Playmobil

Φέρε τα junior να τα ροκανίσουν τα παιδιά μου που κάνουν σαν παλαβά και κράτα τις φιγούρες για εσένα... ;)
 
stayros είπε:
Κι αντε να δω τωρα πως παραγγελνουν Juniors στα Goodys...:what:
Τι να πω; Για μενα;

Δεν θα περασει...

Πρεπει να βρω ενα τροπο... :wait2:
σοβαρα εχουν φιγουρες playmobil ; πες οτι τα θελεις για τα ανηψακια σου ;)
 
Maddog είπε:
Φέρε τα junior να τα ροκανίσουν τα παιδιά μου που κάνουν σαν παλαβά και κράτα τις φιγούρες για εσένα... ;)
Εχω αλλη λυση...

Εχω τον πιτσιρικα στο αμαξι και μου παρειγγειλε Juniorακι...:biglaugh:

Γιατι αν πω για ανηψακια μαλλον θα το εχουν ξανακουσει.... :takethat:
 
stayros είπε:
Κι αντε να δω τωρα πως παραγγελνουν Juniors στα Goodys...:what:
Τι να πω; Για μενα;

Δεν θα περασει...

Πρεπει να βρω ενα τροπο... :wait2:
σιγα μην δωσεις και αναφορα στο ταμειο!!!

εκτος και αν παρεις πανω απο 3 τοτε θα κινησεις υποψιες!! :D
 
imperium είπε:
εκτος και αν παρεις πανω απο 3 τοτε θα κινησεις υποψιες!! :D
Μπααααα...για πανω απο 3 δεν νομιζω....

Μαλλον για ολο το κουτι με τις φιγουρες...:biglaugh:
 
Εμένα πάντως όποιος μου κάνει το τραπέζι, του δίνω μια φιγούρα... ;)
 
Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Παραγγέλνω ό,τι θέλω και μάλιστα τους ζητάω από πριν ότι θέλω συγκεκριμένα αυτό, μου βγάζουν την κούτα και ψάχνω άνετα. :D

Σιγά μην κολλήσουμε σε τέτοια!

Και επειδή σήμερα "τυχαία" πέρναγα έξω από το μαγαζί,

ιδού τα τζουνιοράκια

DSC07482.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πόσα πήρες,3?Υπέροχα είναι!
 
Πήρα δύο. Το κοριτσάκι με τον μονόκερω είναι μαζί :)

Από κοριτσίστικα αυτά μου άρεσαν πιο πολύ. Τα αγορίστικα είναι πολύ περισσότερα και μάλλον πιο ενδιαφέροντα.
 
Εμένα μ'αρέσουν αυτά παρόλο που είναι κοριτσίστικα,επειδή ταιριάζουν κυρίως με τη θεματολογία που έκανα συλλογή,και επειδή είναι πολύ συλλεκτικές φιγούρες!
 
giannislarisa είπε:
φρέσκο πράμα εχω λέμεεεεε....μόλις το παρέλαβα.κυριες και κυριοι εχω την τιμή να σας παρουσιάζω με μεγάλη συγκίνηση και υπερηφάνια......τζουμ ταρατα τζουμ τον κωδικό 3550 ν2 της Geobra !!!!!!!
Καλορίζικο!!! Έχω την πρωτη έκδοση καί με σελοφάν.... ;) !!! Το λατρεύω!!

-Χμμμμ,,με μία πιο καλή ματιά είδα ότι είναι η 3 ή η 4, οπότε πάω πάσο #) !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:wait2: Είναι στανταρ αυτό ?Το ρωτάω γιατί κάποια απο αυτά είναι αυτό που λέμε "φρέσκο πράμα" κ ως συνήθως κρατάν μια 6ετία. Βέβαια υπάρχουν κ οι εξαιρέσεις βλ. Αιγύπτιοι, Πειρατές, Πειρατές Φαντάσματα, Ρωμαίοι κλπ. Φαντάζομαι κρίνεται κ απο την ανταπόκριση του κόσμου-πωλήσεις
 
Ναι,το έγραψε το playmofriends.com.Το 2013 θα σταματήσουν στη Γερμανία και το 2014 στην Ελλάδα.Διάβασα στο site ότι πλέον θέλουν να τα αναβαθμίσουν χρησιμοποιώντας φθηνότερα υλικά,γι'αυτό και η παραγωγή τους έχει σταματήσει.
 
Αναβάθμιση με χρήση φθηνότερων υλικών πως γίνεται;;:what:

Εκτός αν πρόκειται για ανβάθμιση τσέπης!!
 
Ίσως αρχίσουν να τα κάνουν όπως τα US-Exclusives που είναι με φθηνότερα υλικά και πιο οικονομικά.Επίσης όσο πιο μονοκόμματα είναι,τόσο μειώνεται η αξία (πχ τα US Exclusives που δεν χρειάζονται ιδιαίτερη συναρμολόγηση).Από αυτά που κυκλοφορούν στην Ευρώπη,η καφετέρια και η αστυνομία λιμανιού είναι σχεδόν μονοκόμματα,και είναι σε καλές τιμές
 
όσο πάνε και το χαλάνε το πράγμα....κρίμα :( .τελικά μου φαινεται κάλά κάνω και δεν ασχολούμαι με φιγούρες μετά το 1990.
 
Τζονάρα, τα χουμε πει αυτά... Vintage και μόνο vintage !!! :cool:
 
thebest20 είπε:
Ίσως αρχίσουν να τα κάνουν όπως τα US-Exclusives που είναι με φθηνότερα υλικά και πιο οικονομικά.Επίσης όσο πιο μονοκόμματα είναι,τόσο μειώνεται η αξία (πχ τα US Exclusives που δεν χρειάζονται ιδιαίτερη συναρμολόγηση).Από αυτά που κυκλοφορούν στην Ευρώπη,η καφετέρια και η αστυνομία λιμανιού είναι σχεδόν μονοκόμματα,και είναι σε καλές τιμές
Δεν γνώριζα ότι τα exclusiνe γίνονται με φθηνότερα υλικά... μου κάνει εντύπωση. Μάλιστα, νέα τάξη πραγμάτων. Οικονομία παντού. Α, ρε που πήγε η playmobil των 70'ς, 80'ς και άντε αρχές των 90'ς......
 
Πίσω
Μπλουζα