Phantasmagoria

[spastikos mode]

8 είχε και το Phantasmagoria, αλλά στην Ιαπωνική έκδοση για Sega Saturn που ονομαζόταν Phantasm και είναι πλέον συλλεκτικότατη.

[/spastikos mode]
 
Maddog είπε:
[spastikos mode]8 είχε και το Phantasmagoria, αλλά στην Ιαπωνική έκδοση για Sega Saturn που ονομαζόταν Phantasm και είναι πλέον συλλεκτικότατη.

[/spastikos mode]
Ιαπωνική έκδοση για Saturn ε ;

Ρε Βασίλη,"περπάτησε" το παιχνίδι εκεί αλήθεια ;
 
Εγώ απορώ και πως κυκλοφόρησε...ειδικά που ήταν και fully localized.

Όπως είπα, είναι συλλεκτικότατο και μάλλον σπάνια το βλέπεις στο Ebay. Λογικά δεν περπάτησε ιδιαίτερα.
 
Maddog είπε:
Εγώ απορώ και πως κυκλοφόρησε...ειδικά που ήταν και fully localized.Όπως είπα, είναι συλλεκτικότατο και μάλλον σπάνια το βλέπεις στο Ebay. Λογικά δεν περπάτησε ιδιαίτερα.
Πάλι καλά που δεν είναι για PC,θα μας τα έτρωγε τα λεφτά μας !

Να φανταστώ ότι εσύ την έχεις αυτή την έκδοση φυσικά,ε ;
 
Όχι σε original. Μια φορά το κυνήγησα κάπως σοβαρά αλλά εγκατέλειψα στα 68$.

Σε αυτό το επίπεδο χρημάτων το Saturn έχει πολύ καλύτερα παιχνίδια να αγοράσεις.
 
Μόλις κέρδισα ένα phantasm κομπλε με 42usd!! :cheers: :cheers:
 
Είδατε κύριοι τι άδικος που είναι ο κόσμος; :angry:

Συγχαρητήρια! :cheers:

PS: pitsunami, όταν με το καλό σου έρθει ελπίζω να μπορείς να αλλάξεις το status σε αυτό ή αυτό το dump.

Είναι σπαστικό από 8 CD του παιχνιδιού να παραμένει ένα (το 6ο) unverified. :)
 
Δηλαδή αυτό τώρα έχει μόνο Japanese audio ;
 
Maddog είπε:
PS: pitsunami, όταν με το καλό σου έρθει ελπίζω να μπορείς να αλλάξεις το status σε αυτό ή αυτό το dump.Είναι σπαστικό από 8 CD του παιχνιδιού να παραμένει ένα (το 6ο) unverified. :)
Sure θα το τακτοποιήσω! :D
 
Βασίλη, αυτό θα σου κάνει ίσως,αν το θες βέβαια το game....
 
Παιδια ειχε βγει εκδοση για amiga η θυμαμαι λαθος?
 
Θυμάται κανείς να βγήκε όμως τελικά το παιχνίδι για Amiga;

Γιατί εγώ νομίζω ότι ήταν στα σχέδια να βγει,αλλά δε κυκλοφόρησε ποτέ τελικά....
 
Αυτο που βρηκα λεει

Originally developed for, and released on, the Mac this game was being converted by Alive Mediasoft to the Amiga. Planned for release on 7 CDs And aimed at 030 and above owners.

πηγη http://eager.back2roots.org/DATA/P/PHAMG.html
 
Ναι,αλλά βλέπεις ότι κάτω από τον τίτλο του παιχνιδιού λέει "Unreleased" ;

Kαι στο κείμενο λέει "planned for release",όχι "released".....

Aν κάποιος θυμάται καλύτερα,ας μας πει τι έγινε τελικά με την περίπτωση αυτή...
 
..και φυσικα αν καποιος το εχει η ξερει απο που μπορουμε να το προμηθευτουμε,ας το πει!
 
Με το τι εγινε με το Phantasmagoria της Amiga μετα απο ψαξιμο νομιζω βρηκα την απαντηση.

Phantasmagoria
Hey what happened to Phantasmagoria? It was looking cool! Why have they cancelled it!?

As I remember it was due to the fact that Apple were not to helpful with letting Alive Mediasoft use the MAC Roms which were needed for these 'ports'. Due to this Alive decided to abandon the idea. However, Crystal Software (Which is run by a former member of Alive) are planning a number of PC conversions, more news on this when I get it.
site

http://www.nutts.demon.co.uk/letters.html
 
Εγώ το είχα παίξει κάποτε γύρω στο 2000 δανεικό από ένα φίλο και τρελάθηκα. Μόλις το έδωσα πίσω πήγα να το ψάξω, και βρήκα ένα πακετάκι που είχε και τα 2 μέσα. Το 2ο για να είμαι ειλικρινής δε μου πολυάρεσε... Αργότερα μετά από χρόνια, ψάχνοντας κάπου στο net για παλιά παιχνίδια, κάπου βρήκα ένα προγραμματάκι, που μου πήρε όλα τα CD και έφτιαξε ένα κατάλογο που έχει αποθηκευμένα όλα τα δεδομένα, και έτσι δεν χρειάζομαι ούτε να αλλάζω τα CD, και βασικά ούτε τα ίδια τα CD μιας και το έχω πάρει backup σε dvd... :D
 
Πίσω
Μπλουζα