απο μερες και πηρα το πακετο με Splatoon 2.Σημερα τσιμπησα τα Fast RMX 19,99 και Super Street Fighter 2 απο Amazon Prime Now στα 22 ευρω. Το Splatoon 2 το βρηκα αρκετα διασκεδαστικο αλλα δεν το εχω παιξει online ακομα, το fast rmx ειναι πολυ ωραιο οπως και το street fighter με τα ανανεωμενα γραφικα. Τωρα για το Zelda θα περιμενει λιγο λογω οτι θελω να τελειωσω καποια παιχνιδια στις αλλες κονσολες.

Friend Code : SW-1782-3771-9603
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επαιξα και εγω το fast rmx στο switch και μου αρεσε αρκετα,πολυ ωραια γραφικα και ειδικα η ταχυτητα ειναι φοβερη!!μου θυμησε και το fzero του gamecupe σε μερικες πιστες.εκει που κολλησα για τα καλα ειναι στο original super street fighter 2 online!!
 
Καλοριζικο και καλοπαιχτο Darksynbiε!!

Θα σε πετυχω να παιξουμε κανα Splatoon 2 online :D
 
45 λεπτα ουτε στην Ε3 ειχαν οποτε και γω περιμενω καμια εκπληξουλα και θα θελα κατι απο Platinum μερια η για κανα smash στο Switch η κανα Trailer εστω και 10 δευτερολεπτα απο Metroid Prime 4 αν και αυτο ονειρο θερινης νυκτος ειναι και ποθος μεγαλος γιατι μας τρεχουν τα σαλια ακομα απο την E3 που απλα το ανακοινωσαν.
 
Ajax87 είπε:
Σημερα(στην ουσια αυριο :p ) στις 1πμ την νυχτα εχει Nintendo Direct 45λεπτων με τα επερχομενα παιχνιδια Switch και 3DS. Ελπιζω να εχει και καμια εκπληξουλα...


https://www.nintendo.co.uk/Misc-/Nin...uncement%7Cw37

Eγινε λαθος χτες... Τελικα το Direct ειναι σημερα στις 1πμ την νυχτα! :p (14/9 01:00 Ωρα Ελλαδος)

Μας συγχωρειτε για την λαθος πληροφορια :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολυ καλο το χθεσινο direct με πολυ ενδιαφεροντα πραγματα και με εκπληξεις που δεν περιμενε κανεις αν και με την κονσολα να κανει τρελη επιτυχια και να ξεσκιζει σε πωλησεις ηταν ηλιου φειηνοτερο πως ολο και περισσοτεροι απο τους μεγαλους third party σιγα σιγα θα εβρισκαν τον δρομο τους προς το Switch.H μεγαλη εκπληξη λοιπον ηταν η ανακοινωση του Doom για την κονσολα αλλα και του Wolfenstein II: The new colossus και αυτο απο μονο του λεει παρα πολλα.Πρωτον η Bethesda εχει δει πολυ σοβαρα το Switch μαζι και το Skyrim αλλα και πως το φορητο Switch εχει τα ''καρυδια'' να τρεξει τα δυο παραπανω παιχνιδια.Doom και Wolfenstein σε portable Mode Μιλαμε θα πεσουν και τα τσιμεντα και χιλια μπραβο στην Bethesda μιλαμε για μεγαλους μαγκες.

Παρακατω ολο το χθεσινο Direct ξεκιναει απο το 21:50.

[video=youtube;z870TX-BHB4]https://www.youtube.com/watch?v=z870TX-BHB4
 
ΤΕΛΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ SWITCH ΑΝ ΚΑΙ "ΤΡΑΒΕΣΤΙ" ΚΟΝΣΟΛΑ Ή ΟΧΙ...???
 
Sardanapalos είπε:
ΤΕΛΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ SWITCH ΑΝ ΚΑΙ "ΤΡΑΒΕΣΤΙ" ΚΟΝΣΟΛΑ Ή ΟΧΙ...???
Για εμένα σιγουρα Όχι πάρε αν δεν έχεις ένα 3ds αν θες να έχεις handheld.το botw υπάρχει και στο WiiU όπως και το splatoon που δεν έχει και καμία διαφορά από το πρώτο και το καρτ είναι ακριβώς το ίδιο με το WiiU.Με 3 ώρες SOT δεν είναι handheld αυτό και τα γραφικά που έχει δεν είναι επιπέδου κονσόλας 2017.τραβεστι καλά το έθεσες ούτε άντρας ούτε γυναίκα κρίμα για την νιντεντο να βγάζει τραβελια hardware.
 
annoulitsa είπε:
Για εμένα σιγουρα Όχι πάρε αν δεν έχεις ένα 3ds αν θες να έχεις handheld.το botw υπάρχει και στο WiiU όπως και το splatoon που δεν έχει και καμία διαφορά από το πρώτο και το καρτ είναι ακριβώς το ίδιο με το WiiU.Με 3 ώρες SOT δεν είναι handheld αυτό και τα γραφικά που έχει δεν είναι επιπέδου κονσόλας 2017.τραβεστι καλά το έθεσες ούτε άντρας ούτε γυναίκα κρίμα για την νιντεντο να βγάζει τραβελια hardware.
Εγώ δεν θα συμφωνήσω με την άποψη αυτή. Η υβριδική φύση της κονσόλας έχει βρει ένθερμη υποστήριξη απο πολλούς gamers που θέλουν να παίζουν στην TV και στη συνέχεια να συνεχίζουν το παιχνίδι στο δρόμο, στο καφέ τους, στο πάρκο, οπουδήποτε. Πέρα από τα παιχνίδια που έχει κυκλοφορήσει η ίδια η Nintendo (έχει βγει και το υπέροχο ARMS, αποκλειστικότητα του Switch) μπορείς να βρείς το Mario & Rabidds Kingdom Battle.

Το μέλλον της κονσόλας διαφαίνεται λαμπρό, οπότε θεωρώ ότι είναι καλή επιλογή. Μόνο μην περιμένετε ότι θα βρείτε όλα τα triple AAA third party παιχνίδια. Για αυτά θα χρειαστείτε PS4 ή XBOX One.
 
Και γω το switch κομπλε το βλεπω γιατι λογο μεγεθους και επειδη ειναι και φορητο πιστευω η δυναμη δικαιολογειται!!αν ηταν απκλειστικα home κονσολα και ειχε αυτη την δυναμη εν ετη 2017 τοτε θα την εκραζαν και οι πετρες!!
 
Sardanapalos είπε:
ΤΕΛΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟ SWITCH ΑΝ ΚΑΙ "ΤΡΑΒΕΣΤΙ" ΚΟΝΣΟΛΑ Ή ΟΧΙ...???
Ακου φιλος τα πραγματα ειναι πολυ απλα οσον αφορα το switch.Aν δεν εχεις καποια ιδιαιτερη σχεση με της κονσολες και τα παιχνιδια της NINTENDO,δεν σαρεσουν πχ τοτε μην ασχολεισαι καθολου με το switch γιατι πολυ απλα δεν ειναι για σενα.Παρε ενα ps4 να κανεις την δουλεια σου να εχεις ολα τα multiplatform και αν εχεις και κανα καλο και δυνατο PC τοτε εισαι τζαμι και αρχοντας.
Τωρα στην περιπτωση που εισαι λατρης των παιχνιδιων της τοτε το switch ειναι η κονσολα της Ν που πρεπει να εχεις οπωσδηποτε για πολλους και διαφορους λογους.Καταρχην ολα τα μεγαλα first party Της Ν θα κυκλοφορησουν σαυτην με αλλα να εχουν κυκλοφορησει ηδη και αλλα να τα περιμενουμε οπως το super mario odyssey η το Μetroid Prime 4 Που ηδη εχει ανακοινωθη.Η κονσολα ειναι το απολυτο indie μηχανημα οτι υπαρχει και δεν υπαρχει απο indie games υπαρχουν και θα υπαρχουν και στο μελον στην κονσολα με ενα σωρο αποκλειστικοτητες και δεν ειναι τυχαιο αυτο γιατι καθε μερα ολο και καποιο indie studio θα βγει και θα πει πως το παιχνιδι τους πουλησε στο switch πιο πολυ απο καθε αλλη κονσολα και ολο αυτο κανει τους Indie devs να θελουν ολο και πιο πολυ να κυκλοφορησουν τα παιχνιδια τους στο switch.Μετα απο χρονια οι third party αρχισαν να περνουν πολυ σοβαρα την Ν και το switch και το αποτελεσμα ειναι παιχνιδια που δεν υπηρχε περιπτωση να τα δουμε σε κονσολα της Ν να ανακοινωνονται ενα πισω απο το αλλο γιατι η κονσολα εχει ξσκισει σε πωλησεις και ολοι τους εχουν μυριστει ζεστο χρημα.Ηδη κυκλοφορουν παρα πολλα παιχνιδια και τα καλητερα ερχονται μεχρι και τα Doom και Wolfenstein II: The new colossus ανακοινωθηκαν και μονο να δεις το Doom σε Video που κυκλοφορουν θα δεις πως μιλαμεγια κατι το φοβερο για ενα εξαιρετικο port.

Ολα τα παραπανω κανουν την αγορα της κονσολας να αξιζει με τα χιλια.Δεν θα δεις 4k αναλυσεις στο switch και καποια multiplatforms που θα εχουν οι αλλες δυο κονσολες δεν θα υπαρχουν σαυτο αλλα αδερφε μιλαμε στην ουσια για ενα φορητο που συνδεεται και στην τηλεοραση για μια κονσολα που σε δεινει την δυνατοτητα να παιξεις Doom οπως στης αλλες εκδοσεις σε portable οπου εσυ γουσταρεις η οποιο αλλο παιχνιδι θες και μετα οταν πας σπιτι να αραξεις στην καναπεδαρα σου και να το συνεχισεις στην τηλεοραση σου και αυτη την δυνατοτητα δεν θα την βρεις πουθενα γιατι αυτος ειναι ο ασος στο μανικι της κονσολας και σε συνδιασμο πως οι παντες εχουν δει πολυ σοβαρα το switch υποσχεται ενα εξαιρετικο μελον για την κονσολα που αυτο φαινεται ηδη απο ολα αυτα τα παιχνιδια που κυκλοφορουν και αλλα που ηδη εχουν ανακοινωθη και θα κυκλοφορησουν τους επομενους μηνες και ολα αυτα μολις σε 6 μηνες που υπαρχει η κονσολα στην αγορα.Το Switch ειναι τερατακι και ευκολο στον προγραμματισμο και η συνεργασια με την Nvidia ειναι πολυ δυνατη και πολυ σημαντικη για την Ν και για το μελον της στης κονσολες τα καλητερα ερχονται ακομα δεν ειδαμε τιποτα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Συμφωνω και γω σε οσα γραφει ο metalcandyman το μονο αρνητικο σε βαθος χρονου που βλεπω ειναι για τα third party games γιατι ο κυκλος αυτης τις γενιας σιγα σιγα τελειωνει και σε 1-2 χρονια μαλλον θα εχουμε νεες πολυ πιο ισχυρες (ελπιζω) κονσόλες (ps5 κτλ) απ τα ps4 xbox one με αποτελεσμα οι μεταφορες στο switch να ωχριουν η να μην υπαρχει καν η δυνατοτητα μεταφορας λογο μεγαλης διαφορας στην υπολογιστικη ισχυ.και όπως παρα πολυ σωστα γραφει ο metalcandyman αν δεν σου αρεσουν τα παιχνιδια τις nintendo μην ασχολεισαι!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα