Playmobil: Διοράματα

ΣΤΑΥΡΟ Θ*Ε*Ο*Σ !!!!! εκληκτικό στήσιμο και ερμήνεία.το χρυσό αγαλματάκι το έχεις στο τσεπάκι σου....γράψε και το ¨για ένα τρύπιο δολάριο¨.φοβερός όπως πάντα ...
 
stayros είπε:
συμφωνω και επαυξανω Σταυρο,οι εικονες "μιλουν" απο μονες τους!!!!!!!!!!!

πραγματικα υπεροχες οι φωτογραφιες!!!!!!!!!!!!!!! :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

ποτε εγινε αυτη η εκθεση;
 
katerinak είπε:
ποτε εγινε αυτη η εκθεση;
Πριν λιγες μερες πραγματοποιηθηκε. :)

Μακαρι καποια στιγμη να καταφερουμε να κανουμε κατι αναλογο

κι εδω στην Ελλαδα.

Αλλα...χλωμο το κοβω για κατι τετοιο.:sad:
 
stayros είπε:
Πριν λιγες μερες πραγματοποιηθηκε. :) Μακαρι καποια στιγμη να καταφερουμε να κανουμε κατι αναλογο

κι εδω στην Ελλαδα.

Αλλα...χλωμο το κοβω για κατι τετοιο.:sad:
Σταυρο ποτε δεν ξερεις τι γινεται

μπορει καποια στιγμη να συνεργαστειτε ολοι μαζι εσεις που φτιαχνετε τα διοραματα εδω στο φορουμ και να κανετε μια εκθεση που θα εντυπωσιασει σιγουρα ολους του playmobilofun :)
 
Τέλεια η έκθεση!Ειδικά το σπίτι είναι υπέροχο,και φαίνεται custom το εξωτερικό του με κομμάτια από πολλά διαφορετικά sets,αλλά και βαμένο!Και πολύ καλή επιλογή για έπιπλα αν και έχει αρκετές ελλείψεις!Επίσης φαίνεται να μην είναι όλα τα κομμάτια του από playmobil όπως ο τοίχος του μπάνιου,ο καθρέφτης,και το πάτωμα στο δεύτερο και τρίτο όροφο!
 
1η Σεπτεμβριου σημερα...Μπηκαμε και επισημα στον

μηνα που ξανανοιγουν τα σχολεια.Καποια θα πανε για

πρωτη φορα σχολειο (μετα το νηπειο),καποια αλλα

θα συνεχισουν σε μεγαλυτερη ταξη,οπως και να εχει...

Καλη Σχολικη Χρονια σε ολα τα παιδακια!!! :D

attachment.php


:wait2: ...καποια "πατατα" κανω και μου βγαινουν ως συνημενα αρχεια οι φωτο... :(

Αν υπαρχει εξηγηση,παρακαλω διαφωτιστε με! :)

DSC03036.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
1η Σεπτεμβριου σημερα...Μπηκαμε και επισημα στον μηνα που ξανανοιγουν τα σχολεια.Καποια θα πανε για

πρωτη φορα σχολειο (μετα το νηπειο),καποια αλλα

θα συνεχισουν σε μεγαλυτερη ταξη,οπως και να εχει...

Καλη Σχολικη Χρονια σε ολα τα παιδακια!!! :D
Θα με κάνεις να βγλαω και γω το δικό μου σχολείο της LYRA αλλά μου λείπουν οι χάρτες :(

stayros είπε:
:wait2: ...καποια "πατατα" κανω και μου βγαινουν ως συνημενα αρχεια οι φωτο... :(

Αν υπαρχει εξηγηση,παρακαλω διαφωτιστε με! :)
Δεν την έχεις βάλει σε άλμπουμ. Διαφορετικά αν θες να τη βάλεις σε μεγάλο μέγεθος όπως έκανα εγώ παραπάνω θα πρέπει να την ανεβάσεις σε άλμπουμ και να βάλεις το url όπως κάνεις και στα υπόλοιπα ;)
 
Kambia είπε:
Δεν την έχεις βάλει σε άλμπουμ. Διαφορετικά αν θες να τη βάλεις σε μεγάλο μέγεθος όπως έκανα εγώ παραπάνω θα πρέπει να την ανεβάσεις σε άλμπουμ και να βάλεις το url όπως κάνεις και στα υπόλοιπα ;)
Μα εδω ειναι το παραδοξο βρε Ναταλι μου... :eek:

Οτι προχθες που ανεβασα το διοραμα με το West δεν χρειαστηκε να τις βαλω σε καποιο αλμπουμ

αλλα τις "φορτωσα" κατευθειαν απο το δισκο και "ανεβηκαν" μια χαρα!

Anyway...ειπαμε,με τα ηλεκτρονικα δεν το εχω και γι αυτο οι συχνες "πατατες"! :)

Η' αυτα δεν τα καταλαβαινω Η' αυτα δεν καταλαβαινουν εμενα... :D

Ευχαριστω παντως για την βοηθεια και για την μεγεθυνση! :thumbup:
 
Ναι έτσι τις ανεβάζει ως Συνημμένα Thumbnails (με τη μορφή που βλέπεις).

Τα off topic θα διαγραφούν αύριο :)
 
Είπα κι εγώ να σας δείξω κάτι δικό μου, που ακόμα δεν τελειωσε κι έχει πολλές ελλείψεις, αλλά ήθελα οπωσδήποτε να σας το δείξω! Είναι ένα βικτωριανό αρωματοπωλείο, και το εμπνεύστηκα πριν από 2 χρόνια όταν είδα τυχαία στην τηλεόραση την ταινία AROMA-η ιστορία ενός δολοφόνου. (Εϊναι η αποζημίωση που ανεφερα σε αλλο θέμα). Ας ξεκινήσουμε από έξω.

attachment.php


Και ας μπουμε μεσα...

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Έχεις κάνει πάρα πολύ ωραία δουλειά!

Κοίτα να δεις που ψήνομαι τώρα να αρχίσω τα διοράματα....
 
πραγματι το εφτιαξες πολυ ωραιο και με προσοχη στις λεπτομερειες !!!!!!!!!

πολλα συγχαρητηρια :cheers: :cheers: :cheers:
 
Υπέροχο είναι,και βλέπω ότι έχεις πολλές φιγούρες από αυτή τη σειρά!!!!!!Επίσης μπορείς να ανοίξεις τον πάνω όροφο,και να παραγγείλεις ένα κλασικό πάτωμα για το δεύτερο όροφο,από το ebay!Μαζί με τα έξοδα αποστολής θα σου κοστίσει 10-12 ευρώ!Έτσι τον πάνω όροφο μπορείς να τον κάνεις αποθήκη,ή να βάλεις ένα κρεβάτι,όπου υποτίθεται θα κοιμάται η πωλήτρια,στον ελεύθερο χρόνο της!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Χαίρομαι πολύ για τα καλά σας λόγια και θα ήθελα παρα πολύ να δω και δικα σας διοράματα!!! Τώρα ψήνομαι να αρχισω καινουριο θέμα για να σας το δειξω!!! Καμπια να κανεις οπωσδηποτε!!! Α!!! ωραια η ιδεα του δευτερου οροφου, σαν υπνοδωματιο η σαν εργαστηρι παρασκευης αρωματων!!!
 
Εγώ πάντως που επέκτεινα το κανονικό σπίτι,στο δεύτερο όροφο επειδή δεν έβρισκα βάση για βεράντα, τρύπησα ένα σκληρό χαρτί από χαρτόκουτο,αφού το έκοψα πρώτα ώστε να εφαρμόζει κανονικά!Η τραπεζαρία κήπου με 8 καρέκλες και 8 φιγούρες αντέχουν μια χαρά πάνω,και δεν πέφτουν!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Pappoy, γύρισες γεμάτος εκπλήξεις! :) Οι φωτός είναι φοβερές! :)

Επειδή όμως από την αναφορά που κάνεις, αντιλαμβάνομαι ότι δεν είναι δικές σου, αλλά τις βρήκες κάπου, σε παρακαλώ κάνε μια "Επεξεργασία Μηνύματος" στο ποστ σου και παρέθεσε την πηγή απ' όπου τις πήρες! :)

Ευχαριστώ! :)

[edit] Pappoys, ευχαριστώ απείρως! :flower:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
D@redevil είπε:
Επειδή όμως από την αναφορά που κάνεις, αντιλαμβάνομαι ότι δεν είναι δικές σου, αλλά τις βρήκες κάπου, σε παρακαλώ κάνε μια "Επεξεργασία Μηνύματος" στο ποστ σου και παρέθεσε την πηγή απ' όπου τις πήρες! :)
Να και η πηγη... :)

Πιστευω να ειμαστε ενταξει με αυτο. ;)
 
Πίσω
Μπλουζα