Phoenix 06 - Ιούλιος 2011

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254


Περιεχόμενα 


Phoenix Sourcerer

BBC Domesday Project

Φιλοσοφικαί σκέψεις περί ζωής και θανάτου

Pixel - 15 χρόνια απο το Game Over

Συνέντευξη Rex Tufvesson

Baal

Batman the Caped Crusader

World Games

Myth

Special Review: TVS vs John Madden Football

The Guide to Classic Graphic Adventures

XYZZY

GFA Basic Editor

Freezone Amiga

Comic
 
Wow!

Εξαιρετικό το layout, πολύ ευχάριστο οπτικά, μεγάλη βελτίωση από τις προηγούμενες προσπάθειες! Η στήλη "ξέρατε ότι" είναι θαυμάσια ιδέα, διότι έλειπαν γενικά, τα μικρά αρθράκια, πριν τα μεγάλα reviews και συγκριτικά, που εισάγουν τον αναγνώστη πιο ομαλά στην ατμόσφαιρα του τεύχους.

Όσο για το περιεχόμενο, επιφυλάσσομαι, διότι δεν πρόλαβα να το διαβάσω ακόμα.

Μπράβο στους Retromaniacs, που συνέβαλαν στην υλοποίηση αυτού του τεύχους.
 
Έκανα ένα γρήγορο ξεφύλλισμα, αλλά με μάγεψε! ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ, το μόνο που έχω να πω!
 
Κι εγώ ένα γρήγορο ξεφύλλισμα έχω κάνει μόνο, αλλά για μια ακόμα φορά φαίνεται εξαιρετικό... Συγχαρητήρια σε όσους ασχολήθηκαν!
 
Μπράβο σε όλους και πολλές ευχαριστίες στο DINO για το μεράκι και την όρεξή του καθʼ όλη τη διάρκεια του project.

Θα επανέλθω μόλις διαβάσω όλα τα άρθρα :)
 
Συγχαρητήρια και πολλά μπράβο σε όσους κόπιασαν για εμας!
 
Συγχαρητηρια Παίδες, είναι ότι πρέπει για το καλοκαίρι! Τώρα το εκτυπώνω, θα το διαβάσω καιθα επανέλθω με σχόλια. Εύγε!
 
παιδιά ένα μεγάλο ευχαριστώ που ξαναθυμίζετε τα παιδικά/εφηβικά μας χρόνια
 
Συγχαρητήρια παιδιά. Δεν το πήρα χαμπάρι ότι το φτιάχνατε. Είχα μάλιστα, σχεδόν ετοιμάσει δύο άρθρα. Κρίμα, ίσως πάνε στο Phoenix 7.
 
Μπράβο σε όλη τη συντακτική ομάδα του περιοδικού!

Ήμουν κι εγώ PIXELόβιος μεταξύ 1988-1990, αλλά έκτοτε σταμάτησε η ενασχόλησή μου με Spectrum / Amstrad / Atari / Commodore και με τα παιχνίδια γενικά, πούλησα τους υπολογιστές, έδωσα τα τεύχη που είχα...

Ομολογώ λοιπόν ότι απόψε που έκατσα με προσοχή και διάβασα το νέο (6ο) τεύχος του Phoenix, μου "άνοιξε ξαφνικά η όρεξη" να διαβάσω και τα προηγούμενα 5 τεύχη!

Είναι πολύ καλογραμμένο, είναι επίσης πολύ καλοφτιαγμένο εικαστικά, είναι 100% επαγγελματική δουλειά!

Χίλια μπράβο σας παιδιά και είναι ακόμα πιο σημαντικό το γεγονός ότι είστε μια μικρή ομάδα που παράγει αυτό το πολύ δυνατό αποτέλεσμα!
 
Απολαυστικό - Ζουμερό - Δροσιστικό ... όχι δεν μιλάω για χυμούς αλλά για το καινούργιο τεύχος ! :D

Συγχαρητήρια παιδιά ! Ρίχνομαι με τα μούτρα στη μελέτη !
 
Συγχαρητήρια σε όλους. Πολύ καλό το αφιέρωμα στο PIXEL και τα "διδάγματα ζωής" των games :D

Thank you!!
 
Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και χαιρόμαστε ιδιαίτερα που σας αρέσει. Όπως πάντα, περιμένουμε την κριτική σας (και μάλλον όπως πάντα, δεν θα την λάβουμε :animlaugh: ).

Θεωρώ τιμή μου που τα παιδιά του GRM μου δίνουν την ευκαιρία να βάζω κι εγώ το λιθαράκι μου σε κάτι τόσο ποιοτικό, και συγχαίρω με τη σειρά μου τον DINO για την καλαισθησία του τεύχους και τους υπόλοιπους "συναδέλφους" για τη δουλειά τους.
 
Τα καλυτερα.


Το'χα πει επανειλημμενως και παλιοτερα για κρουση σε εφημεριδα ,τα παιδια απο το metafysiko εκδιδουν μεσω του ΕΤ τα Φαινομενα.
;)
 
To τευχος αυτο στηθηκε ακαριαια. Το τελικο αποτελεσμα (αν μαλιστα λαβουμε υποψιν και τον ελαχιστο χρονο συλλογης αρθρων και προετοιμασιας) ειναι πραγματικα εξαιρετικο.

Ο Dino ειναι χαρισματικα δημιουργικος στα εικαστικα.

Το επομενο τευχος θα διαθετει ακομα περισσοτερη υλη και κανα 2 βομβες ;)
 
Άντε να εξηγήσω στ' αφεντικό τι χαζεύω τόση ώρα... :)
 
Mπράβο σε όλα τα παιδιά που κόπιασαν (και) γι'αυτό το τεύχος ! Πολύ καλό ! Συγκινήθηκα με το review του World Games απο τον Alucard, αφού το παιχνιδάκι το είχα σχεδόν ξεχάσει, παρότι που στον amstrad 1512 που είχαμε τότε στο σπίτι, είχε φάει τρελό λιώσιμο ! Αυτά τα βαρέλια....Τί γέλιο ! Και όχι Billy, τόσα χρόνια δέν καταλάβαινα τί διάλο κάνουν αυτοί οι Αμερικάνοι στα χωράφια με τους αριθμούς επάνω, τώρα στα γεράματα θα με βάλεις να μάθω ; ΟΧΙ !!!
 
Other_Reality είπε:
Και όχι Billy, τόσα χρόνια δέν καταλάβαινα τί διάλο κάνουν αυτοί οι Αμερικάνοι στα χωράφια με τους αριθμούς επάνω, τώρα στα γεράματα θα με βάλεις να μάθω ; ΟΧΙ !!!
Τώρα τον πλήγωσες! Εδώ έκατσε και έγραψε ολόκληρη διατριβή. :p
 
μπράβο σε όλους για μια ακόμη φορά! γίνεται downloading τώρα.

@Wally

τι βόμβες;;; πες μας μην ντρέπεσαι,δεν θα το μάθει κανείς,μόνο όσοι μπαίνουν στο thread :D
 
Other_Reality είπε:
Mπράβο σε όλα τα παιδιά που κόπιασαν (και) γι'αυτό το τεύχος ! Πολύ καλό ! Συγκινήθηκα με το review του World Games απο τον Alucard, αφού το παιχνιδάκι το είχα σχεδόν ξεχάσει, παρότι που στον amstrad 1512 που είχαμε τότε στο σπίτι, είχε φάει τρελό λιώσιμο ! Αυτά τα βαρέλια....Τί γέλιο !
Στο World Games, γνωρίζω άτομα που έβαζαν μέχρι και στοιχήματα για το ποιός θα κάνει τις υψηλότερες επιδόσεις !! :D

Ηταν παιχνίδι που το 99% των φίλων & συμμαθητών μου είχε παίξει εκείνη την περίοδο (γενικά, παιχνίδια που παρουσιάζονταν στο Pixel, είχαν τεράστια απήχηση).

Other_Reality είπε:
Και όχι Billy, τόσα χρόνια δέν καταλάβαινα τί διάλο κάνουν αυτοί οι Αμερικάνοι στα χωράφια με τους αριθμούς επάνω, τώρα στα γεράματα θα με βάλεις να μάθω ; ΟΧΙ !!!
Xαχαχα !! Ποτέ δεν είναι αργά... :diablotin:

(πληροφοριακά, οι αριθμοί απλά σημειώνουν τις γιάρδες, ανά δέκα κάθε φορά. Ολο το γήπεδο είναι 100 γιάρδες μήκος - αν εξαιρέσουμε τις end zones)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα