Pang - World Record [Twin Galaxies]

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.322
Αντιδράσεις
5.914
Μετα απο τα wonder boy 3 monster lair και toki ηρθε η ωρα του pang.Πολυ δυσκολο παιχνιδι ειδικα αν πας για world record.Πολυ καλος παιχτης και ο προηγουμενος κατοχος του world record με πολυ μεγαλο σκορ.

Προβολή συνημμένου 71445
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιος βρε φατσα! Φατους
 
Congrats! Για μια ακόμα φορα! :)
 
Μπράβο ρε θυρίο. Εγώ πλέον στην Amiga Που το παίζω δεν φθάνω ούτε στην 35η πίστα.
 
Σας ευχαριστω ολους παιδια.Φιλε divined για να φανταστσεις για τι δυσκολια μιλαμε για να σπασει καποιο το world record δεν φτανει μονο να φτασει καποιος στην τελευταια πιστα αλλα και να βγαζει της πιστες κανοντας ολες της μπαλες μικρες ωστε να περνει 1600 ποντους με καθε μπαλα.Αντε μεχρι της 3,4 πρωτες πιστες ειναι ευκολο μετα ομως γεινεται πανικος.Αφου το παιζεις καταλαβαινεις τι εννοω.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραίος ο παίκτης! :)

Συνέχισε την προσπάθειά σου και σε άλλα παιχνίδια. Το Pang είναι από τα αγαπημένα μου (αν και δεν έχω ασχοληθεία όσο εσύ)
 
Ευχαριστω φιλε ntsmrtz για τα καλα σου λογια.Αν η καμπινα που εχεις για avatar ειναι δικεια σου να την χαιρεσαι.πολυ ομορφη ειναι.
 
Μπραβο και παλι! Το εχεις πολυ για να εχεις κανει τοσα ρεκορ.... Συνεχισε ετσι!!
 
μπραβο μεγαλε φατους ολους!!

υγ. θελω να δω την εκφραση σου οταν παιζεις.. :D
 
metalcandyman είπε:
Σας ευχαριστω ολους παιδια.Φιλε divined για να φανταστσεις για τι δυσκολια μιλαμε για να σπασει καποιο το world record δεν φτανει μονο να φτασει καποιος στην τελευταια πιστα αλλα και να βγαζει της πιστες κανοντας ολες της μπαλες μικρες ωστε να περνει 1600 ποντους με καθε μπαλα.Αντε μεχρι της 3,4 πρωτες πιστες ειναι ευκολο μετα ομως γεινεται πανικος.Αφου το παιζεις καταλαβαινεις τι εννοω.
Το γνωρίζω πόσο μανίκι είναι. Για το λόγο αυτό, σπάω σταδιακά τις μπάλες. Δεν πάω όμως και παγκόσμιο όπως εσύ. Ποιός είναι ο επόμενος στόχος;;
 
Oι επομενοι στοχοι ειναι το wonder boy in monster land.Παιχνιδι θρυλος για world record γιατι πολυ απλα δεν το αγγιζει κανενας επειδη το παγκοσμιο ειναι σε εξωπραγματικα επιπεδα.Οπως υπολογιζω πρεπει να παιζω γυρω στης 5 με 6 ωρες με πολυ λιγα περιθωρια λαθους και τα ghouls n ghosts και sunset riders που εχουν παρα πολυ μεγαλα world records.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@divined : το παιχνιδι σε αμιγκα ειναι πολυ διαφορετικο απο το coin-op.

Σε αμιγκα ειναι πιο απλο με λιγοτερα κρυμμενα μπονους. Το τερματιζω χαλαρα.

Στο coin-op ειναι σαφως πιο πολυπλοκο, με κρυμμενα τετραγωνακια και μπονους.

Αληθεια στην αμιγκα εχεις την "προσφατη" revised εκδοση AGA με τα ζωακια, ή την κανονικη πρωτη?
 
mike είπε:
@divined : το παιχνιδι σε αμιγκα ειναι πολυ διαφορετικο απο το coin-op. Σε αμιγκα ειναι πιο απλο με λιγοτερα κρυμμενα μπονους. Το τερματιζω χαλαρα.

Στο coin-op ειναι σαφως πιο πολυπλοκο, με κρυμμενα τετραγωνακια και μπονους.

Αληθεια στην αμιγκα εχεις την "προσφατη" revised εκδοση AGA με τα ζωακια, ή την κανονικη πρωτη?
Eχεις δικειο Mike.Tο pang στην amiga ειναι πιο ευκολο απο την arcade εκδοση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eπειδη τυχαινει να το εχω λιωσει απο παλια, στην αμιγκα το παιχνιδι ειναι πιο "τυποποιημενο".

Δηλαδη κανοντας προσεκτικα αυτα που πρεπει να κανεις, δεν συμβαινει τιποτα αναπαντεχο.

Και για αυτο τερματιζεται ευκολα και στο easy και στο normal. Το hard θα το δοκιμασω οταν προλαβω,

αλλα η μονη διαφορα ειναι οτι πανε πιο γρηγορα τα μπαλακια.

Αντιθετα το coin-op εχει πιο αναπαντεχα στοιχεια, επειδη τα "πουλακια" και τα "καβουρακια" ειναι random

και μπορει να γινει κατι που δεν ειχες προβλεψει. Εχει και πιο πολλα μυστικα μπονους.

Υ.Γ. η τελευταια επανεκδοση του παιχνιδιου για αμιγκα και AGA εχει μεσα τα εξτρα "ζωακια" που δεν εχει η κανονικη εκδοση.
 
Oπως τα ειπες ειναι και ειδικα τα πουλια και τα καβουρια στην arcade εκδοση ειναι απιστευτα σπαστικα ειδικα στης τελευταιες πιστες.Και τα επιτρεπομενα settings του twin galaxies για το pang ειναι 3 ζωες και στο normal.Εννοοιται οτι απαγορευται το continue.
 
metalcandyman είπε:
Ευχαριστω φιλε ntsmrtz για τα καλα σου λογια.Αν η καμπινα που εχεις για avatar ειναι δικεια σου να την χαιρεσαι.πολυ ομορφη ειναι.
σε ευχαριστώ φίλε, δικό μου είναι το καμπινάκι (μου το έφτιαξε άλλος όμως)

πάντως, βλέποντας το high score σε άλλα παιχνίδια (twin cobra λίγο πάνω από 6 μύρια) καταλαβαίνω ότι δεν είναι ακατόρθωτο...! την έχω ήδη την 2η θέση χαλαρά και με λίγη προσπάθεια ίσως πάω και για πρώτη.

μπριζώθηκα τώρα λέμε :D
 
metalcandyman, έχεις σαρώσει !! :D

mike είπε:
Υ.Γ. η τελευταια επανεκδοση του παιχνιδιου για αμιγκα και AGA εχει μεσα τα εξτρα "ζωακια" που δεν εχει η κανονικη εκδοση.
mike, επειδή το παιχνίδι το έχω original, μπορώ να πω με σιγουριά ότι και η κανονική έκδοση έχει τα "ζωάκια".

Μάλλον οι πειρατικές εκδόσεις που κυκλοφορούσαν εκείνη την εποχή, ήταν οι περισσότερες pre-release, με αποτέλεσμα να μην έχουν μέσα όλα τα features της final sales version...
 
ntsmrtz είπε:
σε ευχαριστώ φίλε, δικό μου είναι το καμπινάκι (μου το έφτιαξε άλλος όμως)πάντως, βλέποντας το high score σε άλλα παιχνίδια (twin cobra λίγο πάνω από 6 μύρια) καταλαβαίνω ότι δεν είναι ακατόρθωτο...! την έχω ήδη την 2η θέση χαλαρά και με λίγη προσπάθεια ίσως πάω και για πρώτη.

μπριζώθηκα τώρα λέμε :D
Φιλαρακι μου τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο αλλα υπαρχουν world records που ειναι απιστευτα.Ωσο για το twin cobra που αναφερεις ειναι και μενα απο τα αγαπημενα μου παιχνιδια και μεχρι την δυτερη θεση ειναι γελοια τα ρεκορ ειναι λιγο πιο πανω απο ενα εκκατομυριο.καποια στιγμη θα ασχοληθω και μαυτο το παιχνιδι.Το προσωπικο μου ρεκορ που το εκανα πριν δυο χρονια σε κανονικη εκδοση mame δυστηχως γιατι αν ηταν αλλιως θα το ειχα στηλει ειναι 7.534.650 ποντους.το εχω πολυ χαλαρα το παγκοσμιο αλλα εχουν σειρα αλλα παιχνιδια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μισο ρε παιδιά για να καταλάβω κάτι, γιατι χρησιμοποιείτε τον όρο "παγκοσμιο ρεκορ" πολύ χαλαρά.

Είδα το site και το μόνο που βρήκαει είναι οτι βγήκε καποιος, και χωρίς καμία υποστίριξη απο επίσημη η αναγνωρισμένη αρχή, αποφασισε να ονομασει τα σκόρ του "παγκοσμια ρεκόρ".

Το ίδιο έχει συμβεί και με τις εταιρίες που πιστοποιούν τα σφραγισμένα παιχνίδια ή την γνησιοτητα των καρτών magic & Yugioh.

Επίσης το TG δέν έχει αρκετάμεγάλη κοινότητα (όπως το KickOff πχ) για να δικαιολογίσει τους τίτλους που μοιράζει.

Μην με παρεξηγήσεις metal το σκορ σου ειναι αξιοθαυμαστο, εγω δεν μπορώ να το κάνω, αλλα το TG δεν σε αξασφαλίζει σε τίποτα.
 
Eιναι ο μοναδικος οργανισμος παγκοσμιως που ασχολειται και πιστοποιει με συγκεκριμενη μεθοδολογια τα high scores.

Οι κριτες πραγματικα τρωνε αμετρητες ωρες να παρακολουθουν-πιστοποιουν gameplay videos.
 
Πίσω
Μπλουζα