Playmobil. Τα δικά μας (ΟΧΙ στα κουτιά τους)

Η συγκεκριμένη φιγούρα ειναι μια κλασική παλιά φιγούρα η οποία μπορεί να είναι από οποιοδήποτε σετ.
Lolipop, o and1 σου λέει ψέματα !!!

Η συγκεκριμένη φιγούρα λέγεται Χέρμπερτ και μπορείς να τον δεις στην ενότητα "Playmobil, τεχνικές, κόλπα και κατασκευές", ποστ 65 και ποστ 75 !!!

Σε διαβεβαιώ δε, ότι πρόκειται για λαμόγιο του κερατά, το οποίο αρέσκεται συχνά πυκνά να παρατάει τις πανοπλίες του και να καταφεύγει σε σπίτια ξένων με στόχο να γνωρίσει τις φιλενάδες τους !!! Πρόσεχε τον !!!!!

:D :D:D
 
Σας αρεσει ο πιρατης μου ?

ειχε 2 νεκροκεφαλες μεσα το σακουλακι
tinysmile_grin_t.png


06112012631.jpg

06112012635.jpg

06112012636.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
χαχαχαχαχαχα!!!...δηλαδη πρεπει να φυλαγομαι!!! :) χερμπερτ λοιπον...να υποθεσω οτι ειναι απο τα δικα μας της λυρα??
 
να υποθεσω οτι ειναι απο τα δικα μας της λυρα??
ούτε ξέρω πια τι είναι ο καθένας... χαχαχααχα

το σίγουρο είναι ότι τα ΄χει πατήσει τα... 36-37 και συνεχίζει...

τωρα, lyra είναι, geobra είναι, δική του δουλειά...
 
lollipopmerenta είπε:
Προβολή συνημμένου 63199καλησπερα και απο μενα!....αυτον τον μοναχουλη τον βρηκα στο σπιτι του αγοριου μου,ειναι το μονο που του εμεινε απο τα μικρατα του,και μιας και δεν θυμαται απο που ειναι ,ειπα να απευθυνθω σε εσας εδω τους ειδικους! :) μηπως ξερει κανεις σας κατι παραπανω για την ταυτοτητα του? ευχαριστω πολυ!! :)

and1 είπε:
:wait2: Η συγκεκριμένη φιγούρα ειναι μια κλασική παλιά φιγούρα η οποία μπορεί να είναι από οποιοδήποτε σετ. Για παράδειγμα μπορεί να είναι από το 3052,3445,3293 κ πάει λέγοντας. Μπορείς αν θες να ρίξεις μια ματιά εδώ
Και για να εχεις μια πιο πληρη λιστα....

συμπληρωνω αυτη που σου εδωσε ο Αντρικος. :)

http://playmodb.org/setpics/3052.jpg

3052

3265 3291 3292 3293 3380 3409 3445 3446 3450 3482

Αυτα ειναι ολα τα σετακια απο ωπου μπορει

να προερχεται η εν λογω φιγουρα.

Ελπιζω να βοηθησα! ;)
 
@PAPPOUS-Ωραια οικογενεια ειστε.

@pan_sko-Ωραιος ο πειρατης σου.
 
Σας χρωστάω τη γνωριμία με τον... εγγονό μας, τον Howry, που τρέχει τα δάση πέρα δώθε... ;)

Μιας και... δέησε λοιπόν να περάσει και λίγο από την πόλη, να 'τος με την παρέα του

attachment.php


:cool:
 
να και το δικο μου καραβακι..."αγγλικη σκουνα" οπως εγραφε τοτε ο καταλογοςοι ειδικοι εδω μεσα θα το ξερουνDSC_0562.jpg

DSC_0579.jpg
 
να και το δικο μου καραβακι "αγγλικη σκουνα" οπως το ελεγε ο καταλογος τοτε..ελπιζω να σας αρεσει..

Προβολή συνημμένου 63468

DSC_0576.jpg

DSC_0575.jpg

DSC_0563.jpg

DSC_0578.jpg

DSC_0562.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@ PAPPOYS : Τελικα ειστε μεγαλο σοι... :D

@ georgeikos: Πανεμορφο...να το χαιρεσαι! :thumbup:

Λοιπον...

Ο παρακατω "παραφουσκωμενος" φακελος

ηρθε σημερα το πρωι... :)

attachment.php


Το περιεχομενο του με αφησε...παγωτο!!!!!!!:animeek::animeek::animeek:

attachment.php


Οριστε και εξαρτηματακια που ηταν στο σακουλακι... :D

attachment.php


Για τον συγκεκριμενο φακελο και το περιεχομενο του οφειλω να πω ενα ΜΕΓΑΛΟ

Ευχαριστω....Στην φιλτατη φιλη μου Ιωαννα!!!!!!!!! :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :thanx2: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
georgeikos νομίζω ότι έχει τα ωραιότερα χρώματα απ' όλες τις σκούνες που κυκλοφορούν. :D

Τελικα ειστε μεγαλο σοι...
Πλάκα κάνεις ? Δεν τους προλαβαίνω !!! :cool:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
georgeikos είπε:
να και το δικο μου καραβακι "αγγλικη σκουνα" οπως το ελεγε ο καταλογος τοτε..ελπιζω να σας αρεσει.. [edit] Δεν χρειαζονται παλι οι φωτο! [edit]

Ω ναι! Μου αρέσει πολύ! Αυτή η σκούνα είναι το αγαπημένο μου καράβι :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
3055 Schooner ship λέγεται...

Πόσο πιο... σκούνα να είναι ??? λολολολολ :D
 
and1 , stayro και pappous σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τις πληροφορίες!! να στε καλά παιδιά!!!
 
καλησπέρα ρετροφιλαράκια.να δώσω μια διευκρίνιση.ο Ευρωπαικός κωδικός που κυκλοφόρισε ευρέως και στη χώρα μας είναι ο 3740 και κυκλοφόρισε απο το 1991 εως το 1994.το 3055 είναι η αμερικάνικη version που κυκλοφόρισε το 1992. ;) ;) ;) ;)
 
PAPPOYS είπε:
3055 Schooner ship λέγεται...
Πόσο πιο... σκούνα να είναι ??? λολολολολ :D
Χαχα! πραγματικά είναι σκούνα και με τα ωραιότερα χρώματα που έχει κυκλοφορήσει η playmobil! ...και αγαπημένη μου!

DSC04037a.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
αυτά μας λείψαν φίλε μου.τρέλανέ μας κι άλλο βραδυάτικα..συλλογή με άψογα κουτιά και με ζελατίνες!!!!!R E S P E C T :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:
 
giannislarisa είπε:
Ευρωπαικός κωδικός που κυκλοφόρισε ευρέως και στη χώρα μας είναι ο 3740 και κυκλοφόρισε απο το 1991 εως το 1994.το 3055 είναι η αμερικάνικη version που κυκλοφόρισε το 1992. ;) ;) ;) ;)
Χμμμμμμ....ήθελα να το πω πολύ καιρό, αλλά τώρα μου δίνεις την ευκαιρία!! Κινητή εγκυκλοπαίδια είσαι παιδί μου...playmobil πάντα..... Τι πήγα και γω και αγόρασα τον κατάλογο που έχει τα playmobil από το 1974 μέχρι σήμερα....
tinysmile_fatgrin_t2.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα