Pixel mania

Well Done mate!!!

Καιρός για λίγο adventuring (χριστούγεννα έρχονται ;) )
 
...ambu, βλέπω τα δίνεις όλα για όλα !! ...keep it up. :thumbup:
 
billy το πως μυριζεσαι τα νεα τευχη ειναι αξιο θαυμασμου :D
 
Wally:

...φταίει η retro-μύτη μου !! ...την έχω εκπαιδεύσει (!) να μυρίζεται απο μακριά το καλό φαγητό (μιάμ-μιάμ !!) , αλλά και το φρέσκο "υλικό" για κατέβασμα... :biglaugh:
 
Τώρα τι να πώ....Τι θες να κάνω..Μετάνοιες... :thumbup:

ΑΕΟΝ είναι καιρός να ανοίξεις μια ενότητα με τα Pixel junior.... :)
 
συγχαρητηρια για τα λυσαρια

μην ξεχναμε ομως (οπως εχω αναφερει ουκ ο λιγες φορες εαν κανεις τα εχει να τα ανεβασει)τα 3 βιβλια adventures(λυσαρια) οι παπυροι της αραδαινας......απο τις εκδοσεις του pixel... τοτε
 
...να και μία φορά που οι καλικάντζαροι είναι καλοδεχούμενοι τα Χριστούγεννα !! Ωραίος ο ambu. :D
 
Άντε για να κλείνουμε για φέτος με τις όποιες μικρές εκκρεμότητες για να ασχοληθούμε και με τίποτα πιο "μεγάλο" τον νέο χρόνο... :)

Το έβδομο τεύχος pixelmania:

UNIVERSE + VALHALLA



και κλείνουμε από εμένα οριστικά με το όγδοο και τελευταίο Pixelmania:

NIPPON SAFES + LURE OF TEMPTRESS



Enjoy...
 
Νομίζω πως σου αξίζει αγαπητέ μου το στέμα του ταχύτερου σκανερμαν του φόρουμ..Μπράβο φίλτατε για την σταθερή και ακούραστη δουλειά σου... :thumbup:
 
Υπερβολές... :blush:

...απλά μετά από την πρόσφατη ζημιά που έπαθες (γάμος) έχεις ψιλοσκουριάσει ενώ παράλληλα χαλάρωσες και υπερβολικά θα έλεγα... ή περνάς πολύ καλά ή περνάς χάλια... :)

Εγώ είπα να το εκμεταλλευτώ μπας και γίνω χαλίφης στην θέση του χαλίφη, αλλά...

...κάτσε να βάλεις πάλι μπροστά και τα λέμε τότε, ποιος είναι ο ένας και ταχύτερος σκάνερμαν...

...ο ένας και μοναδικός: akmakas

:anim-roll: :yoyo:

άσχετα, αλλά μου αρέσουν και για αυτό τα έβαλα
 
lure of the temptress!!!

ποτε δεν καταφερα να το τελειωσω... :(

winuaeX στο xbox,μπυριτσες και το δωρο του φιλου ambu διπλα μου στον καναπε...at last :D
 
Την βλέπω την νέα ενότητα να έρχεται... ;)
 
Μέχρι να ψάξω να βρώ που έχω το PixelMania με τα Goblins, ο Ambu είχε σκανάρει άλλα 3.... :D :D

Thnx mate!! :thumbup:

Keep them coming ;)
 
Pixel mania - Commodore Παρελθόν, Παρόν & ...Μέλλον

Γεια σας, σας έλειψα; :animrolleyes:

Καλή χρονιά να έχουμε. Με το που είδα ποσες σελίδες έχετε γράψει έπαθα. Ξέρω λοιπόν ότι έχετε topic για τα χρόνια πολλά κ.τ.λ. αλλά μου είναι αδύνατο να διάβασω ένα σχεδόν μήνα topics(15 σελίδες βγήκαν!!).

Σας έχω όμως κι'εγώ ένα δωράκι .. Ορίστε ένα Pixel Mania που πιστεύω ότι θα βρούν αρκετοί ενδιαφέρον μια και έχει αφιέρωμα σε μια από της καλύτερες εταιρείες που πέρασαν στο πάνθεον των κατασκευαστών υπολογιστών. :thumbup:

minicoverji7.jpg


dpi:100

jpeg comp:85%

http://rapidshare.com/files/11026614/Pixel_Mania_Commodore1954-1994.zip.html

Enjoy my friends...
 
Απίστευτο....ιστορικό τεύχος και νοσταλγικό...Μπράβο ΑΑ+

Χάθηκες βρε!
 
Πίσω
Μπλουζα