Pixel's για νέους κατόχους

παιδια εγω δεν δηλωνω προτιμησεις, ουτως ή αλλως συλλογη κανω, οποιοδηποτε νουμερο πριν το 1989 μου κανει.
 
AA+ είπε:
Αυτά φύγαν από το γρήγορο πιστόλι που ακούει στο όνομα Ακμακας.
hpim1088td4.jpg
Η κοπέλα στο εξώφυλλο του πρώτου τεύχους από δεξιά , στη δεύτερη σειρά , ήταν αντικείμενο πολλών συζητήσεων ανάμεσα στις τάξεις των 14χρονων τότε ...
 
Και το ακριβώς διπλανό με τα χέρια των εξωγήινων πάνω στον Spectrum +2 ήταν αντικείμενο συζητήσεων ανάμεσα στους λίγους γνωρίζοντες, γιατί ήταν καρακλεμμένο από διαφήμιση σε ξένα περιοδικά.

Δυστυχώς για αυτούς δεν πέρασε τελείως ντούκου γιατί ορισμένοι διαβάζαμε και ξένα περιοδικά. :)
 
Maddog είπε:
ορισμένοι διαβάζαμε και ξένα περιοδικά.

Μη μου πεις ότι διάβαζες Computing on Amstrad CPC και ΑΑ ;

Είχα διαβάσει στο πρώτο ένα review για ένα adventure της Infocom , το Holywood Hijinx και είχα φάει να το βρώ, αλλά τζίφος.

Το έπαιξα μετά από 11 χρόνια , σε CPC Emulator στο PC.
 
Your Spectrum/Your Sinclair κυρίως. Το έπαιρνα συστηματικά.

Κατά καιρούς τσίμπαγα και κανά άλλο αν μου γυάλιζε τίποτα στο εξώφυλλο. :)
 
Maddog είπε:
Κατά καιρούς τσίμπαγα και κανά άλλο αν μου γυάλιζε τίποτα στο εξώφυλλο. :)

Δεν πιστεύω να σου γυάλιζε τιποτα από Commodore Amstrad με πολύχρωμα κουμπιά αλλά 464 ε! :D

Μόλις παρέλαβα τα τεύχη από τον ΑΑ+ γιαμ γιαμ!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
"Γιαμ γιαμ" μου θυμισες κομικς :rofl:

Καλοφαγωτα. :D
 
Εγω σημερα πριν 1,5 ωρα προμηθεύτικα τα pixel από τον AA+.Συγγνώμη που άργησα και τα πήρα σήμερα αντί για παρασκευή.Τα τεύχη είναι σε τέλεια κατάσταση.Να είσαι καλά φίλε μου!
 
αν σας πω ότι είχα πίξελ από την δεκαετία του 80 και λιγότερο από το 92 και μετά αλλά μου τα πέταξε το...καθαριστικό συνεργείο σπιτιού όταν πήγα φαντάρος τι θα πείτε;;;

Ευτυχώς που κάποιοι τα έχετε σκανάρει...βεβαια εχω ακόμα τα μπλε ένθετα...αυτά είναι κειμήλια
 
Φίλε spyros_s κάπως έτσι και όχι μόνο χάσαμε οι περισσότεροι "πολύτιμα" αντικείμενα. Υπάρχει και αντίστοιχο τόπικ με το "Ποιος στα πέταξε". Αν το διαβάσεις θα δείς ότι υπάρχουν πολλοί ομοιοπαθείς.

Στο θέμα μας τώρα, εύχομαι οι νέοι πατεράδες των περιοδικών να αγαπήσουν τα νέα τους παιδιά-πίξελ μέχρι τα βαθειά γεράματα μια και όπως και να το κάνουμε αυτά τα περιοδικά είχαν το στίγμα της εποχής των πρώτων ηλεκτρονικών υπολογιστών στην Ελλάδα.

Καλες αναγνώσεις, ίσως και κανά σκανάρισμα? :)
 
AA+ είπε:
Φίλε spyros_s κάπως έτσι και όχι μόνο χάσαμε οι περισσότεροι "πολύτιμα" αντικείμενα. Υπάρχει και αντίστοιχο τόπικ με το "Ποιος στα πέταξε". Αν το διαβάσεις θα δείς ότι υπάρχουν πολλοί ομοιοπαθείς.
Στο θέμα μας τώρα, εύχομαι οι νέοι πατεράδες των περιοδικών να αγαπήσουν τα νέα τους παιδιά-πίξελ μέχρι τα βαθειά γεράματα μια και όπως και να το κάνουμε αυτά τα περιοδικά είχαν το στίγμα της εποχής των πρώτων ηλεκτρονικών υπολογιστών στην Ελλάδα.

Καλες αναγνώσεις, ίσως και κανά σκανάρισμα? :)
γελαώ με το αβατάρ σου...έχεις 2 από τα μηχανήματα που πέρασαν από τα χέρια μου...αν μπορέσω να σας σκανάρω τα μπλε θα το κάνω...
 
Μια και βλέπω ότι δεν υπάρχει άλλο ενδιαφέρον για μαζικά τεύχη θα βγουν ενα ενα αγγελια...
 
Μόλις σήμερα κατάφερα και πήγα να πάρω από το ταχυδρομείο τα τεύχη!

Nice doing business with you AA+...

( Τώρα, τι να κάνω που θέλω κι άλλα, κι άλλα, κι άλλαααααααα!!!!!! :loco: )
 
Φίλε ΑΑ+, ξέχασα να σου πω ένα μέγα ευχαριστώ για το νέο μου 42άρι... :D :D

Είναι άααααλλη φάση να το κρατάς original στα χέρια σου...... ;)

Αρε θερμοσίφωνο τι μου 'κανες .......:mad:
 
Aστα να πάνε !!!! Μόνο εμείς δε πέσαμε μέσα να καούμε......!!! :mad::mad:

Δε μπορείς να φανταστείς τι έχει φάει αυτό το θεριό......:mad:
 
Πίσω
Μπλουζα