Original arcade καμπινες να σου πεφτουν τα σαγονια....και γιατι δεν τις ειδαμε ποτε?

spineshankd

RetroWannaBe
Joined
16 Mαϊ 2012
Μηνύματα
34
Αντιδράσεις
0
εδω και καιρο εχει πεσει το ματι μου σε ενα αμερικανικο site που ιδιωτες ανεβαζουν τις συλλογες τους απο καμπινες και πραγματικα εχω παθει σοκ...

ενω πολλα απο αυτα τα παιχνιδια μπορει να μην ειναι τα αγαπημενα(και καποια ομολογω πως δεν τα εχω ακουσει ποτε) σαν καμπινες ειναι εργα τεχνης.

Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι πως καμμια απο αυτες δεν ηρθε Ελλαδα αυτουσια παρα μονο σε πλακετες προσαρμοσμενες σε made in Greece καμπινες,

και απο την αλλη παιχνιδια σαν το NBA JAM και TEKKEN,KOF κλπ να ερθουνε οπως ακριβως φτιαχτηκαν απο την εταιρια παραγωγης.

Σιγουρα εχει να κανει με το κοστος και με την ευκολια αλλαγης των παιχνιδιων ανα καιρους χωρις να αλλαζει η καμπινα αλλα κατι αντιστοιχο δεν γινοτανε και με τα φλιπερ? και θυμαμαι μαγαζια τα οποια ειχανε ουκ ολιγα...

Η απαντηση μπορει να ειναι ευκολη αλλα το να βλεπεις κατι τετοιο

http://www.coinopspace.com/photo/williams-fire-pinball-head-right-side?context=latest#!/photo/ms-pacman-front?context=latest

και τελικα να παιζεις σε κατι τετοιο,

εχει μια καποια διαφορα ε...!

Οποιος θελει να ανατρεξει στις φωτο του σαιτ και να δει τι εχουνε οι αμερικανοι στα γκαραζ και στα σπιτια τους ας παρει και ενα υπογλωσσιο πρωτα :)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα