Papercraft [Χειροτεχνίες με χαρτί]

Θα ήθελα να συστήσω έναν καινούριο μου φίλο.Τον βάφτισα Τελαμώνα (το ονομα το εμπνευστηκα απο ενα μέλος του GRM αλλά δεν μπορω να σας πω ποιο! :D ) και είναι ένα χάρτινο ρομποτάκι που οι φωτογραφίες το αδικούν! Έχω αρκετά τετοια χαριτωμένα ρομποτακια οπότε έπεται και συνέχεια... :)

[edit]dead imageshack photo[edit]

 


[edit]dead imageshack photo[edit]


Και αυτή η ρομποτοπριγκήπισσα ειναι η candy... :)

[edit]dead imageshack photo[edit]

Και το παπιο-ρομπότ akma-kouak-as...Ελπίζω να μην σε ενοχλεί που σε έκανα παπι-ρομποτ φιλε akmakas!!

[edit]dead imageshack photo[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aκμα-κουάκας!!!!!!!!!!!!!!

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Έγραψες!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
arduinna σ'ευχαριστώ και πάλι για τον πρωταγωνιστικό ρόλο!!!Λίγο μεγάλα αυτάκια δεν έχω;(ας μην τα θέλουμε όλα δικά μας) :D
 
Τέλειες τέλειες τέλειες!!!!!Φοβερές χειροτεχνίες!!!!

Κρατάς γερά το κάστρο arduina!!!
 
Πάμε για τη συνέχεια!!

Σήμερα έχω πολύ πράμα!!Έχουμε και λέμε!

Ας γνωρίσουμε υπό κλίμακα τους ιστορικότερους δορυφόρους που κατέκτησαν το διάστημα!!)O δορυφόρος Vicking!

[edit]dead external link[edit]

O δορυφόρος Cassini

[edit]dead external link[edit]

Και ο Ρώσικος δορυφόρους Pioneer

[edit]dead external link[edit]

Και το κερασάκι στην τούρτα!!

Το Star Fighter από την ταινία Star Wars!!!

[edit]dead external link[edit]

Καλές χειροτεχνίες!!!

arduinna!!!!.....Άκου ακμα κουάκας!!!!Και μη χειρότερα!!!!!!! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Σήμερα το papercraft που έχω θα σας ξετρελάνει...Κυρίως τις γυναίκες του φορουμ μας

Arduinna.Candy.Ladyhawke..

[edit]dead imageshack photo[edit]

Εδω μπορείτε να κατεβάσετε μια χειροτεχνία ενός λιονταριού σε κλίμακα 1/5 με απίστευτη λεπτομέρεια!

Θα έλεγα...Επαγγελματική κατασκευή

Κατεβάστε το από εδω!

[edit]dead external link[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Akmaka φοβερό το λιοντάρι! Αν συναντήσω ποτέ άνθρωπο που να έχει καταφέρει να φτιάξει αυτό το papercraft θα του σφίξω το χέρι και θα του δώσω τα σέβη μου. Με άλλα λόγια μου φένεται πως πρέπει να έχει κάποιος γαιδουρινή υπομονή για να το φτιάξει.
 
Ακόμα δεν έχω καταλάβει πως κάνεις τις εσωτερικές κολήσεις. Αφού δε ψωράει να περάσει το χέρι από πουθενά
 
telonie θα το φτιάξει η arduina πίστεψε με....

Shock έχω papercraft από μοντέλα με 1000 κομμάτια
 
Η arduina έχει διάβασμα. Πρέπει να δώσει εξαιτάσεις για Linux Certified Engineer στον telamona.

Δεν απάντησες στην ερώτηση μου όμως. Πως κολλάς αφού είναι πρακτικά κλειστό από παντού;
 
shock είπε:
Η arduina έχει διάβασμα. Πρέπει να δώσει εξαιτάσεις για Linux Certified Engineer στον telamona.
Δεν απάντησες στην ερώτηση μου όμως. Πως κολλάς αφού είναι πρακτικά κλειστό από παντού;

LOL!Διάλειμμα απο το διάβασμα γιατι το kernel μου...ε συγνώμη το μυαλό μου έχει γίνει γιαουρτάκι πρόβειο! Το μυστικό για το κόλλημα είναι να έχείς μια οδοντογλυφίδα και πολύ απαλό άγγιγμα.Τα υπόλοιπα τα κάνει η κόλλα...Αν δοκιμάσεις ενα θα δείς οτι δεν είναι τοσο δύσκολο...Αλλα μην το δοκιμάσεις γιατι θα απομυθοποιηθούμε κι εμεις οι papercraft-άδες.

Θα το κατεβάσω!Ευχαριστούμε akmakas!
 
Δεν ειχα διαβασει εδω και μερες το papercraft ... :animrolleyes:

Μιας και φανηκα (ακομα μια φορα) γαιδαρος :biglaugh: και δεν ειπα μια καλη κουβεντα - προσπαθω να επανορθωσω εδω :)
 
Arduinna είπε:
LOL!Διάλειμμα απο το διάβασμα γιατι το kernel μου...ε!
Arduinna ντροπή...άκου kernel..εσύ είσαι linuxακιας πλέον..!!! :D

Το βράδυ θα ανεβάσω κορυφαία μοντέλα....Stay tuned
 
Μπράβο akmakas δεν το βάζεις κάτω!!! Η arduinna σίγουρα θα βάλει τα δυνατά της, αν και πιστεύω πως θα προτιμούσε περισσότερο κάτι σε πιγκουίνο:xmasrudolph:
 
Άμμα θέλει πιγκουίνους μπορεί να δει το video clip του jean michel jarre Oxygene (Part IV)

που είναι και καρα retro...Μακάρι να πέσει στα χέρια μου κανένα papercraft με πιγκουίνο θα το έφτιαχνα αμέσως! :D
 
ΑΑΑ!

Πολύ ωραίες όλες αυτές οι χάρτινες κατασκευές. Μερικές μοιάζουν σαν να είναι από άλλο υλικό. Ως fan του Star Wars μου άρεσε πολύ το TYDIRIUM σκάφος και ο Vader. Η formula είναι επίσης προσεγμένη, το Enterprize τέλειο, καθώς επίσης και το πάντα και ο παπαγάλος που θα πρέπει επίσης να ήταν πολύ δύσκολα στην κατασκευή. Ο λιονταρής θα είναι και αυτός πανέμορφος και απειλητικότατος όταν ολοκληρωθεί.

Μπράβο στον akmakas αλλά και στην Arduinna.

Κάποτε είχα φτιάξει ένα ολόκληρο κουκλόσπιτο από χαρτί, με όλη του την επίπλωση και τις κουκλίτσες του με τα ρουχαλάκια τους, το οποίο όμως αργότερα άρχισε να ξεκολλάει και γενικά χάλασε πολύ γρήγορα.

Φέτος, στην επέτειό μας, ο άνδρας μου πήρε δώρο ένα τεράστιο ξύλινο κουκλόσπιτο που αναμένει υπομονετικά την σειρά του, πότε θα βρω τον χρόνο να αρχίσω την συναρμολόγηση και διακόσμησή του. Θα είναι ένα project που θα διαρκέσει χρόνια. Σε σχέση με το χαρτί μου αρέσει το ξύλο πολύ περισσότερο. Μου αρέσει η μυρωδιά του βρε παιδί μου :)

akmakas: κατέβασα τον λιονταρή. Είναι ακόμη στην database. Αν κάποτε τον φτιάξω, θα τον κάνω δώρο στον Aeon καθότι ως λιονταρής και αυτός μου νιαουρίζει συνέχεια :) xaxa..

Έχεις μήπως τίποτα σε Death Star;
 
akmaka καλο το λιοντάρι αλλά θα προτιμήσω κάτι πιο ταιριαστό στην ιδιοσυγκρασία μου...(ναι αυτο ειναι...συν το οτι το λιονταρι δεν είχε λεπτομερεις οδηγίες και ενιωσα μια ανασφάλεια!) Είναι 26 σελίδες βέβαια...Αλλά ελπίζω να τα καταφέρω...

[edit]dead external link[edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το death star το έχω..Το βραδάκι θα το ανεβάσω! ;)

Όπως θα ανεβάσω και άλλα τρελά πράγματα..οεο! :)
 
Πίσω
Μπλουζα