Playmobil

Ωραίος αυτός ο πειρατής!Την πριγκήπισσα θα την έχουν ποτέ?Είχε κυκλοφορήσει στη Γερμανία,ταυτόχρονα με τον προϊστορικό άνθρωπο αλλά σε διαφορετικό τεύχος ,που ήταν ειδική έκδοση.Από ότι έχω δει πωλείται και στο ebay και μάλιστα πάνω από 20$.

Eδώ έχει τα Γερμανικά τεύχη,από το 7-15

http://www.playmobil.de/on/demandware.store/Sites-DE-Site/de_DE/Search-Show?cgid=LZ_Buecher

Με άλλη σειρά πάνε οι Γερμανοί,σε σχέση με την Ελλάδα,και ανακατωμένα τα τεύχη!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λογικα μετα το τευχος 10 με τον Πειρατη θα πρεπει

να περιμενουμε φιγουρες απο...

Τευχος 11: Future Planet

Τευχος 12: Αστυνομια
 
Το τεύχος που περιείχε και το διπλοπρόσωπο πράκτορα και τη μούμια βγήκε μόνο στην Ελλάδα έτσι?Επειδή στη Γερμανία είναι ξεχωριστά!Και επίσης βγαίνει κάθε 3 μήνες ή κάθε μήνα?Ας ελπίσουμε,το τεύχος με την πριγκήπισσα,να βγει ταυτόχρονα με κάποιο επόμενο,γιατί φαίνεται συλλεκτική φιγούρα με ιδιαίτερα χαρακτηριστικά!
 
Πιστευω οτι τιποτα δεν παει "χαμενο".

Απλα τα κρατανε καβαντζα λιγο καιρο

και μετα τα ξανακυκλοφορουν ως συλλογη.

Οπως ακριβως εγινε και με τα τευχη των

Top Agent και Μουμιας.Ετσι ξαναεχεις μια δευτερη

ευκαιρια να τα βρεις και σε οικονομικοτερη τιμη... ;)

Λιγη υπομονη και θα δουμε... :)
 
κοιτάξτε τη βρήκα σημερα τυχαία...http://www.youtube.com/watch?v=LdmZYsD9jGU το κλασικό πειρατικό καράβι.
 
Τη σειρά την έβλεπα συνέχεια!Το καράβι αυτό είναι σίγουρα playmobil?
 
ohhh yes.καρακλασικός κωδικός 3750 αν αναλογιστω τη χρονολογία που γυρίστηκε η σειρά
 
giannislarisa είπε:
κοιτάξτε τη βρήκα σημερα τυχαία...[video=youtube;LdmZYsD9jGU] το κλασικό πειρατικό καράβι.
ΧαΧα! Έχουν δέσει και την βάρκα .....πλήρες το πειρατικό ;) !
 
πρέπει να είναι πλοιο φάντασμα δεν βλέπω που θενά το πλήρωμα.χαχαχα
 
Πάλι σε playmobil έπεσα σήμερα!Μοίραζαν καταλόγους του 2012 περνώντας τυχαία έξω από τα Hondos Center!Ποιο τέλειος ο κατάλογος που τον αγγίζεις!
 
Μετά από μία σύντομη απουσία επέστρεψα με το νέο μου απόκτημα!

Δεν είχα ποτέ κάτι πασχαλινό, (δεν ήξερα καν ότι υπήρχαν...)

DSC06989.jpg

DSC06987.jpg
 
Βλέπω Playmobil από τότε που ήμουν παιδί (ντάξει, δεν είμαι εξπέρ σαν τα υπόλοιπα αστέρια που έχουμε στο φόρουμ, αλλά δεν είμαι και παντελώς άσχετη με το σπορ!)... Πρώτη φορά βλέπω ζωάκια σε ανθρωπόμορφες φιγούρες! :eek:

Είναι από κάποια σειρά?!... Είναι νέες κυκλοφορίες? Για δώσε περισσότερα στοιχεία, pls! :)
 
Μαριανακακι μου εδω θα βρεις ολα τα

Πασχαλινα σετ κι εδω ολα τα Πασχαλινα Αυγα ... :) :flower:

Δεν ειναι λιγο νωρις να συζηταμε για το Πασχα

μεσα στο κατακαλοκαιρο και με τετοια ανυποφορη ζεστη? :wait2:

Εκτος αν βιαζεσαι να φας σοκολατενια αυγα...:biglaugh:
 
Γενικά, θα ήθελα πολύ να φάω κάτι σοκολατένιο, αλλά ας όψεται! :diablotin:

Μου έχουν κάνει τρομερή εντύπωση τα κουνελο-λαγουδο-ανθρωπάκια! Τι στο καλό! Σε άλλο πλανήτη ήμουν και δεν τα πρόσεξα ποτέ μέχρι τώρα?!... :xm:

Και απ' ότι είδα από το link που μ' έδωσες, είναι πρόσφατα! Δεν είναι από δεκαετία '80 να πω ότι δεν τα θυμάμαι!.... Τι να πω!

Δες τι μάθαμε σήμερα! :D
 
Οσο ζεις μαθαινεις... ;)
 
Είναι παλιά κυκλοφορία,στην Ελλάδα έχουν καταργηθεί από το 2008, οπότε μπράβο που το βρήκε,γιατί είναι σπανιότατο!
 
Έχει κι άλλα παντως για όποιον ενδιαφέρεται. Λίγα. Περιοχή Ν. Μάκρη.
 
Πίσω
Μπλουζα