[PANINI] Barbie ROCK STARS (1986)

Τι μου θύμισες τώρααα! Θα βάλω τα κλάματα :cry:

Το είχα όταν πήγαινα νηπιαγωγείο με όλα τα αυτοκόλλητα

Έκτοτε αγνοείται η τύχη του... :(
 
Ήταν ένα από τα άλμπουμ που μου άρεσε να ζωγραφίζω.
 
η αδερφή μου είχε,αλλά νεότερη έκδοση 1992-1993!
 
Δεν βλέπω φωτογραφίες εδώ πια οπότε είπα να μοιραστώ αυτές απ'το δικό μου που βρήκα χθες.

Το εξώφυλλο



To οπισθόφυλλο



Η κεντρική σελίδα με τα διάφανα αυτοκόλλητα που ήταν και τα "σπάνια" της σειράς. Ειδικά αυτή η Barbie ήταν απίστευτο να τη βρεις. Για αρκετό καιρό ήμουν η μόνη στην τάξη μου που την είχε και δεν θυμάμαι και αν την είχε γενικά και κανένα άλλο κοριτσάκι. Ας είναι καλά ο μπαμπάς μου που αποφάσισε να μου κάνει έκπληξη και μου πήρε 10 φακελάκια ένα απόγευμα :) .



Βάζω εδώ και μερικές εικόνες από το υπόλοιπο άλπουμ που μπορεί να φαίνονται αρκετές αλλά είναι μέσα στα πλαίσια του επιτρεπτού ορίου (10% αν θυμάμαι καλά) για όποιον ανησυχεί για το copyright!

Ποια ήταν η αγαπημένη σας; Εμένα η Ντάνα, η μελαχρινή. Τα υπόλοιπα μέλη του γκρουπ εκτός απ'τη Μπάρμπη και τον Κεν είναι η Ντίντι (η μαύρη), η Ντίβα (κοκκινομάλλα) και ο Ντέρεκ (καστανός).













IMG_8320_zps911a82fc.jpg

IMG_8322_zpsba1a821c.jpg

IMG_8323_zpsf0cb7a27.jpg

IMG_8324_zpsc296866e.jpg

IMG_8327_zps21d6fd99.jpg

IMG_8328_zps63f22dbf.jpg

IMG_8329_zps3e228a1d.jpg

IMG_8330_zpsb9cede67.jpg

IMG_8331_zps5040fb01.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπραβο για την ανακαλυψη του Ρετροθησαυρου σου.
 
αχ!! αυτή η barbie ήταν και είναι η αγαπημένη μου1!! δυστυχώς δεν είχα το άλμπουμ..ευτυχως που υπάρχετε και σεις και ανεβάζετε καμιά φωτογραφία και χαίρομαι!! τουλάχιστον έχω ακόμα την κούκλα του ντέρεκ για παρηγοριά... :) :)
 
QueenofHearts είπε:
Δεν βλέπω φωτογραφίες εδώ πια
Επειδή ήταν σε photobucket και imageshack. Εξού και ο λόγος που λέμε να κάνετε άλμπουμ ή να τις βάζετε έστω συνημμένες. ;)

QueenofHearts είπε:
Βάζω εδώ και μερικές εικόνες από το υπόλοιπο άλπουμ που μπορεί να φαίνονται αρκετές αλλά είναι μέσα στα πλαίσια του επιτρεπτού ορίου (10% αν θυμάμαι καλά) για όποιον ανησυχεί για το copyright!
5-6 σελίδες από το εσωτερικό είναι αρκετές :) Στην ελληνική τουλάχιστον νομοθεσία δεν αναφέρει πουθενά ποσοστό. Ένα μικρό απόσπασμα λεει μόνο (παρ 4.2 Άρθρο 19)
 
Η σειρά από κούκλες barbie rockers είναι η αγαπημένη μου. Δεν ήξερα ότι είχε κυκλοφορήσει και άλμπουμ panini. Πάντως ωραίες φωτογραφίες.
 
δεν γνώριζα ότι η αγαπημένη μας barbie είχε κυκλοφορήσει ήδη από το 1988 σε άλμπουμ με αυτοκόλλητα, νόμιζα ότι τότε κυκλοφορούσε μόνο η bibibo...
 
Betty Boop η φιλη μας η Barbie κυκλοφορησε πρωτη φορα σε αλμπουμ της PANINI το 1983 κι απο τοτε μεχρι σημερα εχει εκδοθει αλμπουμ με την δεσποινιδα Μπάρμπι τουλαχιστον αλλες 18 φορες!!
 
viking4a είπε:
Betty Boop η φιλη μας η Barbie κυκλοφορησε πρωτη φορα σε αλμπουμ της PANINI το 1983 κι απο τοτε μεχρι σημερα εχει εκδοθει αλμπουμ με την δεσποινιδα Μπάρμπι τουλαχιστον αλλες 18 φορες!!
Γεια σου ρε Βασίλη, master of Panini! :bow: Πόσα από αυτά τα άλμπουμ έχεις;
 
Γεια σε ρε Γιανναρεεε!!!

Τι να κανουμε, ενα χομπι το εχουμε.. ;)

Απο τα 18 της Barbie συγκεκριμενα ποσα εχω??

Χμμμ, ζητημα να εχω τα 4-5 μονο φιλε μου..

(Παντως του1983 το εχω, χεχε!!) :p
 
Πίσω
Μπλουζα