Phoenix 08 - Σεπτέμβρης 2012

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254


(Δεξι κλικ, Αποθηκευση ως)

EditorialGigatronics KAT

Οδηγός κατασκευής Arcade Stick

Kane

The Vindicator

Golden Axe

Rambo II

Carrier Command

The Way of the Exploding Fist

TV Sports Basketball

Diamonds in the Rough

Space Quest: The Sarien Encounter

Dragon Quest Series

Rastan

Toki

Freezone Amiga

XYZZY

Ο Λαβύρινθος του PacMan

Amiga Educational Software

Το Αντισκηνο
 
αντε ας κανω ποδαρικο .... Thanx guys:)
 
Congrats σε ολα τα παιδια.
 
Πρώτα απ'όλα συγχαρητήρια στον Στράτο για το δύσκολο έργο της σελιδοποίησης. Το αποτέλεσμα είναι καταπληκτικό! :thumbup:

Επίσης, credits, σε όλα τα "παιδιά" που συμμετείχαν με τη δουλειά τους και το μεράκι τους!

Μόλις διάβασα την παρουσίαση του DITR... Τα κορίτσια, έκαναν Ε-Κ-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Η δουλειά!!! Το απόλαυσα, πραγματικά!

Φοβερή η ιδέα του review σε συνεργασία!

Πάω για τα υπόλοιπα...
 
Credits και από μένα σε όλους όσους δούλεψαν για να βγει το τεύχος.

Μέχρι τώρα διάβασα το μισό. Το υπόλοιπο αύριο :D
 
Εύγε !! Για μία ακόμα φορά εξαιρετική δουλειά κυρίες και κύριοι. :)

Eν τω μεταξύ συνειδητοποίησα ότι έχω αφήσει αδιάβαστα και κάποια άρθρα απο το 7ο τεύχος !! (είμαι αδικαιολόγητος).

"Ι have a lot of catching up to do" που λένε και παραέξω, οπότε ξεκινάω διάβασμα...
 
Φανταστειτε οτι το διαβαζω και εγω... :p

Kολλησα με το αφιερωμα στον Ραμπο (εξαιρετικη παρουσιαση Alucard :thumbup: )

Βεβαια.. τα περισσοτερα θεματα δεν τα κατεχω.. αλλα απο αυτα που ξερω, η δουλεια που κανατε μου φανηκε πολυ προσεγμενη, τα σκιτσακια ωραια (την διαφημιση για νεους συντακτες ποιος την εμπνευστηκε? )

Συνεχιζω το διαβασμα...
 
Συγχαρητήρια σε όλους σας ! Τρέχω να μελετήσω !
 
Μπράβο παιδιά. Για το Χριστογεννιάτικο τεύχος ίσως συνεισφέρω ένα review και εγώ. Μέχρι τότε, κατεβάζω το τεύχος και αρχίζω.
 
Ένεκα εργασίας αποκοιμήθηκα αγκαλιά με το Phoenix διαβάζοντας τα υπέροχα άρθρα του Alucard, ενώ προηγήθηκε το editorial του Στρατή που με συγκίνησε, το εκπληκτικό άρθρο του Mr. KAT Resurrector & o οδηγός της Κάμπιας που με έβαλε σε πειρασμό! :diablotin:

Μπράβο σε όλους - ανυπομονώ να διαβάσω τα υπόλοιπα! ;)
 
Τι ευχαριστη εκπληξη ειναι αυτη??Εξαιρετικη δουλεια παιδια!!!!
 
Μπραβο παιδια πολυ ενδιαφερον και αυτο το τευχος!! κατεβαινει! αποψεις μολις το διαβασω :) .
 
Μόλις διάβασα το review του Kane...

Άκρως νοσταλγικό! :thumbup:

Με τη Mastertronic, έχω μια ιδιαίτερη σχέση (υπάρχει αφιέρωμα στο τρίτο τεύχος του Phoenix).

Ήταν μια εταιρία με budjet (φθηνά) παιχνίδια, ανάμεσα στα οποία μπορούσες να βρεις διαμαντάκια!

Πάω για τα επόμενα...
 
Τοσο καιρο ειχα συνηθισει να διαβαζω τα αρθρα κατα τη σελιδοποιηση και μου χαλαγε τον ενθουσιασμο.

Αυτο το τευχος το ευχαριστηθηκα διοτι (αφενος ο Στρατος εδωσε ρεστα ως αρχισυντακτης και αφετερου) δεν ειχαμε drafts και previews. Δεν ξεραμε ουτε οι συντακτες τι να περιμενουμε περα απο τα δικα μας αρθρα.

Χτες λοιπον το βραδυ κατεβασα το τευχος με υλη που δεν γνωριζα εκ των προτερων και περασα υπεροχα ξεφυλλιζοντας το...

Οσο αφορα τη σελιδοποιηση εκτος απο το Στρατο να πω και ενα μπραβο στον Dino με τις δυνατες εικαστικες του παρεμβασεις (btw η γελιογραφια με τα Worms τα σπαγε! Που τα σκεφτεσαι ωρε?)

Θα κανω προσεκτικη αναγνωση και θα προβω σε ειδικοτερες αναφορες
 
Με την ευκαιρία του thread, θα ήθελα να ευχαριστήσω δημόσια και να δώσω συγχαρητήρια

σε όλους τους συντάκτες για την άψογη συνεργασία που είχαμε και για τη φοβερή δουλειά

που έκαναν με τα άρθρα τους, στον DINO για τα καταπληκτικά του σκίτσα και το εξώφυλλο,

και στον Άλκη για την προσεκτικότατη και επαγγελματική επιμέλεια του κειμένου!

Τέλος θα ήθελα να ευχαριστήσω τον Wally που μου εμπιστεύθηκε το όλο εγχείρημα!

Πραγματικά το διασκέδασα αφάνταστα σε όλη του την πορεία!
 
1000 σε ολα τα παιδια και στον στρατο ενα παραπανο για την εξαιρετικη δουλεια.Πραγματικα ειναι τελειο.
 
Μπράβο παιδιά! Κατέβηκε ήδη δις (μια στο σπίτι και μια στην δουλειά) και ξεκοκκαλίζεται... :)

Μια και έβγαλα κόκκινη κάρτα στον εαυτό μου για να βγει μια ώρα αρχύτερα το τεύχος (αφού όλοι οι υπόλοιποι περίμεναν το δικό μου καθυστερημένο πόνημα!), υπόσχομαι ενεργή συμμετοχή στο επόμενο τεύχος. Μέχρι τότε θα απολαύσω αυτό από την σκοπιά του αναγνώστη. :flower:
 
Αυτό κι αν είναι έκπληξη! Κι έχω και άδεια σήμερα! Δε θα μπορούσε να μου κάτσει καλύτερα η Παρασκευή!

Σας ευχαριστώ κι εγώ παιδιά! Σας αφήνω τώρα γιατί έχω διάβασμα! :)

--- Edit ---

D@redevil και Kambia (Diamonds in the Rough), καιρό είχα να διαβάσω και ν' απολάυσω κάτι τέτοιο! Θα δούμε κι άλλα παρόμοια στα επόμενα;

 


Wally, να βάλω τα κλάματα για το The Way of the Exploding Fist; Αυτό ήταν το πρώτο παιχνίδι που έπεξα στο ΖΧ!


 


Συγχαρητήρια παιδιά (και στα υπόλοιπα! Ουδείς παραπονεμένος, ε; )! Σας ζηλέυω γιατί έχετε ταλέντο στο γραπτό!


 


Είναι καταπληκτικό! Πότε θα βγάλετε το επόμενο;


 


P.S.: Θα μαζεψω τα υλικά για το χειριστήριο! Δε θα τα καταφέρω, αλλά έστω για τη τιμή των όπλων
:)

 


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
εχω ξεκινησει να το διαβαζω ως τωρα ολα τα reviews παρα πολυ ωραια. Το review του Kane μου θυμησε τον amstrad που το επαιζα με το πρασινο/ασπρο μονιτορ :) . Επισης το review του diamonds in the rough με τις D@redevil και Kambia να δινουν ρεστα με τους διαλογους τους :D . Και μετα τι με περιμενε;; η πρωτη εμφανιση(αν δεν κανω λαθος) του Βασιλη με το θεμα του Dragon Quest!! μεχρι εκει διαβασα προς το παρον. φοβερο το τευχος μπραβο σε ολους σας!!
 
Μπράβο και απο εμένα σε όλα τα παιδιά, πολύ καλή δουλειά και με εξαιρετικό υλικό. Πιστεύω απο άποψη ύλης και μόνο είναι απο τα καλύτερα τεύχη μέχρι στιγμής. Λατρεύω τα σκίτσα σου DINO, πρέπει να να σε αναγκάζουμε να βγάζεις ένα κάθε βδομάδα τουλάχιστον !
 
Πίσω
Μπλουζα