Playmobil

Βλέπω έχεις και μερικά sets της ροζ σειράς,μπάνιο,δωμάτιο παππού,φανάρι,και μικρά σετάκια.Από όσα έχεις,μόνο αυτά,έχω και σε καλή κατάσταση!
 
thebest20 είπε:
Βλέπω έχεις και μερικά sets της ροζ σειράς,μπάνιο,δωμάτιο παππού,φανάρι,και μικρά σετάκια.Από όσα έχεις,μόνο αυτά,έχω και σε καλή κατάσταση!
Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Η σειρά. Θεωρώ ότι μαζί με την Άγρια Δύση, η ροζ σειρά ήταν η αφρόκρεμα της playmobil. Αλλά αρνήθηκα να ξεκινήσω συλλογή και με αυτές τις σειρές γιατί δεν θα μου έμενε φράγκο ούτε για να φάω ! Πραγματικά δεν κατάλαβα ποτέ πως από την ποιότητα αυτή φτάσανε στις βλακείες (όχι όλες βέβαια) του 2000 και μετά... Ειλικρινά δεν το κατάλαβα ποτέ.... :xm: Κρίμα!

- Μου θυμίζει λίγο την τεράστια αλλαγή που έγινε στην γραφή και τον σχεδιασμό του Μίκυ Μάους από το 1995 και μετά....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
playmofan είπε:
Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Η σειρά. Θεωρώ ότι μαζί με την Άγρια Δύση, η ροζ σειρά ήταν η αφρόκρεμα της playmobil. Αλλά αρνήθηκα να ξεκινήσω συλλογή και με αυτές τις σειρές γιατί δεν θα μου έμενε φράγκο ούτε για να φάω ! Πραγματικά δεν κατάλαβα ποτέ πως από την ποιότητα αυτή φτάσανε στις βλακείες (όχι όλες βέβαια) του 2000 και μετά... Ειλικρινά δεν το κατάλαβα ποτέ.... :xm: Κρίμα!


Έχεις δίκιο playmofan! Μετά τη ροζ σειρά, το χάος (ή σχεδόν..)

Συγχαρητήρια για τη συλλογή σου! Να τη χαίρεσαι!

Βλέπω και τα δύο πειρατικά που μου αρέσουν περισσότερο! Η σκούνα με τα γαλάζια πανιά είναι πολύ σπάνια πια!

(Κι ένα μπράβο στον μπαμπά σου για το καλό του γούστο στα παιχνίδια!)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
zouzou είπε:
Βλέπω και τα δύο πειρατικά που μου αρέσουν περισσότερο! Η σκούνα με τα γαλάζια πανιά είναι πολύ σπάνια πια!
- Άσε, έχω λόξα με τα καράβια... η γυναίκα μου :boss: , μια φορά (δεν ασχολείται με το σπορ καθόλου), μου είχε πει, τι θα τα κάνεις όλα αυτά τα καράβια (γιατι έχω και άλλα, όχι μόνο αυτά που είδες...) θα πλεύσεις!!!....
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το απόγευμα θα πάρω μερικά σακουλάκια (γύρω στα 8-10)!Είδα ότι μπορείς να φτιάξεις πολλές και διαφορετικές custom φιγούρες!
 
Τι να λέμε τώρα,ο πιο τέλειος κατάλογος εξαρτημάτων.Λατρεύω και το set με την πιτσαρία!Και super τιμές.Δηλαδή ολόκληρο το κάθε set χωρίς φιγούρες και λίγα αξεσουάρ,και μειώνεται η τιμή του σε μεγάλο βαθμό!!!!!!
 
Α ρε Stavro τι να πω,πάλι μας ξελάσπωσες!!!!!!! :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: Να υποθέσω δεν είναι όλος ο κατάλογος ε? Μα καλα το Saloon δεν υπάρχει ήδη στον κατάλογο? Πότε το κατήργησαν κ δεν πήρα χαμπάρι?
 
Υπάρχουν όλα στο album του Σταύρου!!!!Και είναι τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ενα θα πω..."ΑΟΥΤΣ....το πορτοφολι μου!!!!!!!!"...:precry2:
 
Ευχαριστίες Stayros!!!!

ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ, ΟΕΟ;;;;;;;
 
Και κάτι επίκαιρο με playmobil

 
ευχαριστούμε stayros,πολύ ωραίος κατάλογος αν και τα οικονομικά μου δεν ξετρελαθηκαν.

ευτυχώς έχουμε χρόνο για μια ελάχιστη αποταμίευση.... :p
 
Δεν έχει τίποτα από τη μωβ σειρά; Νόμιζα ότι θα έβγαινε η διαφημιστική κολώνα και η φρουρά...
 
zouzou είπε:
Δεν έχει τίποτα από τη μωβ σειρά; Νόμιζα ότι θα έβγαινε η διαφημιστική κολώνα και η φρουρά...
zouzou...θα σε μαλωσω...δεν παρακολουθεις! :p :D

Βικτωριανη Αγγλικη/Γαλλικη φρουρα. Κωδικος 6305

Βικτωριανη Διαφημιστικη Κολωνα.Κωδικος 6306
 
Τσιμπημένες οι τιμές σε αυτά τα 2 sets.Παλιά η διαφημιστική κολώνα με 3 φιγούρες έκανε μόνο 900 δρχ,και το set με τους στρατιώτες,μαζί με ένα φρούριο είχε 2.000 δρχ.Τώρα που δεν είναι ολοκληρωμένα,έπρεπε η κολώνα να είχε 2? και οι στρατιώτες 8?.
 
Βρε Bestακο...μονος σου το ειπες,μερικα ποστ πιο πισω....ποστ #1475 :)

"Αλλά προφανώς είναι από τα πιο σπάνια,γι'αυτό και η τιμή είναι τσιμπημένη!"

Και εν οψη τις επανακυκλοφοριας

Βικτωριανων Κωδικων...

Μια μικρη γευση... :D


Victorian English Captain


Προβολή συνημμένου 51745

Victorian English Captain.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι,το είπα πιο πάνω!Αλλά παραείναι τσιμπημένη!Πχ το μπλε κτίριο (εκκλησία-σχολείο) είναι πιο σπάνιο και μάλιστα δεν πρέπει να είχε βγει ποτέ πριν στην Ελλάδα,κι όμως 23? είναι μια χαρά τιμή γι'αυτά που περιέχει!

Μάλλον,μόνο και μόνο,επειδή είναι βικτωριανή σειρά,ανέβασαν έτσι τις τιμές!
 
stayros είπε:


Stauro, δεν με ενδιαφέρει τίποτα....Για το Μεσαιωνικό Μουσείο όμως , ΠΕΘΑΙΝΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!! Καλά ε....έχω χαρεί πάρα πολύ όχι γιατί έβγαλε το μουσείο ξανά, παλαιός κωδικός 3449, αλλά γιατί έχουν καταλάβει μάλλον εκεί στην playmobil ότι τα παλιά κομμάτια πουλάνε και πουλάνε πολύ. Να δείτε που θα βγάλουν και άλλα παιδιά. Έκαναν την αρχή με το Αρτοποιείο, συνεχίζουν τώρα με το Μουσείο,βλέπω ότι ξαναβγάζουν κομμάτια από την σειρά Western, οπότε πάμε καλά.... ;) . Ξεκινήστε από τώρα τις οικονομίες για του χρόνου παιδιά :) !!!!!

Να δω ποιος θα προλάβει πρώτος, χεχε...Εκτός και αν κανονίσουμε να κάνουμε ντου όλοι μαζί.....
 
Πίσω
Μπλουζα