Phoenix 08 - Σεπτέμβρης 2012

Λοιπόν ας ποστάρω ως αναγνώστρια :)

Θα ήθελα να προτείνω στα reviews να αναγράφεται σε τι πλατφόρμα βγήκε το παιχνίδι. Πχ αν είναι μόνο σε amiga ή μόνο σε pc. Ή αν βγήκε για όλες τις πλατφόρμες. Κάτι σαν το πινακάκι που είχε το user και έλεγε οτι το παίξανε σε atari αλλά βγήκε και για ...

Το λέω με το σκεπτικό οτι πολλές φορές διαβάζω κάποιο review και θέλω μετά να παίξω το παιχνίδι αλλά πρώτα πρέπει να κάτσω να ψάξω σε τι πλατφόρμα βγήκε και μετά να κινηθώ ανάλογα.

Κατά τα άλλα είναι ένα σουπερ τεύχος :D
 
Kambia είπε:
Λοιπόν ας ποστάρω ως αναγνώστρια :)
Θα ήθελα να προτείνω στα reviews να αναγράφεται σε τι πλατφόρμα βγήκε το παιχνίδι. Πχ αν είναι μόνο σε amiga ή μόνο σε pc. Ή αν βγήκε για όλες τις πλατφόρμες. Κάτι σαν το πινακάκι που είχε το user και έλεγε οτι το παίξανε σε atari αλλά βγήκε και για ...

Το λέω με το σκεπτικό οτι πολλές φορές διαβάζω κάποιο review και θέλω μετά να παίξω το παιχνίδι αλλά πρώτα πρέπει να κάτσω να ψάξω σε τι πλατφόρμα βγήκε και μετά να κινηθώ ανάλογα.

Κατά τα άλλα είναι ένα σουπερ τεύχος :D
Λοιπόν, ξεκίνησα να το κάνω σε αυτό το τεύχος, στα μισά review (ένα πινακάκι με εταιρεία και έτος παραγωγής καθώς και την πλατφόρμα παρουσίασης...), αλλά το άφησα... Από τη μια κάποια review ήταν ήδη σελιδοποιημένα και αν το πρόσθετα, θα έπρεπε να γίνει η σελιδοποίηση από την αρχή και από την άλλη είδα σε πολλά ότι υπήρχε μέσα αναφορά από τον συγγραφέα για την πλατφόρμα που έκανε την παρουσίαση. Νομίζω μόνο στο review σας έμεινε τελικά, γιατί το είχατε φτιάξει εσείς και δε μπορούσα φυσικά να μην το συμπεριλάβω... Αν έχω το DTP και στο επόμενο τεύχος, θα φροντίσω να υπάρχει ένα πινακάκι fixed σε κάθε review με πληροφορίες (έτος, πλατφόρμα, είδος κλπ.) για το κάθε παιχνίδι.
 
pcmnoembr2012.jpg

και η σχετικη αναφορα στο Pcm Νοεμβριου στην στηλη Retro news για το Phoenix & Gigatronics Κατ (καλιο αργα ... για το συγκεκριμμενο)

Thanx Mano :)
 
Συνεχώς με εκπλήσει (ευχάριστα) η κοινότητα του retromaniax... Πολύ καλή έκδοση!!! Ξεφυλλίζοντας το έντυπο είδα ότι μπορώ να απαντήσω στο ερώτημα "Πώς μπορώ να παίζω παιχνίδια από ΟΛΑ τα Region στο SEGA Mega Drive 1, με λίγα λεφτά (περίπου 2 ευρώ!!!) χωρίς να χρειαστεί να αγοράσω αντάπτορα (περίπου 40 ευρώ!!!!).....

Αν ενδιαφέρεστε, μπορώ να γράψω σχετικό οδηγό με φωτογραφίεςκαι αναλυτικότατες οδηγίες!!!
 
Φυσικα και ενδιαφερει οτιδηποτε αφορα το retrogaming!
 
Τα άρθρα φαίνονται ενδιαφέροντα και ξυπνάνε αναμνήσεις! Συγχαρητήρια παιδιά για άλλη μια φορά!!
 
Πίσω
Μπλουζα