Playmobil. Τα δικά μας (ΟΧΙ στα κουτιά τους)

and1 είπε:
Ιωάννη φωτιές μας ανάβεις, κάθε φορά που περνάω από κάδο κάνω εξονυχιστικό έλεγχο :p Η γαλέρα είναι σε καλή κατάσταση; Σχετικά με αυτό που έγραψες πιο πάνω για τα εξαρτήματα που προσπάθησες να παραγγείλεις μέσω της playmobil Hellas είναι μια πικρή ιστορία. Αρκετοί καταναλωτές έχουν παραπονεθεί γι αυτό το θέμα κ γω προσωπικά δεν κατάλαβα τον λόγο που γίνεται όλο αυτό από την στιγμή που σε άλλες χώρες δεν υπάρχει περιορισμός. Η απάντηση της εδω εταιρίας είναι ότι σκέφτονται να κάνουν ένα online shop όπως στο εξωτερικό αλλά αυτό θα πάρει καιρό. Βέβαια κάποια στιγμή που ήθελα ένα εξάρτημα για ένα καράβι που πήρα μου το έστειλαν κανονικά χωρίς καμία επιβάρυνση.
Είναι σε άριστη κατάσταση!!! Λείπουν το πλήρωμα με τον εξοπλισμό του και η μια σειρά κουπιά, αλλά δεν παραπονιέμαι! :p

Να οργανώσουμε παζάρι ανταλλαγής εξαρτημάτων που μας περισσεύουν; Τι λέτε παιδιά;
 
Ιωάννης1ος είπε:
Είναι σε άριστη κατάσταση!!! Λείπουν το πλήρωμα με τον εξοπλισμό του και η μια σειρά κουπιά, αλλά δεν παραπονιέμαι! :p

Να οργανώσουμε παζάρι ανταλλαγής εξαρτημάτων που μας περισσεύουν; Τι λέτε παιδιά;
Μπορείτε να βάλετε αγγελίες στις ανταλλαγές παιδιά ;)
 
Αυτό που λένε η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται, ισχύει.

Σήμερα χτυπάει μήνυμα στο κινητό πρωί πρωί. Ακόμα δεν έχω ανοίξει καλά καλά τα μάτια μου και σκέφτομαι "Ποιος με θυμήθηκε πρωί πρωί και τί θέλει από τη ζωή μου;" Και ενώ συνήθως σε κάτι τέτοιες φάσεις αγνοώ τελείως το μήνυμα και το διαβάζω μετά από καμιά ώρα, το συγκεκριμένο αποφάσισα να το δω εκείνη τη στιγμή. Ήταν από μια φίλη που μου έγραφε "Καλημέρα. Έχω μια σακούλα playmobil για σένα. Σε ενδιαφέρει;"

Για πότε έχω σηκωθεί από το κρεβάτι δε λέγεται! Αν με ενδιαφέρει; Θέλει και ρώτημα; Μετά από σχετικές συνεννοήσεις πάω από το σπίτι της να παραλάβω τη σακούλα την οποία εγώ φανταζόμουν μικρή αλλά τελικά αποδείχτηκε μια πράσινη γίγας σκουπιδιών! Δεν ήταν "δικά της" αλλά σε μια συζήτηση που είχε με μια φίλη της της είπε πως έχει playmobil για δόσιμο και καθώς είναι γνωστή πλέον παντού :p η τρέλλα μου τα πήρε για μένα :D :D :D :D

Προς στιγμή έχω ξεχωρίσει τα εξής σετ: 3634 (και μάλλον είναι κομπλέ), την πειρατική γαλέρα 3940 (λείπουν αρκετά κομμάτια), το σετ με τους ποδηλάτες 3849 (λείπουν και δω αρκετά κομμάτια), τμήματα από το 3992, αρκετά κομμάτια απο το σουπερ σετ 4007 και το 4139, το 4174 κομπλέ και πολλά κομμάτια από άλλα διάσπαρτα σετ που ακόμα προσπαθώ να αναγνωρίσω.

Θα επανέλθω με φωτογραφίες αφού τα ξεχωρίσω.
 
Έχω κάτι παγωτίνια στην κατάψυξη νοστιμότατα κ φρέσκα ,σήμερα μας τα έφεραν. Τ' ανταλλάσσω για το 3940. Αν θέλεις μπορώ να βάλω κ φωτογραφία.
 
Μπράβο!!! Καλορίζικα!!!! Και εμένα μου υποσχέθηκαν φίλοι τα αποθέματα των παταριών τους...
 
Μπράβο Kambia περιμένουμε με ανυπομονησία!!!!!
 
Λοιπόν το ξεσκαρτάρισμα ακόμα δεν τελείωσε αλλά τουλάχιστον πάνω κάτω έχουν ξεκαθαρίσει αρκετά σετ.

Το καταφύγιο των ζώων

Δεινόσαυροι

Το πειρατικό με ότι σχετικό έχει να κάνει με πειρατές επάνω του

Βίκινγκς (λείπουν τα Playmobil. Η βαλλίστρα υπάρχει μεν αλλά σπασμένη :( )

Έπεται συνέχεια.

20160506_044030.jpg

20160506_044151.jpg

20160506_044244.jpg

20160506_044318.jpg
 
Πολύ ωραία!Το ζωολογικό κήπο τον έχει και η ξαδέρφη μου.
 
Πολύ ωραία είναι όλα τους! :bow:

Καλορίζικα! :beer:

Το πειρατικό μου αρέσει πιο πολύ απ όλα! :happyjump:

:please:

Σε παρακαλώ κάνε απντεϊτ στην φωτογράφηση του, το αδίκησες το καημένο! :please:
 
Ευχαριστώ παίδες :)

Θα κάνω update στις φωτογραφίες κάποια στιγμή στο πειρατικό καθώς ακόμα δεν το "έστησα" για να δω τί μου λείπει.
 
Καλημέρα Παίδες! Το πρωΐ είχα συνάντηση με μια γεμάτη μαύρη...

... σακούλα (γίγας) Playmobil!!!

;)
 
Πώς τα πετάς έτσι ρε παιδί μου?

Πες πρώτα "Πάρτε τον αιθέρα και ακούστε...."

Αναμένουμε λεπτομέρειες από το περιεχόμενο. ;)

Υγ. Κάποιος να αρχίσει να παρακολουθεί τον Ιωάννη. Ξετρυπώνει μπόλικο πράγμα :D
 
Kambia είπε:
Πώς τα πετάς έτσι ρε παιδί μου? Πες πρώτα "Πάρτε τον αιθέρα και ακούστε...."

Αναμένουμε λεπτομέρειες από το περιεχόμενο. ;)

Υγ. Κάποιος να αρχίσει να παρακολουθεί τον Ιωάννη. Ξετρυπώνει μπόλικο πράγμα :D
Ουπς σόρρυ... δεν ήθελα να σας ξεράνω... Αλλά έχουμε ρέντα τελευταία!

Θα ανεβάσω φωτο μόλις τελειώσω το πλύσιμο (από τις 4 το μεσημέρι πλένω) ευτυχώς που με βοηθάει και η σύζυγος! Την ίδια μούρλια έχουμε! Για την ιστορία να πω ότι στην ίδια σακούλα είχε και barbie, polypocket, smurfs, sleigh φιγούρες και lego, με την μερίδα του λέοντοςνα καταλαμβάνουν τα playmobil!
 
Ιωάννης1ος είπε:
Ουπς σόρρυ... δεν ήθελα να σας ξεράνω... Αλλά έχουμε ρέντα τελευταία!

Θα ανεβάσω φωτο μόλις τελειώσω το πλύσιμο (από τις 4 το μεσημέρι πλένω) ευτυχώς που με βοηθάει και η σύζυγος! Την ίδια μούρλια έχουμε! Για την ιστορία να πω ότι στην ίδια σακούλα είχε και barbie, polypocket, smurfs, sleigh φιγούρες και lego, με την μερίδα του λέοντοςνα καταλαμβάνουν τα playmobil!

Οπότε έχεις να καλύψεις πολλά θέματα :D :D :D
 
Kambia είπε:
Οπότε έχεις να καλύψεις πολλά θέματα :D :D :D
Φίλοι μου καθίστε πάρτε υπογλώσσια-αιθέρες-καναπέδες-σεζλονγκ-κουδουνίστρες κλπ αγχολυτικά...



ένα τμήμα

και τα υπόλοιπα



... ξεκίνησα το πλύσιμο από τις 4:00μμ και τελειώσαμε αυτά που παρουσιάζονται παραπάνω στις 2:00πμ! Υπάρχει ακόμα μια λεκάνη γεμάτη μικρά εξαρτήματα playmobil και lego που με περιμένει!

μπόρεσα μέχρι στιγμής να αναγνωρίσω τους εξής κωδικούς: 3205, 4858, 4230, 4283, 3968, 4285, 3207...

:armed: :armed: :armed: :clap: :clap: :clap: :clap: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

IMG_20160603_032929.jpg

IMG_20160603_032929.jpg

IMG_20160603_033124.jpg

IMG_20160603_033124.jpg

IMG_20160603_033540.jpg
 
Έχεις λοιπόν να βρεις ή να αγοράσεις άλλες 2 πισίνες και το έκλεισες το θέμα :D

Βρήκες μπόλικο πράγμα τελικά :happyjump:
 
Πίσω
Μπλουζα