• Αγαπητά μέλη: Για λόγους ασφαλείας, τα παλιά σας user passwords έχουν καταργηθεί. Πατήστε εδώ για password reset ώστε να ορίσετε νέο συνθηματικό. Μη ξεχάσετε να ελέγξετε τον spam folder σας για το email που θα παραλάβετε. Aν πιστεύετε ότι έχετε εγγραφεί με email address που έχει καταργηθεί, παρακαλούμε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο info@retromaniax.gr για να αποκαταστήσουμε το πρόβλημα.

Plawres Sanshiro (Sanshiro Sougata) (1983)

Dominion

RetroMasteR
Αντιδράσεις
90
Στις φωνές οι: Σπύρος Μπιμπίλας (Sanshiro), Χάρης Σώζος (Sota και άλλοι χαρακτήρες), Νίκος Μαγδαληνός (Koυνούπης και άλλοι), Kώστας Σκώκος (αρκετούς χαρακτήρες) - γενικά αρκετοί ηθοποιοί από το κάστ του Kαμπαμαρού (Ninja Boy) και του Captain Harlock

Vetus

RetroMaNiaC
Αντιδράσεις
38
Η αλήθεια είναι ότι η μεταγλώτιση του Plawres Sanshiro όταν το ξανείδα πριν κάποια χρόνια δεν μου άρεσε και τόσο πολύ όσο μου άρεσε η μεταγλώτιση του Kabamaru που το είδα άνετα μέχρι το τελευταίο επεισόδιο, πράγμα που δεν θα έκανα με κανένα άλλο anime (πέρα από το Shin-chan που αν και βγήκαν μονάχα μερικά επεισόδια στο Star ή στο Alter εξεπλάγηκα με την μεταγλώτισή του που την προτίμησα από τις ιαπωνικές φωνές από μια ταίνια Shin-chan που είδα).

thanasisglt

RetroN00b
Αντιδράσεις
1
Καλημέρα!

Ξέρετε που μπορώ να βρω τη σειρά καθώς και άλλες της εποχής;

[edit] copyrights [edit]

Ξύπνησαν τρελές αναμνήσεις...

Ευχαριστώ.

Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

darkhado

RetroN00b
Αντιδράσεις
159
On 5/13/2013 at 5:41 PM, Ajax87 said:

Παρα πολυ ωραιο Anime απο τα αγαπημενα μου το ειχα δει πριν 2-3 χρονια ολο στα Ιαπωνικα με Ελληνικους υποτιτλους. Ας θυμηθουμε λιγο την 2η μαχη με τον Κουνουπι :p

Sho....ryu...keeeeeeen

KSH.gif

Μπλουζα