OLED TV Το μέλλον είναι εδώ (απο ποιον άλλον)

Χερι στο Wiki?

Meaning?

PS. Shock, δεν θα μπορούσα να συμφωνισω περισσότερο, αν εξαιρέσεις τον ορισμό της κονσόλας.
 
Kαι εμενα με καλυψε ο shock και επισης εννοειται οτι τα πρωτα μοντελα των 11" δεν προκεται να τα παρουν ουτε οι early-early adopters ισως οι big-pockets για επιδειξη tv πανω στο γραφειο τους, απλως το εβγαλε για να ειναι η πρωτη και να ακολουθησουν οι αλλοι.

Oσο για το μπαουλο στο γραφειο καπου πρεπει να μπουν και τα ηχεια (υπαρχουν και τροποι για να γινεται ασυρματα) και trust me αν προσεξετε τις φωτο θα δειτε οτι μονο μπαουλο δεν ειναι ,αντιθετως εχει περιπου το ιδιο μεγεθος με τις βασεις που στηριζετε η lcd σας.

Και κατι τελευταιο, λογικη τιμη για καινουργια τεχνολογια, μην ξεχναμε πριν 3-4 χρονια μια LCD monitor 15' στοιχιζε γυρω στα 1000-1200 ευρω!
 
Μολις τη δουμε με τα ωραια μας ματακια αυτη τη τεχνολογια θα εχουμε πιο πολλα να πουμε.

Μεχρι στιγμης μονο εικασιες μπορουμε να κανουμε...η δικια μου ειναι οτι αποτελει το next-step οταν ωριμασει...

Ο Γιωργος εννοει την "διορθωση" που εγινε στο λημμα "Halo3" στην Wikipedia απο το IP της Sony Liverpool.

Θα συμφωνησω με τον Αντωνη οτι το PS3 ειναι φθηνο για τη τεχνολογια που κουβαλαει και θα συμφωνησω και με το Γιωργο οτι δεν ειναι παιχνιδο-μηχανη :tease:
 
-------------------EDIT---------------------

O Keeper έχει δίκιο.

Το post μου όντως αδικούσε τον Shock!

Το έσβησα λοιπόν.

--------- BUT $ony still sucks ------------
 
Γιώργη, νομίζω οτι αδικείς ελαφρώς τον Αντουάν καθότι αν θυμάσαι πρόσφατα την "είχε πεί" σε μένα και στον Πάνο, πράγμα που σημαίνει οτι δεν έχει εμμονή στο πρόσωπο σου (.... ή τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ).

Βασικά, στην προκειμένη, έχει τα δίκια του (όπως τα είχε όταν τα είπε και σε μένα) καθότι η μονόπλευρη και αδιάλλακτη προσέγγιση σε ορισμένα πράγματα, η οποία συναντάται σε ορισμένα μέλη του φόρουμ (και σε μένα), δεν βοηθάει σε τίποτα, παρα μόνο στην δημιουργία λάθος εντυπώσεων (υπάλληλοι κλπ). Γνώμη μου λοιπόν είναι, να ρίξουμε λίγο τους τόνους όσον αφορά αντιπαραθέσεις και κοντρίτσες μεταξύ εταιριών, γιατί όπως φαίνεται, οι τριβές που προκαλούν δεν μπορούν να οδηγήσουν πουθενά παρα μόνο σε δημιουργία "κλίματος". ;)

Και για να πάρω κι εγώ θέση στην εν λόγω κόντρα - και να μην είμαι και off topic - όσον αφορά το μέλλον, ανήκει ολοκληρωτικά στις CRT 29'' και όχι σε νέα τεχνολογία. Retro TV Set FTW!! :p :D
 
Samsung SDI's OLED products roadmap

Samsung SDI's OLED products roadmap

To χρονοδιαγραμμα της samsung με τα προιοντα που θα χρησιμοποιουν oled οθονες.

vB.jpg


Τι βλεπουμε στο παραπανω .:pointup:

Οτι μεχρι το 2010 θα εχουμε oled 40- to 42-inch full HD τηλεορασεις, το 2009 με 14-, 15- και 21-inch panels για laptops και desktop monitors και το 2008 3.5- to 7-inch οθονες με 4.1-inch panels σε ultra mobile PCs.
 
Καλά, εγώ θα προτιμήσω τώρα τις Lcd, έχει ωριμάσει πλέον και η τεχνολογία τους...
 
Τι βλέπουμε στο παραπάνω;

Άλλo ένα roadmap μιας εταιρείας. Κάτι που ποτέ ίσως δεν θα πραγματοποιηθεί.

Εγώ παραμένω στις TFT. ΑΝ και τονίζω το AN μέχρι το 2010 η OLED τεχνολογία είναι ώριμη και πάνω από όλα ΠΡΟΣΙΤΗ αρκετά, βλέπουμε.

Φαντάζεστε πόσο θα κοστίζει τότε μια full HD TFT Led backlit TV? Όσο ένα 19άρι monitor για PC σήμερις!!!!!!

Και πάμε όσα στοιχήματα θέλετε.........
 
pooky είπε:
Φαντάζεστε πόσο θα κοστίζει τότε μια full HD TFT Led backlit TV?
Τις κοιτάζω με την άκρη του ματιού μου, αλλά πιθανόν δεν θα τις προλάβω αν είναι να περιμένω να πέσουν στις τιμές που προσωπικά θα θεωρούσα συμφέρουσες...
 
Asta Shock mexri na ftasoun oi oled Ellada tha exoume valei sto mati tis kainourgies 3D TV.

Idi ginetai panikos me ta cinema ( Beowolf) sintoma kai sta spitia mas.

Oreksi kai xrima na iparxei. :D
 
Τώρα μου λες για 3D TV που μόλις παράγγειλα LCD?
 
:biglaugh: :biglaugh:

Tin "SHARP 52xd1E" piges kai pires ,tora pou me tis 3D tha petagontai oi sfaires apo to "COD 4" mesa sto saloni sou.

Google "Samsung 3d ready DLP hdtv". :D
 
LOL με γκαντέμιασες και δεν έκλεισε το Deal.

Για τις 3D δεν τις βλέπω να προχωράνε, πιο σύντομα θα έρθουν μου φαίνεται οι OLED παρά να δούμε 3D πρόγραμμα σε 3D τηλεόραση.
 
Oriste ta prota 3d programata apiste. :D

http://www.terminix.com/bugs3d/

Kai 3d kai se full hd analisi ,se hd-dvd .

Trexte na parete gialia.

To hi-def pethane zito to 3d. :D

Yeap ,pera apo tin plaka, to pio pithano einai pantos na erthoun prota oi oled kai to epomeno megalo vima na einai i 3d technology.
 
Καλά ρε συ Aadvark, Star εσύ δεν έβλεπες? Τρισδιάστατα μαμούνια θες να βλέπεις στην τηλεόραση σου? :)
 
Ο Aardvark οχι μονο γουσταρει 3D αλλα ακουσε και τον Kutaragi και πηγε και για 4D :D :biglaugh:

4dglasses-thumb.jpg
 
XAXAXAAAAA :biglaugh:

Me apoteleioses ,akou "Star HD".

Exeis ola ta dikia na zitas tileoptika kanalia alla ksexases pou zoume, opos ta blepo ego ta pragmata ,edo theloun kana 5ari xronia gia na pane se 16/9 alla 2-3 xronia gia na ta doume se hd.

Tespa i 3d technology den tha stirixthei se tileoptika kanalia alla se tainies kai paixnidia, sto kato kato pios thelei na blepei ton Kateli me ton vas vas se 3d na petagontai ekso apo tin othoni. :D
 
Δεν έπιασες το point μου. Προσπάθησα να σου θυμίσω πως προωθούσε ο Μαστοράκης το Star στις αρχές της δεκαετίας του 90 με εκείνα τα 3D γυαλιά και τα πικάντικα 5λεπτα spotάκια.

Για να πετύχει η terminix πρέπει να αφήσει τα μαμούνια και να ασχοληθεί με άλλα πράγματα. :)

Υ.Γ: Δεν περιμένω το HD από τα Ελληνικά τηλεοπτικά κανάλια. Θα γεράσω και θα ασπρίσουν οι τρίχες μου :)
 
Πίσω
Μπλουζα