Playmobil

:wait2: Νομίζω ότι τ' ανηψάκια με τοοοοοοοοοοοοσα δώρα που τα έχουμε πάρει τα τελευταία χρόνια εεεεε τα έχουμε κακομάθει λίγο ε? :biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Αύριο θα πάω να πάρω μερικά!Ελπίζω να μην τύχω τον κινέζο και τον πολεμιστή!!!!!!
 
τον κινεζο τον πετυχα δευτερη φορα σημερα.ουτε ο πολεμιστης με εντυπωσιασε αλλα αποζημιωθηκα στις γυναικειες φιγουρες.ειναι αυτες που ηθελα! :)
 
Αυτά τα σετάκια της antex είναι υπέροχα!Μακάρι να έβγαιναν αντίστοιχα με ίδια χρώματα και στην Ελλάδα

9402.jpg


9503.jpg


9504.jpg


9954.jpg


http://playmobillyra.blogspot.com/2012/03/playmobil-antex-argentina-part1.html
 
Αυτος ο διαγωνισμος ειναι ακαταλληλος για πορωμενους Πειρατες...:biglaugh:

Αντρεα...κρατησου!!!!:tongue::biglaugh:

Υποσημειωση: Η κατω μπαρα να παει τερμα δεξια! :D
 
ασε Σταυρο εμένα με πήραν χαμπάρη σε ένα παιχνιδάδικο που κ καλά πηγαινα να πάρω για τ βαφτηστήρι κ μου λένε την τελευταία φορά."ξερουμε ξέρουμε για το βαφτηστήρι σας.αλλα επειδή μου τη σπάσανε με το υφάκι που το λέγαν η απάντηση μου ήταν "οχι αυτήν τη φορά για μένα."χαχαχα

κατσε να δεις σε λίγες μέρες τη θα ανεβάσω...χεχεχεχ ;) ....θα φύγουν σαγονια
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
stayros είπε:
Υποσημειωση: Η κατω μπαρα να παει τερμα δεξια! :D
:wait2: :what: Λέω κ 'γω τι ήθελε να πει ο ποιητής..... Δε ξέρω για σας αλλά βρίσκω τον διαγωνισμό αυτό άδικο και ρατσιστικό .....:mad: Δηλ. εμείς που δεν έχουμε παιδιά? [άσχετο αν παραμένουμε] πππφφφφφφ..... :banghead:
 
Γεια σας απο μένα και σε αυτό το forum... Είδα τίτλο playmobil και μπήκα, σόρρυ αλλά το κουδούνι δεν λειτουργούσε :D ! Ήθελα να ανεβάσω δύο φωτό από την συλλογή μου...έχει και άλλα, αλλά τα σημαντικότερα - ανοιχτά και κλειστά είναι αυτά..... Ανατρίχιασα την ώρα που τα τοποθετούσα για να τα φωτογραφίσω...

a net.jpg

b net.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πω πω! :D

Τι όμορφο δωράκι είναι αυτό που μας κάνεις?! :D

Πανέμορφη η συλλογή σου! Από ποιες χρονιές είναι αυτά που έχεις? (είμαι λίγο άσχετη με κωδικούς και χρονολογίες! #) )
 
playmofan είπε:
Γεια σας απο μένα και σε αυτό το forum... Είδα τίτλο playmobil και μπήκα, σόρρυ αλλά το κουδούνι δεν λειτουργούσε :D ! Ήθελα να ανεβάσω δύο φωτό από την συλλογή μου...έχει και άλλα, αλλά τα σημαντικότερα - ανοιχτά και κλειστά είναι αυτά..... Ανατρίχιασα την ώρα που τα τοποθετούσα για να τα φωτογραφίσω...
Καταλαβαίνουμε το γιατί :)
 
:animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek: τι συλλογή είναι αυτή? Πωωωωωωωωω!!!!!!! :frypan: :frypan: :frypan: :frypan:
 
ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΥ ΓΡΗΓΟΡΑΑΑΑΑ....


ΧΑΝΟΜΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙ.....



:animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek:


 
D@redevil είπε:
Πω πω! :D
Τι όμορφο δωράκι είναι αυτό που μας κάνεις?! :D

Πανέμορφη η συλλογή σου! Από ποιες χρονιές είναι αυτά που έχεις? (είμαι λίγο άσχετη με κωδικούς και χρονολογίες! #) )
Σε λίγο καιρό που θα έχω λίιιιιιιιγο περισσότερο χρόνο θα σας γραψω αναλυτικά κωδικούς. Μερικοί κωδικοί είναι από το 1975...πρέπει να συμβουλευτώ τον οδηγό της playmobil - αγορασμένοι βέβαια τα περισσότερα πολύ πιο μετά όταν με χτύπησε η τρέλα κατακούτελα να αποκτήσω όσα playmobil μου είχε φέρει από το εξωτερικό ο πατέρας μου που ήταν ναυτικός..... Δυστυχώς η συλλογή θα ήταν πολύ μεγαλύτερη αν η μητέρα μου (εννοείτε ότι και πάλι σε αγαπώ πολύ)...δεν είχε ξαποστείλει στα σκουπίδια μερικούς κωδικούς μαζί με μια μεγάλη συλλογή απο Μίκυ Μάους....

stayros είπε:
ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΟΥ ΓΡΗΓΟΡΑΑΑΑΑ....
ΧΑΝΟΜΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙ.....



:animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek::animeek:


Ώπα, δεν θέλω λιποθυμίες τώρα που βρήκα φίλους να μοιραστώ την τρέλα μου.... Ελπίζω κάποια στιγμή να γνωριστούμε και να γνωρίσουμε τους κωδικούς μας ο ένας στον άλλον από κοντά....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Να 'σαι καλά για τη γρήγορη απάντηση, αλλά δε θέλω να σε βάλω σε κόπο με τους κωδικούς! Βλέπεις, δεν είναι συλλεκτικό, αλλά ακαδημαϊκό το ενδιαφέρον μου!

Υποθέτω (χωρίς να ξέρω) ότι ξεκινάνε χρονολογικά από δεκαετία '80 και φτάνουν ίσως μέχρι και τώρα!

Καλά μαντεύω ή είμαι αλλού?! :D
 
D@redevil είπε:
Να 'σαι καλά για τη γρήγορη απάντηση, αλλά δε θέλω να σε βάλω σε κόπο με τους κωδικούς! Βλέπεις, δεν είναι συλλεκτικό, αλλά ακαδημαϊκό το ενδιαφέρον μου!
Υποθέτω (χωρίς να ξέρω) ότι ξεκινάνε χρονολογικά από δεκαετία '80 και φτάνουν ίσως μέχρι και τώρα!

Καλά μαντεύω ή είμαι αλλού?! :D
Χρονολογικά και μόνο, υπάρχουν κομμάτια σίγουρα και του '70.
 
playmofan είπε:
Ώπα, δεν θέλω λιποθυμίες τώρα που βρήκα φίλους να μοιραστώ την τρέλα μου.... Ελπίζω κάποια στιγμή να γνωριστούμε και να γνωρίσουμε τους κωδικούς μας ο ένας στον άλλον από κοντά....
Μονο και μονο που εχεις στην συλλογη σου τους Μεσαιωνικους Κωδικους (αγαπημενο μου θεμα)

απο μενα προσωπικα απλα..respect!!!!!!! :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:
 
ΚΑΙ τα Μεσαιωνικά ΚΑΙ τα κουτιά...

...ΚΑΙ τα χάπια μου να φύγω........

ΑΨΟΓΟΣ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!
 
Spybil είπε:
ΚΑΙ τα Μεσαιωνικά ΚΑΙ τα κουτιά......ΚΑΙ τα χάπια μου να φύγω........

ΑΨΟΓΟΣ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!
με αυτά που λέτε....φοβάμαι να σας αποκαλύψω ότι οι αγαπημένοι μου κωδικοί 3448, 3455 και 3440 βρίσκονται και σε άριστη κατάσταση με το σελοφάν τους εξωτερικά. Ουπς την έκανα, το είπα..... :zip: .... Γιατρέεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!! :p
 
Πίσω
Μπλουζα