Phoenix 09 - Δεκέμβρης 2012

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254


(Δεξι κλικ, Αποθηκευση ως)

Editorial

Συνεντευξη: Αντωνης Μηλατος

King'a Quest III

Quest for Glort II

The Legend of Zelda: Link's Awakening

Saboteur 2

Shinobi

Indiana Jones and the Fate of Atlantis

International Karate +

King'a Quest III Walkthrough

Ο Λαβυρινθος του Pac-Man

Λιγα λογια για το freeMiNT

XYZZY

Αφιέρωμα:Παιχνιδακια για ατακτα παιδακια

FreeZone Amiga
 
Ανεβηκε!

Καλα Χριστουγεννα σε ολους!
 
Έχει κάποιο πρόβλημα το pdf (windows adobe reader - ok, ξέρω ότι είμαι σε λάθος πλατφόρμα αλλά βαριέμαι να κάνω reboot).
 
και κατεβαινει..... (τωρα ποτε θα το διαβασω ?????)

Nemo είπε:
Οτι λεει κι ο τιτλος Αny Phoenix 9 news /teaser/preview ????

Nemo είπε:
Σαν να ακουσα βηματα στην στεγη ::) , γιαυτο ρωτησα :diablotin: .

Τελικα καλα ακουσα ,απλα δεν ηταν στην δικη μας στεγη απλα, ηταν λιγο ποιο μακρια.

ChrisTOS είπε:
Έχει κάποιο πρόβλημα το pdf (windows adobe reader - ok, ξέρω ότι είμαι σε λάθος πλατφόρμα αλλά βαριέμαι να κάνω reboot).
 


....κι εδω υπαρχει θεμα με το pdf (δεν ανοιγει ουτε μεσω chrome ,ουτε μεσω foxit reader...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπέροχα νέα! Κατεβαίνει πάραυτα...
 
ChrisTOS είπε:
Έχει κάποιο πρόβλημα το pdf (windows adobe reader - ok, ξέρω ότι είμαι σε λάθος πλατφόρμα αλλά βαριέμαι να κάνω reboot).
Λάθος extension. ΔΕΝ είναι .pdf αλλά .rar.

Οπότε μετονομάστε το σε Phoenix_Issue_09.pdf.rar και μετά κάντε extract. Μικρολαθάκια, μάλλον ο Wallys ήπιε πολύ κρασί το μεσημέρι. :p

Να'ναι καλά ο hex editor που τα μαρτυράει όλα: :D :D:D

Rar! Οs ίΖtΐ2 "‚»+Άά‹§αʽh^™A3

PHOENIX 9.pdf °?5“QΘ
 
Παιδια, δωστε μου 5 λεπτα να το φτιαξω
 
Ετοιμο! Σορρυ
 
Σε αλλες πλατφορμες το ιδιο το προγραμμα (Gnome Document Viewer) ενημερωσε οτι το αρχειο ειναι τυπου .rar ;)

Με την ευκαιρια και μια ερωτηση - γιατι χρησιμοποιουμε το φορματ .rar ? Μηπως το .zip ή το .tar.gz που τυγχανουν support σε ολες τις πλατφορμες χωρις να τα "σπασει" κανεις, θα ηταν προτιμοτερα ?
 
Παιδια σε PDF εχει ανεβει πλεον. Εχετε ακομα προβλημα?
 
Όχι, άνοιξε μια χαρά.

Με μια πρώτη πολύ γρήγορη ανάγνωση, πολύ ωραίο τεύχος με πολύ ενδιαφέροντα άρθρα! Αναλυτικός σχολιασμός θα ακολουθήσει!
 
Προσωπικα το βλεπω και το κατεβασα μια χαρα! Καλη σας / μας αναγνωση!
 
Συγχαρητήρια στο Στράτο που έκανε τα αδύνατα δυνατά, να βγει το τεύχος στην ώρα του και σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν! :thumbup:

Φαίνεται εξαιρετικό.

Μόλις το διαβάσω, θα επανέλθω με εντυπώσεις.
 
μπράβο παίδες....σας ευχαριστούμε για τον κόπο σας!

Χρόνια πολλά σε όλους σας!!! Πάω να μελετήσω την δουλειά σας!
 
Μπραβο παιδια!!Κατεβαινει!!
 
χαχα...χαρίζεται ατάρι γιατί αγόρασα αμίγκα και μου πιάνει χώρο

ποιος μικρός θεούλης το σκέφτηκε αυτό; :D
 
Η συνέντευξη του Αντώνη Μηλάτου είναι συγκλονιστική, έμαθα πράγματα για τα οποία δεν είχα ιδέα και νομίζω ότι αποτελεί τη μεγαλύτερη δημοσιογραφική επιτυχία του Retromaniax σε ό,τι αφορά τους υπολογιστές. Πάνο ο κόσμος είναι πολύ μικρός, με τον Δρ. Κωσταράκη που αναφέρεται συνεργαζόμουν μέχρι πρότινος, καθώς ήταν editor in chief ενός εκ των περιοδικών του επιστημονικού οργανισμού στον οποίο εργάζομαι.
 
alkis21 είπε:
Η συνέντευξη του Αντώνη Μηλάτου είναι συγκλονιστική, έμαθα πράγματα για τα οποία δεν είχα ιδέα και νομίζω ότι αποτελεί τη μεγαλύτερη δημοσιογραφική επιτυχία του Retromaniax σε ό,τι αφορά τους υπολογιστές. Πάνο ο κόσμος είναι πολύ μικρός, με τον Δρ. Κωσταράκη που αναφέρεται συνεργαζόμουν μέχρι πρότινος, καθώς ήταν editor in chief ενός εκ των περιοδικών του επιστημονικού οργανισμού στον οποίο εργάζομαι.
Πραγματι διαβασα την συνεντευξη και εμεινα..Απιστευτη επιτυχια!!Μπραβο Πανο και Nemo:bow:!!Ευχαριστουμε πολυ τον Κο Μηλατο για αυτη την καταπληκτικη συνεντευξη!!!Μοναδικες πληροφοριες για την Gigatronics αλλα και για την νοοτροπια αυτης εδω της χωρας που μακαρι καποτε να αλλαξει......
 
Μπραβο παιδια το κατεβαζω τωρα εχθες δεν ειχα χρονο να μπω! Το προλαβατε τελικα!! :D

Χρονια Πολλα σε ολους!
 
O Στρατος εβγαλε περα πολυ δυσκολο task. Του παρεδωθησαν σχεδον τα παντα τελευταια στιγμη και το εννοω το τελευταια στιγμη.

Ποτε προλαβε και τα DTP-αρε, δεν μπορω να καταλαβω. Ζοριστηκε να μην χαθει η ημερομηνια των Χριστουγγενων για τη κυκλοφορια και τα καταφερε.

Αψογο το DTP, φοβερα και τα περιεχομενα του Dino και το εξωφυλλο της Kambia.

@Aλκη ο κοσμος ειναι μικρος τελικα...να μια ευκαιρια ακομα λοιπον :)

Οσο για τη συνεντευξη του κ Μηλατου...

Δυστυχως ξεχασα τη φωτογραφικη μηχανη ωστε να παραθεσω τα εντυπα που μου εδειχνε και τον ιδιο τον κ Μηλατο. Πηγα γενικα απροετοιμαστος λογω προσωπικου τρεξιματος παρολο που ο Nemo με ειχε βοηθησει να στησουμε ερωτηματολογιο.

Ομως το φλασμπακ του κ Μηλατου με συνεπηρε. Δεν χρησιμοποιησα σχεδον καθολου το ερωτηματολογιο μιας και διηγηθηκε πολυ καθαρα το ιστορικο και οι οποιες ερωτησεις μου ερχοντουσαν φυσικα απλα για να αποσαφηνισω περισσοτερο μερικα κομματια.

@Γρηγορη (που εισαι και "μελος" της ατυπης ομαδας ερευνας για τη Gigatronics :) )μακαρι η χωρα καποια στιγμη να αλλαξει νοοτροπια αλλα αυτο δεν θα αλλαξει ποτε το γεγονος οτι τοτε ηταν μια χρυση εποχη που θα μπορουσε να κανει τη διαφορα. Αυτα μαλιστα τα εμποδια που μας διηγηθηκε ο κ Μηλατος ηταν απλα το κερασακι οσων αντιμετωπισε...ο νοων νοειτο...

Θα κατσω τωρα να διαβασω τα υπολοιπα αρθρα...
 
Πίσω
Μπλουζα