Plawres Sanshiro (Sanshiro Sougata) (1983)

Στις φωνές οι: Σπύρος Μπιμπίλας (Sanshiro), Χάρης Σώζος (Sota και άλλοι χαρακτήρες), Νίκος Μαγδαληνός (Koυνούπης και άλλοι), Kώστας Σκώκος (αρκετούς χαρακτήρες) - γενικά αρκετοί ηθοποιοί από το κάστ του Kαμπαμαρού (Ninja Boy) και του Captain Harlock
 
Η αλήθεια είναι ότι η μεταγλώτιση του Plawres Sanshiro όταν το ξανείδα πριν κάποια χρόνια δεν μου άρεσε και τόσο πολύ όσο μου άρεσε η μεταγλώτιση του Kabamaru που το είδα άνετα μέχρι το τελευταίο επεισόδιο, πράγμα που δεν θα έκανα με κανένα άλλο anime (πέρα από το Shin-chan που αν και βγήκαν μονάχα μερικά επεισόδια στο Star ή στο Alter εξεπλάγηκα με την μεταγλώτισή του που την προτίμησα από τις ιαπωνικές φωνές από μια ταίνια Shin-chan που είδα).
 
Καλημέρα!

Ξέρετε που μπορώ να βρω τη σειρά καθώς και άλλες της εποχής;

[edit] copyrights [edit]

Ξύπνησαν τρελές αναμνήσεις...

Ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
On 5/13/2013 at 5:41 PM, Ajax87 said:

Παρα πολυ ωραιο Anime απο τα αγαπημενα μου το ειχα δει πριν 2-3 χρονια ολο στα Ιαπωνικα με Ελληνικους υποτιτλους. Ας θυμηθουμε λιγο την 2η μαχη με τον Κουνουπι :p

Sho....ryu...keeeeeeen

KSH.gif
 
Ο Κερασένιος Βομβαρδιστής ο λαμπρός στρατιώτης είναι έτοιμος. Ποιος θα νικήσει αυτό το παλικάρι κοπέλα μου; Δεν είναι ώρα για σλόγκαν. 24.jpg25.jpgΕικόνα 10.png
26.jpg
 
Πίσω
Μπλουζα