[PANINI] Prehistoric Animals / Δεινόσαυροι (1977)

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Album : Δεινοσαυροι

Scanning : bi-bi

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 


...

37942.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι ΒΟΜΒΑ ήταν αυτή από την bi-bi ρε παιδιά ;!!;;!;

Υπέροχη έμπνευση και ακόμη καλύτερη εκτέλεση,για ένα από τα καλύτερα albums της PANINI αναμφισβήτητα !!

bi-bi thanks,καταπληκτική προσπάθεια και αποτέλεσμα το λιγότερο υπέροχο !!

Ένα ακόμη οπτικό στολίδι για το forum !! :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Ειλικρινά χαίρομαι να βλέπω τέτοιες προσπάθειες/πρωτοβουλίες.....
 
:headbangdude: bi-bi (for scanning) & Wally (for posting) for Presidents! :headbangdude:

My all-time favourite!!! (Καλά... μιλάμε για πολλάαα χρόνια πίσω)
 
Μπραβο bibi για την προσπαθεια ,το συγκεκριμενο δεν το θυμαμαι αλλα και μονο που ικανοποιηθηκε ο Wally ,αξιζει.

Μας ειχε ζαλισει με τους δεινοσαυρους,απο παλια. :D
Τωρα αν βρειτε τιποτα "Ντιουκς"η "Κnight rider" η "στρουμφακια" η "χαϊντι". :happyjump: :headbangdude:

Οχι μονο (56Κ ΝΟ) αλλα και (768 ΝΟ). :precry:
 
Παιδια, εχω συμπληρωμενα τα αλμπουμ της Χαιντι και τα στρουμφακια (αλλα ειναι 513χλμ βορεια της Αθηνας). Υποσχομαι να τα ανεβασω μετα το Πασχα :)
 
Ο λογος σου ειναι εγγυηση Domniki. :award: :happyjump: :headbangdude:
 
Χιλια ευχαριστω, Wally!! Φοβερη δουλεια. Τα μαζευα το '92, Δευτερα Δημοτικου. Μια φορα ειχα αναγκασει τη δασκαλα να βγουμε απ το σχολειο στο διαλειμμα για να αγορασω φακελακια. Ηθελε κ αυτη να παρει τσιγαρα κ πηγαμε. Μου'κανε εντυπωση που με αφησε μονο μου να παω στο μαγαζι κ πηγε περιπτερο. Μαλλον για να κανουμε πιο γρηγορα. Οι δεινοσαυροι ηταν ο,τι χρειαζομουν για να ξεπερασω το ψυχολογικο κενο που ενιωθα, μετα το χθεσινο μεθυσι
 
Μηπως εννοεις το 1982 διοτι καπου μεταξυ 1982-85 κυκλοφορουσαν.Δεν θυμαμαι ακριβως...
 
Ηθελα να γραψω πολυ καιρο εδω αλλα ολο το ξεχναω..

Το εχω και εγω το album συμπληρωμενο, το τελειωσα περιπου στο 1993.

Ναι, ειχε ξανακυκλοφορησει απο την panini στα πλαισια της τρελας με την πρωτη ταινια Jurassic park. Επειδη γουσταρω δεινοσαυρους πριν ακομα μιλησω, ενοειται πως το εχω συμπληρωμενο :)

Καποια αυτοκολητα ομως στο καινουργιο, δεν ειναι ιδια με το παλιο. 100% λειπουν καποια, δεν ειμαι σιγουρος ομως αν υπαρχουν και καποια επιπλεον.
 
Ξανακυκλοφόρησε;

Μα πως μου ξέφυγε κάτι τέτοιο;

Ίσως επειδή το '92 - '93 ήμουν φαντάρος...

Ευτυχώς που υπάρχει και το GRM και το απόκτησα έστω και σκαναρισμένο...
 
Είχα το άλμπουμ του 1993 (είχα γράψει και ημερομηνία: ΠΕΜΠΤΗ 20/5/93).

Ήμουν επιπόλαιος πάντως... Από τα 180 αυτοκόλλητα, κόλλησα μόνο τα 158 (22 αυτοκόλλητα μου λείπουν).

Σε κάποιο σημείο, το άλμπουμ γράφει: © 1992 PRODUZIONI EDITORIALI D'AMI - MILAN (ITALY)

Authors: Rinaldo D'Ami and Carlo Porciani

Το αστείο είναι ότι το κάθε αυτοκόλλητο το χρέωναν 20 δρχ.

(ενώ στο παλιό άλμπουμ που βλέπω σκαναρισμένο εδώ, 2 δρχ.)
 
Εγώ το άλμπουμ το έχω από το 1995 νομίζω. Το αγόρασα από μεγάλη αλυσίδα super market, σε πακέτο μαζί με τα μισά αυτοκόλλητα. Αλήθεια θυμάστε που κατά περιόδους υπήρχαν ακόμη σε αυτού του είδους την κυκλοφορία, διάφορες συλλογές;
 
Άλλο ένα πωρωτικό thread. Επιτέλους είδα τα 52 αυτοκόλλητα που μου λείπουν και να μου φύγει λίγο ο καημός.

Είδα και αυτό το σχόλιο, έτους 2008:

domniki είπε:
Παιδια, εχω συμπληρωμενα τα αλμπουμ της Χαιντι και τα στρουμφακια (αλλα ειναι 513χλμ βορεια της Αθηνας). Υποσχομαι να τα ανεβασω μετα το Πασχα :)
Κάποια εξέλιξη;
 
Wally,υπέροχοι οι δεινόσαυροι.Εγώ έχω το Mammals,αλλά δεν έχω αξιωθεί να το σκανάρω.Μπορώ τις εικόνες σου να τις κάνω βιντεάκι;
 
Πίσω
Μπλουζα