Phoenix 01 - Οκτώβριος 2008

Καλη χωνεψη! :D
 
Παιδιά, τι να πω; Συγχαρητήρια, συγχαρητήρια και ξανά συγχαρητήρια! Εξαιρετική (και πολυσέλιδη!) δουλειά. Δεδομένου μάλιστα του γεγονότος ότι ο πρώτος μου υπολογιστής ήταν ο TRS-80 CoCo τότε μάλλον τα λόγια περιττεύουν...
 
Ειδηση:Μολις εντοπιστηκε ο μοναδικος Ελλην κατοχος Coco κατα τη δεκαετια του 80.

Ολες οι δυναμεις να σπευσουν προς βαλσαμωση και εκθεση του στο Αρχαιολογικο Μουσειο Αθηνων. :D

Αν τον εχεις ακομα,ανεβασε καμια φωτο

Να σαι καλα Dony
 
Good news: :cheers: Το τύπωσα :wave:

Bad news: Με έβρισε η προϊσταμένη :frypan: γιατί σήμερα το πρωί αλλάξαμε τόνερ και τώρα χρειαζόμαστε καινούριο... :burn:
 
Έχετε έχρωμο laser?

Μη μου πεις ότι το τύπωσες σε ασπρόμαυρο, δεν θα βλέπεις τίποτα !!
 
Σε ασπρόμαυρο το τύπωσα και είναι μιά χαρά... και μάλλον θα το δέσω! :cheers:

:wait2: Εντάξει... θα το προτιμούσα έγχρωμο αλλά θα είχα τινάξει τον κρατικό προϋπολογισμό στον αέρα :D
 
παιδιά το περιοδικό είναι φανταστικό. !

Αν δεν βγει τυπωμένο όμως.... δεν λέει μια...

Sorry για την απογοήτευση μα έτσι είναι....

Το φόρουμ έχει δεκάδες μέλη μπορούμε όλοι να συμβάλουμε για να βγει τυπωμένο... Θα είμαι ο πρώτος....
 
CountRaven είπε:
...μπορούμε όλοι να συμβάλουμε για να βγει τυπωμένο... Θα είμαι ο πρώτος....
Ωραίο κι αισιόδοξο σενάριο αυτό φίλε μου,αλλά αμφιβάλλω κατά πόσο είναι ρεαλιστικό...
 
Δυστυχώς , τα πράγματα είναι μάλλον όπως τα λέει ο Μάνος ...
 
Ο Αντώνης θα μπορούσε (μια κι είναι πολύ καλύτερος γνώστης στα θέματα αυτά) να εξηγήσει πιθανώς,γιατί κάτι τέτοιο είναι από δύσκολο,έως....πολύ δύσκολο να πραγματοποιηθεί...
 
Μα τι λέτε;;; :what:

10 διαφημισούλες να χτυπήσουμε

και 3 χορηγούς

και έτοιμο!!!! :D
 
Τωρα,βλεπω την Coca Cola και την Adidas στη γωνια... :)
 
Κακά τα ψέμματα... Λόγω θεματολογίας, είναι πολύ δύσκολο να βρεθούν χορηγοί!

Άλλωστε, δε μιλάμε για ένα απλό newsletter... 74 σελίδες + σε κάθε τεύχος, τετραχρωμία, illustration χαρτί, σκληρό εξώφυλλο και δέσιμο α λα PIXEL!

"Είναι πολλά τα λεφτά Άρη!" :D
 
Προς όποιον διαβάζει το thread

Δεχόμαστε προσφορές για εκτύπωση και φυσικά δεχόμαστε διαφημίσεις :)
 
Να παρουμε ένα Δάνειο (επαγγελματικό ) με υποθήκη , το ετήσιο Κόστος , τα έξοδα Υποθήκης , τις δόσεις , τους τόκους και την συνολική επιβάρυνση για το Δάνειο μέχρι την αποπληρωμή του θα τα αναλαβει ο Wally. :D
 
Πέρα από την πλάκα, με τόση αναγνωσιμότητα (που δεν είναι πλασματική όπως συμβαίνει σε παρόμοιες έρευνες διαφόρων) κάλλιστα θα μπορούσαμε (ο πληθυντικός μου αρέσει :D ) να έχουμε δυό τρεις διαφημισούλες. Ακόμα και αν δεν πρόκειται να τυπωθεί...

Και ίσως :what: αν βρισκόταν σε μόνιμη περίοπτη θέση στο πόρταλ (ας πούμε στη θέση που βρίσκεται το ράδιο και πέφτει εκεί το μάτι πρώτο ).
 
Πέρα από την πλάκα, με τόση αναγνωσιμότητα (που δεν είναι πλασματική όπως συμβαίνει σε παρόμοιες έρευνες διαφόρων περιοδικών: ένας το αγοράζει πέντε το διαβάζουν ) κάλλιστα θα μπορούσαμε (ο πληθυντικός μου αρέσει :D ) να έχουμε δυό τρεις διαφημισούλες. Ακόμα και αν δεν πρόκειται να τυπωθεί...

Και ίσως :what: να βρισκόταν σε μόνιμη περίοπτη θέση στο πόρταλ (ας πούμε στη θέση που βρίσκεται το ράδιο και πέφτει εκεί το μάτι πρώτο ).
 
Κάποιος πρέπει να κυνηγήσει τις διαφημήσεις αυτό είναι το κακό.
 
Σενάριο επιστημονικής φαντασίας:

Το βλέπουν στο PC MASTER (με τη βήθεια του Olorin), και αντί να το συμπεριλάβουν στο DVD, το τυπώνουν και διανέμεται δωρεάν με το περιοδικό! :D
 
Πίσω
Μπλουζα