PC Master - Εξώφυλλα 5.25 δισκετών (56K no!)

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Σκανάρισμα: Cauldron

Οπως με πληροφορησε ο φιλος Cauldron, τα παρακατω scans αφορουν τα τευχη του PC Master 1-39.

Μονες ελλείψεις :

τα τεύχη 22,30 για τα οποια δεν υπήρχαν θήκες.

το τεύχος 32.

Σημειωση:Ρωτουν πολλοι για ποιο λογο δεν βλεπουν τις φωτο.Επαναλαμβανω πως οποια φωτο ειναι μεσα στη Gallery ειναι ορατη μονο απο registered χρηστες!

10492.jpg10493.jpg10494.jpg10495.jpg10496.jpg10497.jpg10498.jpg10499.jpg10500.jpg10501.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
10502.jpg10503.jpg10504.jpg10505.jpg10506.jpg10507.jpg10508.jpg10509.jpg10510.jpg10511.jpg

...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φιλε Cauldron megathanx!

Μου θυμισες το μοναδικο PC Master που αγορασα ποτε, για να δοκιμασω βαθμο συμβατοτητας οταν επεκτησα το PC-Ditto για τον STFM μου, και τα περασα σε δισκετα 3.5 μεσω ενος Euro PC ενος φιλου που ειχε εξωτερικο 5,1/5 drive και καταφερα να τρεξω ολα τα προγραμματα του, συν του φανταστικου Popcorn breakout clone.. :)
 
[edit] Dead pic [Edit]

Μερικά που βρήκα έτσι πρόχειρα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η τελευταία δισκέτα με το AIR WARRIOR είναι από το τεύχος 32, γιατί έχει και σχετικό αφιέρωμα στο online παιχνίδι αυτό.

Eπίσης ξέρω, οτι την έχει κι άλλος εδω μέσα, αυτή τη δισκέτα ........ Ε manos426f? :D :D:D
 
Παίζει να έχω ένα........ :rolleyes: Θες?

:D
 
Άμα την τσακίσεις λίγο, δεν μπαίνει; :p
 
Ωραίος ο Cauldron!Thanks....

Εγώ ο ηλίθιος τις έχω χάσει μετά απο 5+ μετακομίσεις!:mad:
 
teflon είπε:
Παίζει να έχω ένα........ :rolleyes: Θες? :D
Bασικά μόνο αυτή τη δισκέτα σου έχω σε 5.25,οπότε την κρατώ ως συλλεκτικό αντικείμενο κι ουχί για να τη χρησιμοποιήσω.

Συνεπώς,δε νομίζω ότι μου χρειάζεται ανάλογο drive Βασίλη,άλλωστε κάποιος άλλος θα το έχει περισσότερη ανάγκη φαντάζομαι...
 
Οριστε και η δισκέτα του τεύχους 43 ...... :)

29810.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επιτέλους!!! Βρήκα τον τίτλο ενός παιχνιδιού που είχα από τότε απωθημένο να τελειώσω και δεν τον θυμόμουν για να το κατεβάσω: Το Dungeons of Kroz!
 
Περιεχόμενα δισκετών 22 και 30:

PC MASTER ΤΕΥΧΟΣ 22 - ΣΕΠΤΕΜΒΡIOΣ 1991

Utilities

Zipart

RunAnytime

Fill

Directory Commander

Booklet

Games

Caverns of Zoarre

WildCatter

Blockade

PC MASTER ΤΕΥΧΟΣ 30 - IOYNIOΣ 1992

Utilities

Autoscan

GifExe

Mark / Release v3.3

Bined

Games

Boogle

Spongs!

10157.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Παιδιά έχω κι εγώ κάποιες εικόνες από δισκέτες του PC MASTER από τα τεύχη 49 , 58, 64 κι 66 αλλά δεν ξέρω πώς να τις εμφανίσω στο forum.
 
Στειλτες με P.m σε καποιον εγχρωμο και θα τις βαλει αυτος. :thumbup:

*Εγχρωμος=mod.


 
Aardvark δεν σε καταλαβαίνω μιλάς λίγο κωδικοποιημένα. Μήπως μπορείς να μου τα κάνεις πιο "λιανά"... για να προσφέρω κι εγώ τις εικόνες από τις δισκέτες
 
Απλά o Aardvark σου λέει φίλε μου να στείλεις τις photos με προσωπικό μήνυμα (p.m) σε κάποιον mod/super mod και θα αναλάβει να τις προσθέσει αυτός στο thread...

Εγώ θα σου προτείνω να δεις κι εδώ πάντως...
 
Σ'ευχαριστώ manos426f για τις πολύτιμες πληροφορίες.Νομίζω ότι κατάφερα να εμφανίσω τις εικόνες . Προσέχτε το επίκαιρο παιχνίδι της δισκέτας του τεύχους 49. Ήθελα νά'ξερα όταν εμείς φτιάχναμε παιχνίδι με τον μεγάλο στρατηλάτη οι σκοπιανοί είχαν δει υπολογιστή;

Επίσης πληροφοριακά σας ενημερώνω πως έχω έναν υπολογιστή με drive 5.25 το οποίο δουλεύει μια χαρά!!

Και σαν νοσταλγός που και που βάζω καμιά εύκαμπτη δισκέτα και φορτώνω προγράμματα εποχής ... Αξέχαστες εποχές πράγματι !!!

fetch
fetch
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπράβο φίλε!! Όντως πολύ επίκαιρο το εξώφυλλο του τ49!!
 
Πίσω
Μπλουζα