Oι Ghostbusters ξαναρχονται

Τοτε

"We're one of the few developers who love the PS3 and have a great time with it. We have great technology for the PS3 and we want to show it off."
Τωρα

"For the record, the PS3 version [of Ghostbusters] is softer due to the 'quincunx' antialiasing filter and the fact we render at about 75% the resolution of the 360 version. So you cannot directly compare a screen shot of one to the other unless you scale them properly. The PS3 does have less available RAM than the 360 – but we managed to squeeze 3 out of 4 textures as full size on the PS3."
Sorry αλλα δεν μπορω να μην γελαω :p
 
Wally είπε:
Συμφωνω.Αν ειχαν παρει ολοι το δρομο της Nintendo που κολησε 2 Gamecube με selotape και τα πουλαει 250 ευρω,ζητω που καηκαμε.
Παντως η συνεντευξη ειναι γεματη ανοησιες και τεχνικα ακαταληπτες φανφαρες.

Οπως αποδεικνυεται (καπου παιζει ορθογραφικο,ειμαι σιγουρος :D ) o cell δεν "εκανε" για παιχνιδια,ποσο μαλλον οταν συνδιαστηκε αναγκαστικα με μια μπαγιατοκαρτα και και εφαγε αναγκαστικα κατατμηση στη μνημη.

Το μελλον ειναι τα GPGPU...ειδομεν
Αν είχαν πάρει όλοι τον δρόμο της Nintendo που έχει πουλήσει τόσα Wii όσα XBOX + PS3 (x2) οι άλλοι, τότε... Χεχεχε! Δυστυχώς, η φινέτσα του PS3 μόνο σε Ελλάδα φαίνεται να πιάνει τόπο! Ninty rulez!

Άργησα ένα χρόνο, αλλά απάντησα!

Aardvark είπε:
Γιατι για μειωση κοστους και εργατικων ωρων "πανε" συμφωνα με τις δυνατοτητες τις λιγοτερο ικανης κονσολας.
Του 360 δηλαδη.

Με αυτή τη λογική, θα πρέπει να αγοράζουμε την λιγότερο ικανή κονσόλα.. Αφού το αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο σε όλους. 8) ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Wally είπε:
Και με αυτα και με αυτα, βγηκε και το Ghostbusters σε PS3/360 με βασικη πλατφορμα αναπτυξης το PS3...
Zητω συγνωμη για τις σπεκουλες που εκανα περι 630p στην PS3 εκδοση....

Tα πραγματα ειναι ΤΡΙΣχειροτερα!!! μπουαχαχαχαχαχα

360 - 1280 x 720 2 x AA

PS3 - 960 x 540 QAA

Μαυρη θολουρα πλακωσε

Μαυρη σαν καλιακουδα

:tease:
Kαι με αυτα και με αυτα το πραμα διορθωθηκε με patch .....μπηκαν και κατι pixel παραπανω και τωρα το ps3 κοιταει αφυψηλου.

ghostbusters-ps3-xbox.gif










The PS3 version of Ghostbusters was largely criticized for its inferior performance compared to the Xbox 360 version. Developer Terminal Reality told Joystiq, "The PS3 version ... is softer due to the 'quincunx' antialiasing filter and the fact we render at about 75% the resolution of the 360 version." 25% fewer pixels? Unacceptable!

 


Atari is promising to redress the differences between the two platforms with a new patch for the PS3 version which is supposedly available
right now. According to the Atari press release, the patch will offer an "increase in resolution to match that of Xbox 360" while offering "numerous other localization fixes."





New Patch Available for Ghostbusters: The Video Game on PS3 [ign]
 
Aν ισχυει (και δεν ειναι απλα ενα πιστοτερο resize χωρις για το φιλτρο-για-γελια-quincunx) τοτε θα πρεπει να ειναι κανα 3αρι γιγα μιας και πρεπει να αντικατασταθουν ολες οι υφες!! Οποτε μην κρατας την ανασα σου. PS4 believe :)
 
Τελικα ειχα δικιο. Απλα η αναλυση πηγε απο 960x540 σε 1024x576 (δηλαδη αρκετα χιλιαδες pixels μακρια απο το native 720p στο 360) και 2xMSAA.

Αναλυση ΕΔΩ
 
Παιδιά στο PC είναι πανέμορφο... αλλά δεν έχει multiplayer/achievements :(
 
Το έχω στο xbox360, ομολογώ ότι το βαρέθηκα γρήγορα. Τα γραφικά δεν είναι καθόλου άσχημα πάντως!!

Μιχάλης
 
michpan είπε:
Το έχω στο xbox360, ομολογώ ότι το βαρέθηκα γρήγορα. Τα γραφικά δεν είναι καθόλου άσχημα πάντως!!

Μιχάλης
Επειδη ειμαι τρελος fan Ghostbusters και ειδα τον λουκουμανθρωπο :D στις screenshots και μου επεσε το σαγονια απο τα γραφικα το δοκιμασα.

Οπως ειπες man μετα απο λιγο κατανταει βαρετο, τα γραφικα δεν ειναι και τοσο ωραια τελικα οσο δειχνουν στις εικονες και το σημαντικοτερο ενω θελεις να συνεχισεις να παιξεις για να δεις το ΝΕΟ ghostbusters δε μπορεις γιατι το gameplay ειναι broken!!!!
 
Βγαινει remastered.

To παιξα σε PS2 και psp ,να το δουμε και γυαλισμενο πως θα ειναι.

 
Ναι με καλυτερη αναλυση λογικα και σκιες και δεν ξερω τι αλλο.
 
Άντε να δούμε τι θα δούμε!!
 
Aν δω πως αξιζει το remaster εγω προσωπικα θα το αγορασω.Λατρευω το original παιχνιδι και το θεωρω απο τα καλητερα video games Που ειναι βασισμενα σε ταινια και το απολαυσα πραγματικα οταν το ειχα παιξει και μπορει να μην ειναι τεραστιο 7 ωρες πανω κατω με ειχε παρει να το τερματισω αλλα πραγματικα το γουσταρα παρα πολυ.Πολυ καλη φαση και ο τελικος του παιχνιδιου ο Shandor και γενικοτερα ολο το παιχνιδι.Η εκδοση που ειχα παιξει ηταν του ps3. 
 
Πίσω
Μπλουζα