[PANINI] Τα Στρουμφ (1982)

theforce ευχαριστω πολυ για την πληροφορια,δεν το γνωριζα :flower:
 
Καλησπερα..

Εγω εχω την αγγλικη εκδοση, 100%.. :)

dsc0165wu.jpg


dsc0165wu.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παρέλαβα πολλά παλιά κόμικς τις προηγούμενες μέρες, αυτό όμως που με συγκίνησε πιο πολύ δεν ήταν κάποιο περιοδικό αλλά το πλήρες σετ απο το άλμπουμ Στρουμφ ( τα 180 αυτοκόλλητα).

Τώρα μου λείπει μόνο ένα κενό άλμπουμ, :) πιστεύω ότι με υπομονή ίσως βρεθεί κάποτε χωρίς να χρειαστεί να υποκύψω σε πωλητές που ζητάνε τεράστια ποσά (συνηθισμένο φαινόμενο στα ελληνικά άλμπουμ που είναι και πιο δυσεύρετα).

Το πιο σημαντικό βήμα έγινε! ;)
 
Ευχομαι να το βρεις.
 
Μακρο, θέλουμε φωτο, αν μπορεσεις :)
 
Έτσι κι αλλιώς, κυρίως οι διεθνείς εκδόσεις αυτού του άλμπουμ δεν είναι ακριβές (το πολύ 30 ευρώ κομπλέ άλμπουμ). Εγώ πέρσι πήρα τη γαλλική με πέντε ελλείψεις, μόνο 12 ευρώ...
 
αα, μακρο μπραβο που το ξετρυπωσες :flower:
 
Lord_Makro είπε:
Παρέλαβα πολλά παλιά κόμικς τις προηγούμενες μέρες, αυτό όμως που με συγκίνησε πιο πολύ δεν ήταν κάποιο περιοδικό αλλά το πλήρες σετ απο το άλμπουμ Στρουμφ ( τα 180 αυτοκόλλητα). Τώρα μου λείπει μόνο ένα κενό άλμπουμ, :) πιστεύω ότι με υπομονή ίσως βρεθεί κάποτε χωρίς να χρειαστεί να υποκύψω σε πωλητές που ζητάνε τεράστια ποσά (συνηθισμένο φαινόμενο στα ελληνικά άλμπουμ που είναι και πιο δυσεύρετα).

Το πιο σημαντικό βήμα έγινε! ;)
Κενό, είναι πιθανό να το βρεις σε σχετικά καλή τιμή...

Εκεί που "τσεκουρώνουν", είναι για τα άλμπουμ που έχουν μέσα όλα ή σχεδόν όλα τα αυτοκόλλητα...

(Μιλάω πάντα για την Ελληνική έκδοση).
 
Ακριβώς αυτό ήταν το σκεπτικό μου, ξέρω ότι οι ξένες εκδόσεις βρίσκονται σχετικά εύκολα, αλλά θέλω το ελληνικό :)

Πιστεύω να το βρω κενό κάποια στιγμή, αν περάσει πολύς καιρός και δεν γίνει κάτι, το πολύ να πάρω το αγγλικό και να τα κολλήσω εκεί.

Αριάδνη, εσύ πρέπει να βρεις άλμπουμ Κάντυ ;)
 
:D :D δεν υπάρχει, ειδάλλως τρεχοντας..
 
Της έβαλες φωτιές τώρα... :cool:
 
Δε νομίζω ότι μπορώ να σας περιγράψω με λόγια τη χαρά που νιώθω κάθε φορά που βλέπω στρουμφάκια! #)

Ακόμα κι αν γίνω 200 χρονών, νομίζω ότι πάντα θα νιώθω σαν παιδί!....

Ελαφρώς offtopic: πρέπει να δείτε πόσο είχα καταστραφεί με ένα παιχνιδάκι που είναι για android / iOS τύπου farmville, αλλά με στρουμφάκια! Απίστευτη νοσταλγία!!!
 
κι εγω το εχω ολοκληρωμενο το αλμπουμ αλλά στα ισπανικα,δεν πειραζει ομως,αρκει που το εχω :)

Snapshot_20140809.jpg

Snapshot_20140809_1.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μου έβγαλε τον Σκουντούφλη, χαχαχα.

smurfs.JPG
 
Πίσω
Μπλουζα