Playmobil Kατάλογοι

Εγώ πάλι νομίζω ότι όχι μόνο η τωρινή εταιρία δεν έχει σχέση με την προηγούμενη, αλλά επιπλέον αγνοεί( ;) το προηγούμενο καθεστώς σαν να μην υπήρξε ποτε.. οπότε ας μην τρέφουμε φρούδες ελπίδες!
 
Στο site τον έχω ήδη δει, αλλά άλλο να το ξεφυλλίζεις!!

Έχετε δίκιο, θα πάω σε παιχνιδάδικο, είχα πάει προ καιρού στην περιοχή αλλά δεν το είχαν φέρει ακόμα. Επ' ευκαιρία θα τσιμπήσω και το duo set με εκείνον τον ευγενή και την καλή του! (αμάν αυτές οι πριγκήπισσες, όλες ίδιες είναι πια)
 
H σκούνα πολύ ωραία,αλλά αρκετά τσιμπημένη τιμή,την είχα με παζλ παλιά.Όσο για το εμπορικό κέντρο,μια καλή ιδέα είναι 2 επεκτάσεις ενωμένες,και τα sets με πιτσαρία και καφετέρια.
 
Τι εννοείς με παζλ;;

Η σκούνα είναι ίδια με την παλιά;
 
zouzou είπε:
Τι εννοείς με παζλ;;
Η σκούνα είναι ίδια με την παλιά;
Aυτο που εννοει ο best ειναι οτι ειχε την σκουνα,αλλα σε παζλ. :)
 
Σωστά, σ' ευχαριστώ Σταύρο!

Ήθελα να μάθω επίσης, αν η σκούνα που βγήκε τώρα είναι ολόιδια με αυτή που είχε βγει παλαιότερα.
 
Ναι η επανακυκλοφορία της σκούνας είναι ακριβώς ίδια με το 3055.Περιέχονται όλες οι φιγούρες και τα χρώματα στο καράβι και στα πανιά είναι ακριβώς τα ίδια.Αν είσαι fan αυτής της σειράς,αξίζει, 50 ευρώ δεν είναι λίγα, αλλά είναι ένα κλασικό set.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι, έτσι νομίζω κι εγώ. Σ' ευχαριστώ για την απάντηση!
 
Καλησπέρα και από εμένα!

Κατέβασα το από το link που αναρτήθηκε, τους καταλόγους από 1974 - 2009 και ευχαριστώ πάααρα πολυ!

Μια ερώτηση: Σε .pdf "κατεβαίνουν" από κάπου όλοι οι κατάλογοι από 2009 - 2014 ή από το site που ανάρτησε ο Stayros όλοι οι κατάλογοι όπως τους παρουσιάζει η playmobil Γερμανίας?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!
 
Δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποιο άλλο site / link για να κατεβούν όλοι μαζί.
 
kpanag είπε:
Μια ερώτηση: Σε .pdf "κατεβαίνουν" από κάπου όλοι οι κατάλογοι από 2009 - 2014...
Μονο στην επισημη σελιδα της Playmobil θα βρεις αρχειο καταλογων απο το 1974 μεχρι το 2014,

ειναι οι Γερμανικοι καταλογοι,αλλα ελαχιστη αποκλιση εχουν απο τους αντιστοιχους ελληνικους. :sta2

Playmobil Katalogarchiv 1974-2014.
 
stayros είπε:
Μονο στην επισημη σελιδα της Playmobil θα βρεις αρχειο καταλογων απο το 1974 μεχρι το 2014,ειναι οι Γερμανικοι καταλογοι,αλλα ελαχιστη αποκλιση εχουν απο τους αντιστοιχους ελληνικους. :sta2

Playmobil Katalogarchiv 1974-2014.
Ευχαριστώωω για τις πληροφορίες σας!
 
Όποιος θέλει τον κατάλογο εξαρτημάτων DS 2015-2016 τον κατεβάζει από εδώ

http://www.mediafire.com/view/6244u75pdk0bfog/2015_16_DS_Catalogue.pdf

Ξεχώρισα αρκετά όπως Colorado Springs, αγροτική οικογένεια, φάρμα, συγκέντρωση με τα βαρέλια, άμαξες άγριας δύσης, σαλόνι, δωμάτιο πιάνου, δεξίωση, εκκλησία!
 
stayros είπε:
Καθιστε αναπαυτικα και βολικα ακουγοντας χαλαρωτικη μουσικη(προαιρετικο)...
stereo.gif
"]
stereo.gif
[/url]Παρτε τον καφε σας,την σοκολατα σας Η' οποιοδηποτε αλλο ροφημα θελετε...
coffee.gif


Καθαριστε καλα τα γυαλια σας (οσοι φορατε) και την οθονη σας...
smiley-chores027.gif
"]
smiley-chores027.gif
[/url]

Και απολαυστε το...Αρχειο Καταλογων Playmobil 1974-2014 ..... :d@redevil :D @redevil:d@redevil
Τρελάθηκα τώρα!! Πως μπορώ να τους κατεβάσω σε PDF; Είναι με flash και δεν μπορώ να τους δω στο tablet :(

Edit: Και σε PC που τους βλέπω, απαράδεκτο το viewer, είναι κούτσικο (ενώ η ανάλυση του scan είναι καλή)...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Thanks thebest20. έχει πάρα πολλά καλούδια!!!
 
Θα τσιμπήσω σίγουρα κανένα φαναράκι για το αρχοντικό.Είχα και παλιά δύο αλλά τα πέταξα.
 
Επικοινώνησα τρεις φορές με τη γερμανική Playmobil, μου υποσχέθηκαν κάθε φορά πως σύντομα θα μου τους στείλουν σε PDF υψηλής ανάλυσης και ακόμα ΤΙΠΟΤΑ.

Αφορά τους καταλόγους εδώ, οι οποίοι είναι σε μορφή flash και όταν γίνει πλήρες zoom μιλάμε για άριστη ποιότητα:

http://www.playmobil.de/katalogarchiv/KATALOGARCHIV.html

Ορίστε μια από τις τρεις παρεμφερείς απαντήσεις που έλαβα και ακόμα δεν μου έστειλαν τα PDF:

Dear Nicholas,

Thank you for being interested in the history of Playmobil. Customers like you make us proud.

We are sorry to hear that you can't read the online catalogues on your tablet - actually none can.

Soon enough we will send you all the high resolution catalogues in pdf for you to enjoy everywhere.

Yours,

**** ******

ΑΚΟΜΑ όμως τίποτα, ούτε ένα link. Δεν θέλω να τους πρήζω άλλο...

Μήπως κάποιος έχει βρει τον τρόπο να κατεβάσει σε εικόνες το περιεχόμενο του flash σε υψηλή ανάλυση;
 
Δυστυχώς δεν ξέρω κάποιο τρόπο, κ γω το ψάχνω αλλά δεν μπορώ να βρω άκρη. :(
 
Εχει καποιος τους 3-4 τελευταιους ελληνικους καταλογους σε pdf γιατι δεν μπορω να τους βρω πουθενα;
 
Πίσω
Μπλουζα