[PANINI] Τα Στρουμφ (1982)

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.886
Αντιδράσεις
3.882
Στρουμφακια (πανινι)

fetch


fetch


fetch


fetch


Απο greek comics.gr
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτό το είχα κι εγώ!

Με συγκίνησες τώρα...
 
Το εχω και εγω κομπλε. Nα συμπληρωσω κιολας οτι εχω την εκδοση χωρις την ενδειξη <<δωρεαν>> στο οπισθοφυλο εκει που γραφει <<15dr>>.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τρομερή συγκίνηση με το συγκεκριμένο άλμπουμ.Είναι τα μοναδικά αυτοκόλλητα που θυμάμαι να ανοίγουμε με μανία και να μυρίζουμε το φακελάκι...
 
Εδω σας βαζω φωτογραφιες απο αυτο το φανταστικο αλμπουμ!!! (αυτη ειναι η γαλλικη εκδοση)

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


[edit]Λόγω πνευματικών δικαιωμάτων κρατήθηκαν κάποιες ενδεικτικές φωτογραφίες από το σκανάρισμα του άλμπουμ [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Γιατί ποτέ δεν μπορώ να δώ τις φωτογραφίες που αναρτά ο aardvark ?? Πολύ ωραίο το album argy :)
 
Γιατι συνηθως κανει hotlink που καποια στιγμη πεθαινει :)
 
Πω πω... τι να πω βρε argy... θυμάμαι ακόμα και συγκεκριμένες εικόνες;

Ξέρει κανείς αν μπορεί να βρεθεί το ελληνικό άλμπουμ πουθενά;

Το γαλλικό είναι ακριβώς το ίδιο, εκτός της γλώσσας;
 
Lord_Makro είπε:
Πω πω... τι να πω βρε argy... θυμάμαι ακόμα και συγκεκριμένες εικόνες;Ξέρει κανείς αν μπορεί να βρεθεί το ελληνικό άλμπουμ πουθενά;

Το γαλλικό είναι ακριβώς το ίδιο, εκτός της γλώσσας;

Ναι Lord Makro ειναι ακριβως το ιδιο με το ελληνικο με μονη διαφορα τη γλωσσα!!!

Τωρα για να βρεθει το ελληνικο ειναι πολυ δυσκολο, παντως εχω μια απορια αν καποιος επικοινωνησει με την Panini και ζητησει ενα παλιο αλμπουμ θα το εχουν????? Εχει ρωτησει κανεις???:what:
 
!

Παιδιά,

το έχω βρει το δικό μου και μάλιστα είναι συμπληρωμενο κατα 99%...
 
Ωραιες οι φωτογραφιες που εβαλες Aardvark!!!!

Οποτε η μονη διαφορα του ελληνικου με τα ευρωπαικα ειναι στο οπισθοφυλλο !!!!! :D
 
το βρήκα το δικό μου!! τελικά ειναι συμπληρωμένο 100%. Θυμάμαι οτί είχε κυκλοφορήσει μαζί με την σειρά στην τηλεόραση. Πολλές( άν όχι όλες) απο τις ιστορίες που φαίνονται στο άλμπουμ τις είδαμε αργότερα στην τηλεόραση..ορίστε και οι φωτο:

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


Η τελευταία σελίδα είναι ίδια με το Γαλλικό, εκτός το οπισθόφυλλο του cover.

(δεν ξέρω γιατί δεν εμφανίζονται οι φωτογραφίες!!!, κανένας mod να βοηθήσει??)

Το θέλει κανεις??

[edit]Λόγω πνευματικών δικαιωμάτων κρατήθηκαν κάποιες ενδεικτικές φωτογραφίες από το σκανάρισμα του άλμπουμ [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατω απο καθε φωτο, υπαρχει ενα πλαισιο με επικεφαλιδα BB Code.

Παρε το περιεχομενο του και καντο paste στο ποστ σου ;)
 
thamonas είπε:
Η τελευταία σελίδα είναι ίδια με το Γαλλικό, εκτός το οπισθόφυλλο του cover.
Ακριβως!!

Και ειναι και πιο ωραιο το ελληνικο γιατι αυτη τη φωτογραφια με τον Παπαστρουμφ και το φιλτρο δυστυχως δεν την εχει πουθενα μεσα στο δικο μου!8)

Και πολυ εξυπνη αυτη η προτελευταια σελιδα με τις καληνυχτες σε διαφορες γλωσσες! ;)
 
Μου λείπουν 37 αυτοκόλλητα. :cry:
 
Είχα μεγάλη πόρωση μ' αυτό το άλμπουμ, μου έλειπαν μόνο 3 αυτοκόλλητα. Είχα μάθει και τις ιστορίες απ' έξω. Νομίζω οτι τα φακελλάκια ήταν μπλε ριγέ, ή κάνω λάθος;

Έκανα τεράστιο λάθος που αργότερα, έφηβος πια το χάρισα σε ένα μικρότερο κοριτσάκι... Τουλάχιστον ελπίζω να ζει ακόμα στα δικά της πράγματα...
 
VAGBITH είπε:
Είχα μεγάλη πόρωση μ' αυτό το άλμπουμ, μου έλειπαν μόνο 3 αυτοκόλλητα. Είχα μάθει και τις ιστορίες απ' έξω. Νομίζω οτι τα φακελλάκια ήταν μπλε ριγέ, ή κάνω λάθος;Έκανα τεράστιο λάθος που αργότερα, έφηβος πια το χάρισα σε ένα μικρότερο κοριτσάκι... Τουλάχιστον ελπίζω να ζει ακόμα στα δικά της πράγματα...

το φακελακι

mEatz60ZEpYsdXeGIhhY51Q.jpg
 
imperium αυτο το συγκεκριμενο φακελακι κυκλοφορουσε στην Ελλαδα ή το βρηκες στο ιντερνετ ; μου φαινεται παραξενο που γραφει τη λεξη "στρουμφακια" στα ιταλικα :eek:
 
Τα φακελάκια της ΡΑΝΙΝΙ είχαν και έχουν τους τίτλους των συλλογών σε πολλές γλώσσες (αγγλικά, γαλλικά, γερμανικά, ιταλικά, ισπανικά, και εσχάτως και ΤΟΥΡΚΙΚΑ!), αλλά όχι στα ελληνικά. Στα ελληνικά είναι οι τίτλοι των συλλογών που κυκλοφόρησαν αποκλειστικά στην Ελλάδα (πχ ελληνικό ποδόσφαιρο)

Για παράδειγμα, τα φακελάκια των Στρουμφ έγραφαν LES SHTROUMPFS, THE SMURFS, I PUFFI κλπ
 
Πίσω
Μπλουζα