Playmobil

Αει στο καλο σας...με συγκινησατε με τοσα γλυκολογα... :cry:

Οπως και να εχει σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια! :bow: :bow: :thanx2: :thanx2:

Και να θυμαστε...Μανα ειναι μονο μια!!! :flower:
 
Οσοι μενετε κοντα...σπευσατε!!!!!! :D

Playmobil-Hondos Center.jpg
 
Λοιπον...πηγαινοντας για τσιγαρα στο περιπτερο

πριν απο λιγο,το ματι μου επεσε στο σταντ με τα

περιοδικα...τα ψαχουλευω λιγο και...ΜΠΙΝΓΚΟ!!!!!!!! :D :D

Συλλογη #3 περιοδικου Playmobil με τα 5 & 6!!!!!

Scan 424.jpg

Με δωρο τις φιγουρες της Μουμιας και του διπλοπροσωπου πρακτορα των TOP AGENT! :D

Τρεξτε να το προλαβετε... :)

Κυκλοφορησε νεο σετακι με κωδικο 5040

5040.jpg

(ΠΗΓΗ:facebook)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σε μια αναζητηση που έκανα στο ebay ανακάλυψα έναν γερμανο που έχει βγάλει προς πώληση 3 τεμάχια της επανέκδοσης του κωδικου 3449 Museum!!! η τιμή του είναι 66 λιρες (82,49 ευρώ).προσωπική μου άποψη είναι οτι είναι πολύ καλό αλλα είναι λίγο φτωχό και λοίπουν κάποια κομμάτια του αρχικού σετ ασε που δεν έχει την λάμψη του προτοτύπου.θεωρώ οτι είναι ξαναζεσταμένο φαγητό.
 
giannislarisa είπε:
σε μια αναζητηση που έκανα στο ebay ανακάλυψα έναν γερμανο που έχει βγάλει προς πώληση 3 τεμάχια της επανέκδοσης του κωδικου 3449 Museum!!! η τιμή του είναι 66 λιρες (82,49 ευρώ).προσωπική μου άποψη είναι οτι είναι πολύ καλό αλλα είναι λίγο φτωχό και λοίπουν κάποια κομμάτια του αρχικού σετ ασε που δεν έχει την λάμψη του προτοτύπου.θεωρώ οτι είναι ξαναζεσταμένο φαγητό.
Σε λιγότερο από ένα χρόνο θα έρθει στην Ελλάδα,με μόνο 39,90?

stayros είπε:
Κυκλοφορησε νεο σετακι με κωδικο 5040

Προβολή συνημμένου 52596

(ΠΗΓΗ:facebook)
Θα κυκλοφορήσει στη Γερμανία το Σεπτέμβριο του 2012,εν όψει των Χριστουγέννων του 2012 απλά βγήκε η photo!Όπως επίσης υπάρχει η photo από ακόμα ένα set

2m3rddl.jpg


(η photo από playmofriends.com). Επίσης αναμένονται και άλλα Χριστουγεννιάτικα sets,που δεν έχουμε δει ακόμα photos!
 
Η τράπεζα σε special έκδοση αποκλειστικά για Αργεντινή,με διαφορετικό κωδικό,και άλλα χρώματα!

540012_10150933683193750_526491094_n.jpg


Η Antex ξεκίνησε να βγάζει τα γνωστά sets ελαφρώς διαφοροποιημένα!
 
τα σετ της ANTEX είναι κατα 90 % διαφοροποιιμένα.ανεκαθεν είχαν μια πιο αναρχοαυτόνομη σχεδιαστική αποψη.εχω περίπου 40 κομματια αυτής της εταιρίας και όλα είναι διαφορετικα σε σύγκριση με τη geobra.πιο φτηνη ποιότητα υλικών,διαφορετικά χρώματα κλπ.αλλα τα παλιά της έχουν συλλεκτική αξία.
 
Υπάρχει κάπου που να μπορώ να δω όλα τα κάστρα των ιπποτών που έχουν βγει με τη σειρά;

Είχα δει κάπου ένα με αριθμό 35 κάτι (δεν το θυμάμαι καλά) και θα ήθελα να το επιβεβαιώσω.
 
zouzou είπε:
Υπάρχει κάπου που να μπορώ να δω όλα τα κάστρα των ιπποτών που έχουν βγει με τη σειρά;Είχα δει κάπου ένα με αριθμό 35 κάτι (δεν το θυμάμαι καλά) και θα ήθελα να το επιβεβαιώσω.
Για ριξε μια ματια εδω...:wink:
 
Ωωω ευχαριστώ!

Μου γεννήθηκε μια πελώωωρια λαχτάρα να αποκτήσω ένα αλλά προς το παρόν θα αρκεστώ στη μωβ σειρά ;)

Κάποιο από αυτά θα ήταν αλλά δεν το θυμάμαι καλά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
μερικά σετ ακόμα απο την συλλογη...DSC00691.jpgτο πρώτο σετ είναι εξαιρετικής σπανιότητας επειδείείναι απο τη σειρά της ιταλικής GIG.τα δυο σετ της δεύτερης φωτογραφιας ανοίκουν στη σειρά exclusiv set που κυκλοφόρισαν αποκλειστικά και μόνο στη Γερμανική αγορα και συμπεριελήφθηκαν σε κανέναν κατάλογο και τα δύο σετ είναι του 1976.η τρίτη φωτό είναι ο κωδικός 3203 σε version Geobra και version famobil του 1976,και για το τέλος το αγαπημένο πειρατικό 3750(v3) του 1997.αυτά για σήμερα. :)

DSC00687.jpg

DSC00688.jpg

DSC00689.jpg

DSC00690.jpg
 
Παρατήρησα ότι πολλά έπιπλα όπως βιβλιοθήκες,ραφιέρες,όπως επίσης και τα έπιπλα κουζίνας του βασιλικού παλατιού είναι system x (έχουν υποδοχές στις άκρες τους,για να τοποθετηθούν οι βίδες).Μπορούν να χρησιμοποιηθούν αντί για τοίχους καθώς είναι στο ίδιο μέγεθος όλοι οι τοίχοι,και όλα αυτά τα έπιπλα,με αποτέλεσμα να ανοίξει περισσότερο ο χώρος για περισσότερα έπιπλα στις κατασκευές..Εκτός αυτού,μπορούν να περισσέψουν τοίχοι,ώστε να χρησιμοποιηθούν σε άλλες κατασκευές system x.Το καλό είναι ότι τα περισσότερα από αυτά,από πίσω έχουν χρώμα άσπρου τοίχου οποτε δεν επηρεάζει.Βέβαια η ραφιέρα όπου τοποθετούνται τα πιάτα και τα ποτήρια,στο βασιλικό παλάτι είναι καφέ από πίσω.
 
Να και άλλη μία: Προσέξτε την σημαία στο κα'ί'κι ;) .......

DSC04127.jpg
 
Και όπως είπα σε άλλο post πριν από λίγο, ψάχνοντας βρήκα διάφορες φωτό. Και μία από τις αγαπημένες μου, γιατί εκτός από τα μεσαιωνικά σπιτια, έχω τρέλα και με τα καράβια. Να τρία από τα αγαπημένα μου! Τα αναγνωρίζετε;

Α και χίλια συγνώμη για το σελοφάν πάνω στα καράβια αλλά τα είχα καλύψει για να τα προστατέψω από την σκόνη.... :eek: !!!

DSC04124.jpg

Να και άλλη μία: Προσέξτε την σημαία στο κα'ί'κι ;) .......

DSC04127.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@ playmofan

Όλα είναι πανέμορφα. Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους, αλλά το "ερρικάκι" μου έχει κλέψει την καρδιά από την αρχή που το είδα !!
 
caprice είπε:
@ playmofan
Όλα είναι πανέμορφα. Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους, αλλά το "ερρικάκι" μου έχει κλέψει την καρδιά από την αρχή που το είδα !!
Εμμμ, έτσι είναι αυτά. Εμένα μου έκλεψε την καρδιά πριν χρόνια το κοριτσάκι που το βάφτισε ;) ...
 
Πίσω
Μπλουζα