Playmobil

giannislarisa είπε:
απο το '92 ως το '99 που κυκλοφόρισε η νέα σειρά space με τα εξελιγμένα διαστημόπλοια δεν έχω κάποιες πληροφορίες για το αν κυκλοφόρισε αλλα version.
Πολύ ενδιαφέροντα όλα αυτά που μας λες και ευχαριστούμε που τα μοιράζεσαι μαζί μας. Θα συμφωνήσω με την kambia, είσαι όντως εγκυκλοπαίδεια!!!! :bow: :bow: :thanx2: :thanx2:

Θα ήθελα να κάνω μια παρατήρηση αν μου επιτρέπεις . Η νεα σειρά με τα εξελιγμένα διαστημόπλοια έχω την εντύπωση οτι κυκλοφόρησε κάπου το '99 με 2000 .Θυμάμαι οτι μου είχαν κάνει εντύπωση γιατί είχα συνηθήσει την παλιά σειρά βλέπετε και κάπως μου η εικόνα μου "ξίνησε "
 
Φίλε and1 έχεις απόλυτο δίκιο.η νέα σειρα space κυκλοφόρισε το Σεπτέμβριο του '99 εως το 2001.Δέν είχε την αναμενόμενη επιτυχία παρότη σχεδιαστικά ήταν πολύ ανώτερη απο την προηγούμενη(εμεις την παλιά θέλουμε).

οι κωδικοί ήταν :

3079(διαστημική βάση),

3080 (διαστημόπλοιο 3 θέσεων),

3081 (ν1) 3081(ν2) ρομποτ με διαφορετικό μέγεθος κουτιού (μικρότερο -μεγαλύτερο),

3082 (space collector),3083(μκρό διαστημικό όχημα) ολα τα παραπάνω κυκλοφόρισαν με έντονο μπλε μαυρο κουτι.

Το 2000 συμπλήρωσε τη σειρά με 4 κωδικούς(κακοι) τύπου νταρθ βέιντερ.:

3092(διθέσιο διαστημικό όχημα),

3093(μονοθέσιο διαστημικό όχημα),

3094(διαστημικό όχημα τύπου bagee),

κ 3095 (ιπτάμενος διαστημάνθρωπος..

το 2001 κγια μία μόνο σεζόν πρόσθεσε άλλους 5 κωδικούς με εξωγηινους. (σε πορτοκαλί μαύρα χρωματα τα κουτιά τους):

3280(εξωγήινη αστροπύλη με βάση μαζι),

3281 (ιπτάμενο εξωγηινο όχημα),

3282(εξωγήινο όχημα(αλλου τυπου))

3283(οι περιγραφή το δίνει alien sell)

κ 3284(ιπτάμενο ρπμποτ με εξωγηινο)..

να ενημερώσω κ όλους τους φάν ότι η playmobil απο την προηγούμενη σεζον κυκλοφόρισε μία εκπληκτική σχεδιαστικά σειρά την future planet με αρκετούς κ εντυπωσιακούς κωδικούς.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Προσωπικά δε θα έλεγα οτι η σειρά future planet με ενθουσίασε!
 
Εγώ πάλι θα συμφωνήσω με το Γιάννη - είναι εκπληκτική σειρά... Όταν είχαμε καλύψει το event, ήταν η μόνη σειρά που με καθήλωσε σε σημείο να τραβάω συνέχεια φωτός....

Ίσως επειδή ακριβώς μου θύμισε συνειρμικά την παλιά σειρά Space, της οποίας κομμάτια είχα.... :(
 
Παιδιά εχθές ''χτύπησα'' δύο κομματάκια σπέσιαλ από το ίντερνετ. Το 3420 Fort Union σε πολύ καλή κατάσταση και το 3146 Franky's Place. Τα περιμένω με αγωνία!!!
 
Καλοριζικα! :)

Θα περιμενουμε φωτογραφιες οταν

τα παραλαβεις και τα στησεις! :)
 
Σχετικά φθηνά τα πήρες,είναι συλλεκτικότατα!!Το Frankys το είχα σε απομίμηση από Τουρκία,και ήταν κίτρινο-πορτοκαλί!!!!
 
φιλε thebest20.αν τ είχες απο τουρκία δεν ήταν franky's place αλλα Sultan kembap baxtse.xaxaxaxaxaxax:biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Καλό!!! Χαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!!!!

Ναι παιδιά, σε σχετικά καλή τιμή τα πήρα νομίζω. Είπαμε, παιδικά κατάλοιπα...

Παιδιά μόλις τα παραλάβω θα ανεβάσω αμέσως φωτογραφίες! Ο ίδιος τύπος που τα είχε, πουλούσε και το παλιό κάστρο (3450) το οποίο ήθελα να χτυπήσω αλλά έφευγε από τα 80 ευρώ και δε συνέφερε μαζί με τα μεταφορικά γιατί με κάτι παραπάνω παίρνω το προηγούμενο (3268) που μ' αρέσει περισσότερο από το καινούργιο (4865)
 
Πάντως τα έξοδα αποστολής,πολλές φορές είναι τσιμπημένα.Είδα και κάποιο κάστρο στο ebay ,που το έστελναν από Αμερική με έξοδα αποστολής πάνω από 250$,και κάποιο κουκλόσπιτο είχε 450$ έξοδα αποστολής.
 
Συνήθως όταν αγοράζει κάποιος κάτι από Ευρώπη, τα έξοδα αποστολής είναι σε λογικά επίπεδα. Μιλάω εκ πείρας γιατί αγοράζω πράγματα από το ebay εδώ και χρόνια. Αλλά θέλει προσοχή γενικότερα για αγορές μέσω ίντερνετ.
 
με το ebay ασχολουμαι εω και λιγο καιρο.ξεει κανεις γιατι κυριως στα playmobil η γερμανια δε στελνει ελλαδα?

συγνωμη αν εχω βγει εκτος θεματος αλλα δεν το καταλαβαινω...
 
Θέμα του κάθε πωλητή είναι αυτό.
 
guitarmaniac είπε:
με το ebay ασχολουμαι εω και λιγο καιρο.ξεει κανεις γιατι κυριως στα playmobil η γερμανια δε στελνει ελλαδα?
συγνωμη αν εχω βγει εκτος θεματος αλλα δεν το καταλαβαινω...
Όταν ανοίγεις κάθε νέα σελίδα,για να δεις ένα set που πωλείται,θα δεις κάτω ότι έχει επιλογή,αν έχει και την Ελλάδα,τότε στέλνεται!
 
ναι αυτό το ήξερα. εννοούσα γιατί δεν είναι στις επιλογές τους η ελλάδα.Αν έχεις προσέξει στέλνουν ή μόνο γερμανία ή σε όλο τον κόσμο εκτός της ελλάδας.

υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις...
 
Οι αντρικές φιγούρες Fi?ures 2 έξαντλούνται σιγά σιγά!Σε γνωστό κατάστημα έχουν μείνει 3,ενώ οι γυναικείες φιγούρες είναι περίπου 20.Δεν θα φέρουν άλλες!
 
Ενημέρωση οτι τα ποστ περί ebay επειδή είναι off topic θα διαγραφούν :)
 
Το μεσημέρι παρέλαβα το συλλεκτικό κατάλογο playmobil COLLECTOR 1974-2009 3 edition!!! Τα λόγια είναι περιττά, αφήνω τη φαντασία σας να οργιάσει...
 
Πίσω
Μπλουζα