Playmobil. Τα δικά μας (ΟΧΙ στα κουτιά τους)

Μήπως είναι από LYRA NEW?

1018.jpg
 
είναι μικρό για κράνος... από κάπου αλλού είναι...
 
Μεχρι να βρει ο Παππουλης απο που ειναι το εξαρτηματακι... :p

Προλαβαινω να σας παρουσιασω τα νεα αποκτηματα... :D

attachment.php


attachment.php


attachment.php


Και για να μην εχετε αποριες οριστε τα δυο σετ....prison tower 3445 & Glow in the Dark Ghost 3317


Ελπιζω να σας αρεσουν! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βλέπω πολλά κάστρα πρέπει να πουλάνε στο γνωστό μέρος,όπως επίσης και πολλές φιγούρες LYRA!
 
οπου γνωστο μερος το μοναστηρακι φανταζομαι?

[edit] αγγελία [ΧΑΡΙΖΟΝΤΑΙ] [/edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εεεεετσι !!!

Τέτοια θέλω να βλέπω !!!

και τα ψιλά που λείπουν από το 3445 βρίσκονται πανεύκολα, don't worry ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
PAPPOYS είπε:
Εεεεετσι !!!Τέτοια θέλω να βλέπω !!!

και τα ψιλά που λείπουν από το 3445 βρίσκονται πανεύκολα, don't worry ;)
Αμα με πιασεις απο την μυτη ειμαι να σκασω... :cry:

Κραταγα στα χερια μου την βαση απο την

καμπανα και δεν την πηρα γιατι δεν ηξερα οτι

ειναι δικο του κομματι... :banghead:

Και οριστε για τι λεμε...

Κωδ.30 60 088

το κατω κομματι.

attachment.php
 
κι ύστερα λές για μένα:

Μεχρι να βρει ο Παππουλης απο που ειναι το εξαρτηματακι... :p
τώρα, να σου το δώσω να βάλεις την καμπάνα πάνω ??? :p
 
Σταύρο... Τι έχεις μαζέψει βρε θηρίο;;;
 
Προσπερνάω τους αστροναύτες... και κολλάω στο.... ΦΑΝΤΑΣΜΑ. Το αγαπημένο μου κομμάτι από τα playmobil Lyra

Κλαψ... Το δικό μου χάθηκε
 
Απόψε ήρθε η στιγμή να γνωριστούμε καλύτερα... ;)

Τόσον καιρό σας γράφω, αλλά δεν με έχετε δει ποτέ !

Εκτός από την ανθρώπινη μορφή μου στην τελευταία ρετροσυνάντηση :D

Κανονικά είμαι έτσι

attachment.php


Είμαι ο Αυτοκράτορας Pappoys, υπεύθυνος για τη δημιουργία όσων σας δείχνω από καιρού εις καιρόν...

attachment.php


Βρίσκομαι σε μια από τις κεντρικές πύλες της πρωτεύουσάς μας...

attachment.php


... για την οποία θα μιλήσουμε σε άλλο ποστ (το ότι πάνε κι έρχονται και κάτι άλογα μη σας απασχολεί). Προς το παρόν θα σας γνωρίσω τα βασικά μέλη της βασιλικής οικογένειας, χαρακτήρες που σίγουρα θα δείτε στο μέλλον ή που ήδη έχετε δει...

Ξεκινώ με την αγαπημένη μου Αυτοκράτειρα, τη Γιαγιά με την οποία αποκτήσαμε 4 παιδιά...

attachment.php


Εδώ είμαστε με το μικρότερο γιο μας. Ο βασιλιάς Windorf.

Ανύπαντρος, αλλά το ψάχνουμε... Από παιδί είχε την τάση να ασχολείται με τον πόλεμο. Η στρατιωτική του εκπαίδευση ήταν απαράμιλλη το ίδιο και το θάρρος που επέδειξε στις μάχες στις οποίες έλαβε μέρος. Με την καθοδήγηση των μεγαλύτερων αδελφών του (λογοδοτεί μόνο σε αυτούς και φυσικά σ' εμένα) διοικεί όλα τα στρατεύματα στο βασίλειο εκτός από το πυροβολικό και την αυτοκρατορική φρουρά.

attachment.php


Εδώ είναι ο μεσαίος, ο βασιλιάς Lordrin, με το γιο του, τον πρίγκηπα Sendrin. Ο Lordrin έφυγε σε νεαρή ηλικία για την Ανατολή. Στα ταξίδια του ανακάλυψε πολλά πράγματα κι όταν επέστρεψε (παντρεμένος μάλιστα) μας δίδαξε για την πυρίτιδα και μας βοήθησε να ενισχύσουμε το στρατό μας με νέα όπλα. Εχει αναλάβει τη διοίκηση του πυροβολικού.

attachment.php


Αυτός είναι ο μεγάλος. Ο βασιλιάς Felix, πρώτος διάδοχος του βασιλείου, διοικητής της αυτοκρατορικής φρουράς (ιππότες πρώτης γενιάς) με γενικό πρόσταγμα για... ό,τι κινείται. Η γυναίκα του πέθανε στη γέννα, αλλά το μωρό έζησε κι έγινε τελικά ο πρίγκηπας... pappoys ο 2ος !!!

attachment.php


Κάπου ανάμεσα στους γιους, με τη γιαγιά κάναμε και μια κόρη, που τον περισσότερο καιρό απουσιάζει... Παντρεύτηκε τον άρχοντα του γειτονικού βασιλείου του δάσους, το βασιλιά Bowry τον οποίο έχετε γνωρίσει...

attachment.php


... κι έχουν μαζί κι αυτοί ένα γιο, τον πριγκηπα Howry (αυτός κι αν απουσιάζει συνέχεια, κυνηγώντας θηράματα και ψάχνοντας αντιπάλους στις άκρες του δάσους. Από μικρός ήταν η ... αδυναμία της γιαγιάς. Περνώντας πολυ από τον καιρό του εδώ μαζί μας, αποφάσισε τελικά να δημιουργήσει στο δάσος ένα σώμα ελαφρών ιπποτών που τώρα αποτελεί την προσωπική του φρουρά και δώστου και τρέχουν κι αυτοί μαζί του).

Θα σας τον γνωρίσω κι αυτόν με πρώτη ευκαιρία... ;)
 
Απίστευτη παρουσίαση!

Είστε όλοι μερακλήδες... ΤΕΛΟΣ!!!
 
Παππου υπεροχη η παρουσιαση της οικογενειας σου χρησιμοποιωντας τα πλεϊμομπιλ !!! :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
 
Ωραιος ο Παππουλης!!!!!! :thumbup:

Ειναι αυτο που λενε ..."Σοι παει το Βασιλειο"....:biglaugh:
 
RESPECT παππού!!!!γίνε σεναριογράφος ρε παιδί μου.γράψε ένα σίριαλ.ας πούμε το" Παππούς ο Μεγαλοπρεπής"!!!.πως σου φαίνετε ο τίτλος?πρωτότυπος εεε?χαχαχαχ
 
καλησπερα και απο μενα!....αυτον τον μοναχουλη τον βρηκα στο σπιτι του αγοριου μου,ειναι το μονο που του εμεινε απο τα μικρατα του,και μιας και δεν θυμαται απο που ειναι ,ειπα να απευθυνθω σε εσας εδω τους ειδικους! :) μηπως ξερει κανεις σας κατι παραπανω για την ταυτοτητα του? ευχαριστω πολυ!! :)

attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:wait2: Η συγκεκριμένη φιγούρα ειναι μια κλασική παλιά φιγούρα η οποία μπορεί να είναι από οποιοδήποτε σετ. Για παράδειγμα μπορεί να είναι από το 3052,3445,3293 κ πάει λέγοντας. Μπορείς αν θες να ρίξεις μια ματιά εδώ
 
Πίσω
Μπλουζα