Outrun

Χαίρομαι που διασκεδάζετε με τα reviews! Αυτή είναι η ουσία του πράγματος άλλωστε! Να θυμηθούμε τα παλιά και να διασκεδάσουμε με την ψυχή μας με την ανάμνηση αυτών των ωραίων εποχών!
 
νομίζω ότι εάν ψάξετε σε κάποια sequels "τύπου" Outrun, στο cpc θα δείτε αρκετές ουσιαστικές βελτιώσεις... :D

chevy_chase.png

( :angry: δεν αναφέρω ονόματα - βρείτε τα!)

συγνώμη για το μεγάλο post, αλλά παλιές καλές αναμνήσεις... :cry:

φυσικά κάποια πρέπει να ξέχασα...

turbo_outrun.png

turbo_cup.png

miami_cobra_gt.png

cisco_heat.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
-Turbo Outrun (ψιλομάπα το καρπούζι, χωρίς την ατμόσφαιρα του πρώτου)

-ερμμμμ?

-Turbo κάτι

-Miami Cobra

-Cisco Heat (καλό!!!)

-Chevy Chase (πολύ καλό τεχνικά, ψιλοβαρετό σαν παιχνίδι...)
 
To Turbo Cup ,αυτό με τις Porsche, δεν έλεγε και πολλά... αίσχος χειρισμός και κίνηση... με το παραμικρό το αυτοκίνητο έκανε σβούρες! Οπως γράφει και ο Gryzor , μάλλον μόνο το Cisco Heat άξιζε από αυτά.
 
Να πώ ότι το Chevy Chase ήταν αν θυμάμαι καλά, το πρώτο παιχνίδι που καστομάριζες (ρήμα κι αυτό!) το τουτού σου. Όχι ότι έκανε διαφορά στο παιχνίδι, αλλά είναι μία πρώτη!
 
Stanfromgreece είπε:
To Turbo Cup ,αυτό με τις Porsche, δεν έλεγε και πολλά... αίσχος χειρισμός και κίνηση... με το παραμικρό το αυτοκίνητο έκανε σβούρες! Οπως γράφει και ο Gryzor , μάλλον μόνο το Cisco Heat άξιζε από αυτά.
...αυτό περί χειρισμού στο Turbo Cup, το είχαν γράψει και στο Pixel θυμάμαι !! :)

Tελικά είμαι πολύ ανάποδος άνθρωπος: Εμένα το Turbo Cup μου άρεσε, ενώ το Cisco Heat δεν το πολυγούσταρα !! :D
 
+1 για το turbo cup

+1 για το chevy chase (το είχα λειώσει θυμάμαι κάπου 1991-2 προτού το φροντιστήριο!)

Κανείς δεν ανέφερε μέχρι στιγμής το Out Run Europa, το οποίο εγώ έπαιξα αρκετά και θυμάμαι ότι μου άρεσε... :xm:
 
fgbrain είπε:
Κανείς δεν ανέφερε μέχρι στιγμής το Out Run Europa, το οποίο εγώ έπαιξα αρκετά και θυμάμαι ότι μου άρεσε... :xm:
...και αυτό σε amiga έτυχε να το δω !! (μας φάγανε τα 16bit :D )

Eίναι πολλά τα racing games, απο που να αρχίσεις και που να τελειώσεις (έχουμε και τα Crazy Cars, κλπ, κλπ...).
 
ελπίζω το νέο look που προσπαθώ να περάσω στα reviewδάκια να σας αρέσει!
 
(ξερω οτι ξεθαβω old τοπικ /ειμαι κομματακι off τοπικ αλλα μια και ειναι η beta του Remake ,μεχρι να βγει η Final )

FL.jpg

:tease: :tease: :tease: CPC Version is really the worst conversion .... :tease: :tease: :tease:

, I decided to keep only the best.

This title screen made me dream in 1988, I would have liked the game to be like this. I will try to do ......

I started the program in July 2012, I think I have for months, if I get to the end!!

29/10: added speed HI / LO (with shift) and first transitions between turns and landscapes

07/09: Creation of the secondary road and posted a BETA playable version (keys: arrows, input esc)

......................................

01/08 addition of the second palm tree and improved scrolling of the road

23/07: Adding the first palm tree in roadside

/ 15 07: tests of several roads: narrow, wide and duplication of management

July 9, 2012 : Initial testing of game engine

Autotranslated French - English by Google
Aπο τον γνωστο για τα remakes του F.R. διαφορων 8/16bit classics (Barbarian/ Crazy Cars) σε PC μεσω !!!! basic και συγκεκριμμενα την QΒ64 -αν και τις τελευταιες μερες δοκιμασε και portαρε το σε basic remake του Crazy Cars σε Megadrive και ακολουθει το Barbarian )

>>>>> H Beta τoυ REMAKE της CPC VERSION του ΟUTRUN (4.7 ΜΒ)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα