[Parker] Κροκοδειλοδοντάκιας

BETTY BOOP

Official *GOD* of RetRo
Joined
25 Απρ 2010
Μηνύματα
9.320
Αντιδράσεις
6.284
Κατά τη δεκαετία του 90 (θυμάμαι στις αρχές) είχε κυκλοφορήσει το επιτραπέζιο παιχνίδι ''Κροκοδειλοδοντάκιας'' (Crocodile's dentist) από την Parker. Το παιχνίδι είχε ένα κροκοδειλάκι του οποίου τα δόντια έβγαιναν και ψαλιδάκια για τα δόντια. Στόχος ήταν να βγάλεις τα δόντια του κροκόδειλου χωρίς να ''επιτεθεί'' κλείνοντας το στόμα του.
 
αυτό το παιχνίδι υπάρχει ακόμα στα καταστήματα..αλλά νομίζω πιο βελτωμένο!!
 
marw_marouli είπε:
αυτό το παιχνίδι υπάρχει ακόμα στα καταστήματα..αλλά νομίζω πιο βελτωμένο!!
Αν το ποιο βελτιωμενο θεωρειται ως ποιο ξενερωτο τοτε συμφωνώ... και με αυτο θελω να πω οτι πλεον τα δοντια δεν αφαιρουνται με τανάλια (ναι οκ ειναι ασφαλέστερο για μικρα παιδια αλλα και εμεις μικρα παιδια ειμασταν δεν εφαγε κανενας μας δοντι του κροκοδειλοδοντακια και να το φάγαμε δεν παθαμε και τπτ :p ) το χειροτερο ολων ειναι ομως οτι ο κροκοδειλος πλεον δεν "επιτιθεται" δλδ δεν τον κανεις προς τα πισω και μολις κλεισει το στομα ερχεται μπροστα που ηταν και ολη η έκπληξη και το αστείο απλά κλεινει το στομα του ξενέρωτα :p αλλο ενα παιχνιδι τυπου buckaroo που το έφαγε η εξελιξη..... αν το βρειτε σε καποιο παλιο καταστημα με κλειστα ματια προτιμήστε το παλιοτερο!!
 
Συμφωνώ απόλυτα. Τίποτα δεν συγκρίνεται με το παλιό. Όλη η πλάκα ήταν στην επίθεση του τρελοκροκόδειλου! Θυμάμαι τι καρδοχτύπια είχα περάσει με φόβο μήπως αγριέψει!
 
Από τα πρώτα παιχνίδια που θυμάμαι να παίζω στην αίθουσα αναψυχής του Πνευματικού Κέντρου της πόλης μας. Όσον αφορά το "νέο" σιγά το επικίνδυνο, έλεος δηλαδή.
 
Φοβερο παιχνιδι.Το ειχε ο κολητος μου μαζι με το αλλο το εκπληκτικο εκεινο με τον ασθενη στο κρεβατι που του εβγαζες τα οργανα αλλα και ενα αλλο με κατι σκαθαρια που χοροπηδουσαν και τα επιανες.
 
σε φιλικο σπιτι ειχα παιξει το παιχνιδι ''Κροκοδειλοδοντακιαα'' και μου αρεσε!!!

αγωνία πολλή μη σου χιμηξει ο...συμπαθης...κροκοδειλος!
 
Πίσω
Μπλουζα