PC Emulator for X360?

lefteris13

RetroN00b
Joined
13 Mαϊ 2008
Μηνύματα
2
Αντιδράσεις
0
Ρε παιδια υπαρχει κανεις που να ξερει αν υπαρχει emulator για x box 360 η αν οχι αν υπαρχει τροπος να παιξεις τα παιχνιδια του στο pc,ευχαριστω προκαταβολικα.....
 
lefteris13 είπε:
Ρε παιδια υπαρχει κανεις που να ξερει αν υπαρχει emulator για x box 360 η αν οχι αν υπαρχει τροπος να παιξεις τα παιχνιδια του στο pc,ευχαριστω προκαταβολικα.....
Φυσικά και δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.....

ωστόσο αρκετά παιχνίδια του xbox βγαίνουν (έστω μετά από καιρό) σε έκδοση για windows...
 
Και θα πρεπει να περιμενεις 4-5 χρονια που τα pc θα γινουν τρεις τεσσερις φορες ταχυτερα απο το xbox 360 για να μπορεσεις να τρεξεις κατι σε αξιοπρεπη ταχυτητα.
 
Ξερετε αν βγει ποτέ το gta 4 για pc?????γιατι απο οσο εχω δει ειναι λογος να παρεις ρο x box
 
Ξερετε αν βγει ποτέ το gta 4 για pc?????γιατι απο οσο εχω δει ειναι λογος να παρεις ρο x box
Κάτι φήμες λένε για Οκτώβριο 2008. Αλλά δεν έχει βγεί ανακοίνωση από την Rockstar.

γιατι απο οσο εχω δει ειναι λογος να παρεις ρο x box
Εδώ δεν το παίρνω εγώ που έχω 360. (Άκου 70 - 80 ευρώ η κανονική έκδοση και 100 η Collector's). Καλά παίζω ακόμα Vice City και San Andreas. (Στο ΧΒΟΧ και στο PC αντίστοιχα).
 
Με ένα καλό PC (8800, dual core, 2-4gb ram) νομίζω ότι τα games είναι πολύ ανώτερα απ'ότι στο 360. Kαι με την αντίστοιχη οθόνη βέβαια. Π.χ Assasins creed, Mass Effect 1920x1200 απλά δέν τίθεται θέμα ! Όσο για το GTA 4, σίγουρα θα βγεί στο PC, όπως και όλα τα GTA.
 
για να εξομοιωσει σωστα ενα μηχανημα καποιο αλλο,πρεπει να ειναι τουλαχιστον 10 φορες δυνατοτερο.χωρια καποιους αλλους παραγοντες που δε βασιζονται μονο στην ωμη δυναμη του εξωμοιωμενου μηχανηματος αλλα περιεχουν προγραμματιστικες δυσκολιες που απαιτουν ακομα περισσοτερη ισχυ(βλεπετε sega saturn,playstation 2,3d mame games που δεν εξομοιωνονται ευκολα σε θεωρητικα ικανα σε ισχυ για εξομοιωση αυτων pc)

οποτε το xbox 360 προφανως δεν ειναι ευκολη υποθεση για τα τουλαχιστον 5-6 επομενα χρονια...
 
Χα,χα,χα,βρε παιδιά,τι συζητάμε,ποιος ο λόγος αλήθεια να εξομοιώσει το PC ένα μηχάνημα που αυτό το ίδιο...εξομοιώνει ένα -χαμηλών επιδόσεων κιόλας- PC ;;; :diablotin: :diablotin: :diablotin:

Άντε ένα Prince of Persia classic,ένα Gears of War 2,άντε κι ένα Dante's Inferno,αν είναι όσο καλό αναμένεται.Πτωχά πράγματα δηλαδή...!! :p :p :p

(αφήστε που το GOW 2 ΘΑ ΒΓΕΙ σε PC ! :D )
 
Εγώ πάντως, ακολούθησα την υπέρτατη λύση.

Αποκτώ όλα τα μηχανήματα και δεν με ενδιαφέρει η εξομοίωση.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
(Κάποιος με πήρε χαμπάρι..... )
 
manos426f είπε:
Χα,χα,χα,βρε παιδιά,τι συζητάμε,ποιος ο λόγος αλήθεια να εξομοιώσει το PC ένα μηχάνημα που αυτό το ίδιο...εξομοιώνει ένα -χαμηλών επιδόσεων κιόλας- PC ;;; :diablotin: :diablotin: :diablotin:
Άντε ένα Prince of Persia classic,ένα Gears of War 2,άντε κι ένα Dante's Inferno,αν είναι όσο καλό αναμένεται.Πτωχά πράγματα δηλαδή...!! :p :p :p

(αφήστε που το GOW 2 ΘΑ ΒΓΕΙ σε PC ! :D )
ακομα και το psp ειναι ικανο να εξομοιωσει ενα pc:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=WwlYkAM8eck]YouTube - Windows 95 on PSP Slim

ολοι ομως θελουμε εναν καλο emulator psp στο pc μας.και πολλα παιχνιδια του 360 δε βγαινουν ποτε στο pc τα οποια ομως τα θελουμε(tekken 6 πχ)
 
Windows 95 εξομοιώνει και κινητό πενταετίας!

Δεν λέει τίποτε αυτό.
 
Το σημερινά PC ΔΕΝ εξομοιώνονται από κανένα κονσολικό και με τίποτα,αυτό είναι παραπάνω από αυτονόητο...
 
Τίποτε δεν είναι αυτονόητο τελικά.

Κι εγώ μπορώ να φτιάξω ένα fake video ενός PSP που να εξομοιώνει στην οθόνη το HALO III.

Αν είναι ποτέ δυνατόν να παραθέτουμε videos από το you(suck)tube ως αποδείξεις......
 
Παιδια πρεπει να ριξετε μια ματια στην εννοια της εξομοιωσης.

Μπειτε στο site του συγγραφεα του emulator bsnes (για SNES).

Εκει θα διαβασετε τι PC χρειαζομαστε για να κανουμε ορθη εξομοιωση μιας κονσολας, στη περιπτωση μας τους SNES που κυκλοφορησε το 1990

I was able to achieve 100% compatibility in the end, but at the monstrous cost of requiring a Core 2 or better processor to achieve full speed
Oποτε για να δουμε εξομοιωση πχ του PS3 σε PC θα περασουν καμια δεκαρια χρονακια. Μεχρι τοτε θα εχει μπαγιατεψει το GranTurismo5 αλλα αραγε τα PC θα εχουν μεχρι τοτε καποιο ανταγωνιστικο, τεχνικα, driving sim? :)
 
Πάντως,για να λέμε την αλήθεια,η σημερινή γενιά κονσολών είναι μακράν η πιο αδιάφορη για εξομοίωση,με 4-5 εξαιρέσεις παιχνιδιών ανα κονσόλα (τα 2-3 του 360 τα ανέφερα παραπάνω).

Άλλο να παίζεις τα πολυάριθμα Amiga games που δεν είδες ποτέ στο PC κι άλλο να ψάχνεις αυτά τα λίγα games που βγήκαν π.χ στο 360 κι όχι στο PC,για να τα παίξεις.Άλλο βέβαια που θα τα έπαιζες πολύ καλύτερα,αν απλά τα βγάζανε και στο PC...
 
Δεν θα συμφωνησω για το "PC gaming" με το Μανο και μαλιστα εκ προοιμιου.

Κατ αρχην το PC gaming, που επικαλειται ως αν αιωνιο αξιωμα :) , ειναι ενα νεοκοπο, αρκετα φρεσκο πραγμα. Βγηκε απο το καβουκι του μετα την πτωση της Amiga (πριν απο αυτο ηταν λογος σχολικου χλευασμου :) ).

Γνωρισε την ακμη και το αγαπησαμε μεταξυ 1996-2001 και μετα πηρε την κατηφορα, πραγμα ιδιαιτερα παραξενο μιας και μεσα σε τοσα λιγα χρονια καταφερε να peak-αρει και να πεσει.

Σημερα (ως gaming πλατφορμα εννοω φυσικα!) συγκρατειται απο τα MMORG τα οποια ως πετυχημενη (και επικινδυνη ενιοτε) ψυχολογικη συνταγη θα το κρατησουν να επιπλεει.

Στα αλλα ειδη τα πραγματα ειναι απο σκουρα εως θεοσκοτεινα. Σας παραπεμπω στις NPD πωλησεις των μεγαλων franchises. Δειτε πχ ποσα κομματια πουλησε το τελευταιο Unreal Tournament. Για γελια και για κλαματα το νουμερο. Ποιος θα χωσει λεφτα σε exclusivity?

Τα παιχνιδια μπαγιατικο-πορταρονται στο PC για να κυκλοφορουν τα καρτονια και να δουλευει η βιομηχανια του χωρου. Εως εκει. Εχουν απο καιρο παρει την τροχια εξοδου απο το επικεντρο επειδη ουτε λεφτα απο software επιστρεφουν αλλα και επανερχεται το retro mentality του "play at sofa" - αμεσα χωρις να ματωσεις οπως παλια ;) .

Ο κοσμος επισης καταλαβε την αξια της original και consistant gaming εμπειριας που του προσεφεραν de facto οι home micros και οι παιχνιδομηχανες.

To PC gaming ειναι ενα ακριβο χομπυ - αρχιζει και τελειωνει στη κατασκευη ενος rig που θα βγαλει το "αξιοπρεπες τριμηνο". Το παλμαρε των τιτλων φτωχο και τα οποια major releases ερχονται συνηθως με καθυστερηση εξαμηνου+ (ή ειναι σχεδιασμενα να τρεχουν με την επομενη γενια καρτων) αρα τα κυβικα επι τω πλειστω αναλωνονται σε benchmarking.

Γαμωτο παλι offtopic ειμαι! :| /emoticons/mellow@2x.png 2x" width="20" height="20" />
 
Συμφωνώ και διαφωνώ ταυτόχρονα με το Μάνο και το Πάνο. (Κάπως ακούγεται αυτό.... )

Για το console gaming:

Αύριο έρχεται το elite μου μόνο για τους τίτλους που δεν μπορώ να βρω σε pc. Dante's Inferno, GOW I, II (δεν μου άρεσε το 1 στο pc...... ) και φυσικά για DIRT II που θα αργήσει να κυκλοφορήσει στα pcs λόγω DX 11 αναμονής.

Να αναφέρω τα HALO; Θα τους δώσω μια ματιά.

Για το pc gaming:

Οι εποχές που έπρεπε να διαθέσεις μια περιουσία για να παίξεις αξιοπρεπώς ένα παιχνιδάκι έχουν περάσει ανεπιστρεπτί. Ένας 4core AMD Athlon II κοστίζει 99 ευρώ και μια αξιοπρεπέστατη mobo κάτω από 90. Βάλε και 45 ευρώ ένα δίσκο 500 giga, και 130 ευρώ για μια 4870, τα οποία μπορούν άνετα να οδηγηθούν από ένα τροφοδοτικό των 70 ευρώ μέσα σε ένα κουτάκι των 35, ε, συγνώμη κύριοι που είδατε το μεγάλο κονδύλι;;;;;;

Α, ναι, ξέχασα τη ram. 70 ευράκια για 4 giga DDR III. Σύνολο κοντά στα 550 ευρώ.

To config μπορεί να διαφέρει και η τιμή να είναι μικρότερη, ανάλογα με το τι θέλουμε.

Αναφέρω ότι με το παραπάνω pc δεν θα παίζει κανείς μόνο games αλλά θα κάνει και όλα τα υπόλοιπα, έχοντας και περιθώριο να αλλάξει αργότερα ότι γουστάρει και σήμερα θα παίξει παιχνίδια σε ανάλυση full HD σε βαθμό που θα τρίβει τα ματάκια του.

Προσωπικά διαθέτω 2 Χ gaming rigs, 1 X gaming laptop, 1 X Wii, 1 X 360 από αύριο και 1 Χ PS3 slim σε ένα μήνα.

Δεν ανήκω πουθενά. Μου αρέσουν και τα δύο "στρατόπεδα" .
 
pooky(1) είπε:
Τίποτε δεν είναι αυτονόητο τελικά.
Κι εγώ μπορώ να φτιάξω ένα fake video ενός PSP που να εξομοιώνει στην οθόνη το HALO III.

Αν είναι ποτέ δυνατόν να παραθέτουμε videos από το you(suck)tube ως αποδείξεις......
δεν ειναι fake πονηρε,το εχω τρεξει και εγω.απλα ειναι παναργο.το αποτελεσμα μετραει ομως
 
Πίσω
Μπλουζα