Pixel 059 - Οκτώβριος 1989

Ανυπομονώ να το διαβάσω... Μπράβο φίλε DINO!!!
 
Thanks guys! :)

Να λοιπόν ποιός ήταν αυτός που βρήκε το Holy Grail, από το διαγωνισμό που έκανε η Mandarin Software μέσω του παιχνιδιού Lancelot, στην Αγγλία:

picture.php


Πως φαίνονται οι adventurάδες!!! Και είναι και Atarian! :D

Από το περιοδικό New Atari User, Issue 38, June/July 1989!
 
Τρελλή φάτσα ο τυπάς !! :D

Mπράβο Dino, πολύ καλό εύρημα !! :thumbup:
 
ευχαριστω φιλε μου να σαι καλα!
 
Μπράβο Dino, φοβερό εύρημα. Θυμάμαι που το είχε γράψει ο Τσουρινάκης και μου είχε κάνει εντύπωση. Κατά μια έννοια μπορεί να θεωρηθεί ως πρόδρομος των ARG, σωστά;

Όσο για το Lancelot, άλλο ένα φοβερό παιχνίδι της Level 9, που με έμπασε για τα καλά στη Μυθολογία του Αρθούρου (τα πρώτα βήματα ήταν με το Excalibur και το Camelot 3000). Ποιο παιχνίδι σήμερα μπορεί να πει ότι είναι και διδακτικό και προτρέπει τον παίκτη να ασχοληθεί με ιστορία, μυθολογία και λογοτεχνία; :(
 
Kudos για όλα τα σκαναρίσματα! :bow: :bow:
 
Αχ, αυτό το ALTERED BEAST στο Megadrive, το είχα δει και μου είχαν γυρίσει τα μάτια....Και αναρρωτιόμουν γιατί το ST μου που είχε και αυτό 68000 δεν "έπαιζε τέτοια παιχνίδια".... Πάντα γούσταρα το Megadrive....... H SEGA στα καλύτερά της.

BTW, τευχάρα με τα όλα της. Παλιό, καλό PIXEL.

Thanks DINO!

Και η επική διαφήμιση του ST στην προτελευταία σελίδα....απο'κει είχα ψηθεί να τον αγοράσω...
 
Ευχαριστώ πολύ. Ένα βήμα ακόμα πιο κοντά στην ολοκλήρωση της συλλογής
 
Να'στε καλά παίδες! :thumbup:
 
παιδια ετσι ετσι συνεχιστε την πολυ καλη δουλεια. ειναι απιστευτο αυτο που κανετε!!!!
 
Συγχαρητήρια για το σκαν...πολύ καλή ποιότητα
 
Αγαπημένη τεύχος λόγω του review των κονσολών. Επίσης, μου έχει μείνει χαραγμενο στη μνήμη το review του New Zealand Story!!
 
Kαι εμενα αγαπημενο τευχος και εξωφυλλο οπως θυμαμαι εντονα και το review του Altered beast με τις γραφικαρες του ,για το Mega Drive αν δεν κανω λαθος.

Εβλεπα τις φωτο τις συγκρινα με την εκδοση μου του 6128 και τις θαυμαζα!
 
Πίσω
Μπλουζα