Phantasmagoria

μηπως εχει γεμισει απο μελη το site?

για δοκιμασε να ξαναγραφτεις αλλα αυτη τη φορα με e-mail απο hotmail.com η yahoo.com?

μερικες φορες δεν γουσταρουν οι ξενοι τα ελληνικα e-mails
 
:) Οk την επόμενη φορά θα φορέσω το καλύτερο μου προσωπείο... :)

Thanks Pepinos...
 
Ο καλος τετραποδος φιλος -γνωστος και ως μουλαρος- μου εφερε σημερα το πρωι το Phantasmagoria 2 στην Win95 εκδοση του,μαζι με τα απαραιτητα patches για να το μετατρεψεις σε Dos εκδοση -μια και μονο αυτη τρεχει σε XP- και με το Vdmsound 2.1 ωστε να παιζει σωστα ο ηχος....

Το ετρεξα και παιζει αψογα!

Μενει τωρα να δω αν ειναι η uncut εκδοση που τοσο ψαχνω.......
 
manos το έχω αυθεντικό φίλε μου...Αν δεν το βρεις εδώ είμαστε!
 
Μωρε κι εγω το εχω αυθεντικο,αλλα ελα που δεν ειναι η uncut εκδοση!!

Εσενα ειναι...;;;

Δυστυχως εφαγα το πρωτο crash σημερα το μεσημερι που ξεκινησα παλι το παιχνιδι για να δω τι σοι εκδοση ειναι η νεα που απεκτησα....

Μιλαμε για κατασταση που εφτασα να κανω reset,τοσο χαλια!!

Δεν ξεκινησαμε καλα,ελπιζω απλα να ετυχε.....
 
Yes Τα βλέπεις όλα για όλα! :diablotin:
 
απο μικρος στις πονηραδες βλεπω... :D
 
Πραγματικά είναι αριστούργημα...Αξεπέραστο adventure!
 
!!

Και μένα μου άρεσε πολυ το Phantasmagoria 2...το έχω και εγώ original την Uncut version και το έπαιζα και σχετικά προσφατα..Στην αμερική το είχαν καταθάψει οι κριτικοί και πιστεύω πως αυτός ειναι ο λόγος που δεν πήγαν καλά οι πωλήσεις του..άξιζε καλύτερης τύχης γιατί έγινε αρκετά καλή δουλεια..επίσης στην αμερική το κουτάκι έγραφε rated: M (Mature), Που σημαίνει οτι ήταν κατάλληλο για άτομα πάνω απο 17. Η ειρώνια είναι οτί είχε τετοιο αυστηρό rating όχι για το sex Και για το S&M στοιχείο, αλλά για το λεξιλόγιο του!!! (μην ακούσουν κανένα fu...k οι αμερικάνοι)
 
keeper7k είπε:
Αναμένουμε ενημέρωση άμεσα φίλε manos :thumbup:
Η ενημερωση αργησε λιγο ( :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: ,8 μηνες μονο...! ) αλλα,μια και το Σαβ/κο ξαναπαιξα και ξανατελειωσα το Puzzle of flesh,τελικα ευτυχως ειναι η uncut εκδοση αυτη η τελευταια που εχω...!

Tελικα το παιχνιδι,οπως ειχα πει και παλια,εχει πολλες ''κομμενες'' εκδοσεις..!

Διαβαστε...

Sierra has released different versions of this game that contain various levels of censorship. The most common version (USA - RSAC rating of "4" for nudity/sex) contains an internal censor feature that can optionally allow all or none of the "more intense" versions of the seven censorable incidents to appear on screen. Another version (USA - RSAC rating of "3" for nudity/sex that doubles as the Australian version) automatically censors the three sex scenes but allows the four censorable violent scenes to be optionally censored by the consumer. Yet other versions (from the UK) automatically censor two or four censorable violence scenes but allow the three censorable sex scenes to be optionally censored by the consumer....

Μυλος δηλάδη η υποθεση,αν θελει να βρει κανεις σημερα μια uncut εκδοση...!!
 
Εγώ έχω την έκδοση με κωδικό.Στο setup σου ζητάει μια κριμένη λέξη,και από κάτω αν θυμάμαι καλά διαλέγεις την ελεύθερη η την περιορισμένη.
 
Εγω τωρα εχω την UK και την USA RSAC ''4'' εκδοση....
 
manos426f είπε:
Αν το ειχες παρει τοτε που πρωτοβγηκε,σχεδον σιγουρα εχεις την uncut εκδοση....
Αν το πηρες αργοτερα η οταν ξανακυκλοφορησε με το ''Sierra classics'' logo,τοτε εχεις κι εσυ μια κομμενη εκδοση...
Oxi!!!!!!!!!!!!

manos426f είπε:
Η ενημερωση αργησε λιγο ( :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh: ,8 μηνες μονο...! ) αλλα,μια και το Σαβ/κο ξαναπαιξα και ξανατελειωσα το Puzzle of flesh,τελικα ευτυχως ειναι η uncut εκδοση αυτη η τελευταια που εχω...!
Tελικα το παιχνιδι,οπως ειχα πει και παλια,εχει πολλες ''κομμενες'' εκδοσεις..!

Διαβαστε...

Sierra has released different versions of this game that contain various levels of censorship. The most common version (USA - RSAC rating of "4" for nudity/sex) contains an internal censor feature that can optionally allow all or none of the "more intense" versions of the seven censorable incidents to appear on screen. Another version (USA - RSAC rating of "3" for nudity/sex that doubles as the Australian version) automatically censors the three sex scenes but allows the four censorable violent scenes to be optionally censored by the consumer. Yet other versions (from the UK) automatically censor two or four censorable violence scenes but allow the three censorable sex scenes to be optionally censored by the consumer....

Μυλος δηλάδη η υποθεση,αν θελει να βρει κανεις σημερα μια uncut εκδοση...!!
Otan λεμε uncut και σεξ εννουμε hardcoριλικια?!!! :diablotin:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εγώ σίγουρα έχω την Uncut, γιατί δίχνει αρκετά :diablotin:
 
SONIC είπε:
Otan λεμε uncut και σεξ εννουμε hardcoριλικια?!!! :diablotin:
Kατσε ρε συ,για παιχνιδι PC μιλαμε,οχι για παραγωγη της zero tolerance...!!! :biglaugh: :biglaugh: :biglaugh:

Τι hardcorιλικια περιμενεις να περιεχει κατι τετοιο...;;

Απλα εχει καποιες σκηνες σεξ.Τιποτα παραπανω,τιποτα ιδιαιτερο.....
 
Mωρε υπαρχουν κατι αλλα σωστο λουκουμι παληκαρι μου!!! :diablotin: :diablotin: :diablotin:
 
Δεv παιζεσαι ρε SONIC...!!!!
 
Ένα πολύ καλό video-trailer με τα γυρίσματα του παιχνιδιού υπό τους ήχους του theme του “Consumite Furore”.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=nLHK0oK6LNc&feature=related]YouTube - Phantasmagoria
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωωωω είχα χάσει αυτό το thread... Θυμάμαι ότι το είχα αγοράσει πρωτότυπο, γιατί πίστευα ότι τα άξιζε τα 12 χιλιάρικα (1995-96?) για 8 (ΟΚΤΩ!!!!!) CD. Πολύ ωραίο παιχνίδι, αν και όπως τα περισσότερα FMV δεν αντέχει πολύ στο χρόνο.

Θυμάμαι που χρόνια μετά είδα την τύπισσα να παίζει σε ένα επισόδειο του... Ηρακλή! Πλάκωσα το τηλέφωνο να το ανακοινώσω την ώρα που το έπαιζε. Σκεφτείτε την με αμφίεση ανάλογη... γιαμ!
 
Πίσω
Μπλουζα