Playstation Vita [Codename NGP]

metalcandyman είπε:
Ο μονος λογος που δεν τελειωνουν το vita ειναι για να μην γεινουν ρεζιλι και τους παρουν με της πετρες γιατι ενα τοσο ισχυρο και πολλα υποσχομενο φορητο το καταντησαν για τα μπαζα και να μην ασχολειται κανεις μαυτο
Ενώ το να το κρατάνε με το ζόρι στην αγορά, και κάθε μέρα να ξεφτιλίζεται και περισσότερο, είναι καλύτερο;

Εγώ το μόνο που μπορώ να καταλάβω είναι ότι ακόμα ελπίζουν (Δεν ξέρω σε τι..) στο PS4, και σε ένα πακέτο PS4vita.

Κατά τα άλλα, και μετά από έναν τραγικό 1,5 χρόνο σχεδόν, το πιο τίμιο θα ήταν να παραδεχτούν την ήττα τους, και η να κάνουν μία σοβαρή τελευταία προσπάθεια για επανεκκίνηση (Όπως και έκαναν με το PS3 Slim, και τους έκατσε και πολύ καλά!), ή να τα παρατίσουν και να ασχοληθούν με κάτι που τους ταιριάζει περισσότερο.

metalcandyman είπε:
Ωσο για το Wii U ειναι μια πολλα υποσχομενη κονσολα που δεν απεκτησε κακο ονομα γιατι φταιει σε κατι αλλα φροντισαν να της φτιαξουν το κακο ονομα με τοσα ..... και λασπη που εχει φαει.
Εδώ θα διαφωνήσω..

Τα λάθη της Nintendo είχαν φανεί ακόμα και πριν την κυκλοφορία του συστήματος, και προσωπικά τα είχα πει πάρα πολύ καιρό πριν (Μιλάω από το όνομα και την μορφή, ως τα πρώτα παιχνίδια.).

Και φυσικά μην ξεχνάμε και τα διάφορα τεχνικά προβλήματα! Πχ για τους χρόνους του συστήματος, πριν λίγο έβλεπα ότι με ένα update τους βελτίωσε κατά 50%.. Και ΟΧΙ! Το update ΔΕΝ ήταν σωστό! Το σωστό θα ήταν να μην το χρειαζόταν καν, η στην χειρότερη να χρειαζόταν να βελτιώσει λίγο την κατάσταση..

Από εκεί και πέρα, είναι και λογικό οι haters και οι σονάδες να βγάλουν χολή, και να κάνουν και λίγο την τρίχα τριχιά (Εδώ χτυπάνε τα DS, Wii, και 3DS, και θα αφήσουν το WiiU; ).

metalcandyman είπε:
Μερα με την μερα σαν κοσνολα βελτιωνεται σε πολυ μεγαλο βαθμο ειδικα μετα το τελευταιο update υπαρχουν πολλα παιχνιδια για ολα τα γουστα και το μονο αρνητικο ειναι η απουσια πολλων first party που τα περιμενουν ολοι πως και πως και τα περιμενουμε συμφωνα με ωσα εχει ανακοινωση η NINTENDO.Ειμαι απολυτα ευχαριστημενος με το Wii U και δεν νομιζω να υπαρχει κατοχος της συγκεκριμενης κονσολας που να μην ειναι ευχαριστημενος ασχετα τα τα μικρα η μεγαλα παραπονακια που μπορει να εχει ο καθενας μας που ειναι κατοχος Wii U.Τα καλητερα ερχονται και μπορει να το πει με βεβεωτητα αυτο ο κατοχος του Wii U αντιθετα ενας κατοχος psvita οχι μονο δεν μπορει να το πει αλλα δεν μπορει να το σκεφτει καν.
Όσο και αν βελτιώνει σιγά σιγά την κατάσταση, τα λάθη που ήδη έχει κάνει είναι πολλά, και φοβάμαι ότι όσο και να βελτιώσει ακόμα, η ζημιά έχει ήδη γίνει.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πραγματικά έχω απογοητευτεί και εγώ με το PS VITA. Μόνο για παιχνίδια προηγούμενων κονσολών το χρησιμοποιώ. Αν εξαιρέσεις το Uncharted, δεν έχω παίξει άλλο native παιχνίδι της κονσόλας.

Αν δεν αλλάξει κάτι δραματικά με την έλευση του ps4, το βλέπω να πηγαίνει άκλαφτο.
 
Kανενα vs δεν εγειναι το θεμα.Αν γεινοταν θα εγραφα πολλα περισσοτερα αλλα κυριως θα ανοιγα ενα θεμα 3DS VS PSVITA αλλα δεν εχω ορεξη και ουτε εχει νοημα γιατι πολυ απλα το 3DS ειναι αυτοκρατορας,βασιλιας και κυριαρχει παντου ενω το vita ειναι απλα ενα ταπηνο σκουληκι που περιμενει την μερα που θα πεθανει η να νιωσει το εξευτελισμο να γιννει τερματικο η χειρηστηριο του ps4 οπως πολυ σωστα εγραψε ο Cloud παραπανω.Και ειναι κριμα αυτο γιατι το vita πραγματικα ειναι πανισχυρο και σε θεμα τεχνολογιας μερα με την νυχτα σε σχεση με το 3DS.
 
O υπευθηνος επικοινωνιας της Capcom Υuri Araujo ειπε πως δεν υπαρχουν πλανα για καποιο Monster Hunter παινχιδι στο psvita.Aυτη η δηλωση επιβεβαιωνει στην ουσια τον Christian Svensson που ελεγε τα ιδια για την σειρα monster hunter στο φορητο ζομπι της sony οταν του εγειναι ερωτηση για το Monster hunter 4.Φυσικα αυτα τα νεα ειναι αναμενωμενα και δεν επεσε κανενας απο τα συνεφα διαβαζοντας τα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
metalcandyman είπε:
O υπευθηνος επικοινωνιας της Capcom Υuri Araujo ειπε πως δεν υπαρχουν πλανα για καποιο Monster Hunter παινχιδι στο psvita.Aυτη η δηλωση επιβεβαιωνει στην ουσια τον Christian Svensson που ελεγε τα ιδια για την σειρα monster hunter στο φορητο ζομπι της sony οταν του εγειναι ερωτηση για το Monster hunter 4.Φυσικα αυτα τα νεα ειναι αναμενωμενα και δεν επεσε κανενας απο τα συνεφα διαβαζοντας τα.
αν διάβασα καλά,λέει ότι δεν υπάρχουν πλάνα για την ώρα .οπότε στο μέλλον τίποτα δεν αποκλείεται,άλλωστε για την capcom μιλάμε,είναι δυνατόν να αφήσει πιθανές πηγές κέρδους :D ;

πάντως στο τέλος κακό δικό της κάνει (και της κονσόλας βέβαια) γιατί βλέπω ότι γενικά υπάρχει αύξηση του ενδιαφέροντος για τις (αρκετές) ενναλακτικές λύσεις,όταν έρθει λοιπόν η ώρα να αρμέξει περισσότερο και τις τσέπες των ιδιοκτητών psvita μάλλον δεν θα έχει τα αποτελέσματα που θα περιμένει....

α,και ένα σχετικό νέο

trailer+gameplay footage από το Ragnarok Odyssey Ace

http://gematsu.com/2013/04/ragnarok-odyssey-ace-trailer-gameplay-footage
 
Aardvark είπε:
Πιθανον να δειξει κανα τρελο integration με το PS4 στις 20 φλεβαρη,απο cross gaming platform μεχρι κοντρολι για παιχνιδια σε στυλ U.Βασικα αυτα που υποσχεθηκε να κανει με το ps3...
20130517_ps4_vita_remote_play.jpg



Aπο οτι φαινεται θα ειναι standard feature και η Σονυ has pulled a nintendo U κοντρολι-κονσολα cooperation ,το θεμα ειναι οτι προϋπηρχε κατι χρονια πριν το remote play.





[h=1]Remote Play στο PSP[/h]

http://www.vg247.com/2013/05/16/ps4-site-suggests-vita-remote-play-as-standard-feature/
 
Σημερα αποκτησα το δικο μου με 3 παιχνιδια κα πολλα εξτρα .Πραγματικα πολυ δυνατο φορητο με πολλες λειτουργιες ονλαιν και οφλαιν !

Ενταξει εκανα και μια ανανεωση στο hardware γενικα !! Η τελευτεα μου αγορα ηταν το 11 με το 3DS οποτε ηθελα ενα φτηνο φρεσκαρισμα στη συλλογη μου !! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ντροπη που πηρες Vita και οχι Wii U! (Αστειευομαι :p )

Με γεια και καλοπαιχτο! :D
 
Eγω θα πω ντροπη σου που πηρες Vita και οχι Wii U και το εννοω γιατι εκτος του οτι εισαι οπαδος της NINTENDO και επρεπε ηδη να το εχεις παρει γκρινιαζες οτι δεν εχει παιχνιδια να παιξεις γιαυτο δεν σε τραβαει ακομα να το παρεις.Δηλαδη στο Vita τι παιχνιδια ειδες που σε εκαναν να το παρεις την στιγμη που δεν εχει απολυτος τιποτα αξιολογο εκτος απο ελαχιστες εξαιρεσεις;Για το μονο που μπορω να σε δικαιολγησω εινα αν το πηρες απλα για να μεγαλωσεις την συλογη σου και οχι για την πλουσια :p βιβλιοθηκη παιχνιδιων του.
 
Εγώ ρε παιδιά, το έχω πάνω απο έτος πλέον και ελάχιστα έχω ασχοληθεί μαζί του. Μακάρι να αλλάξει κάτι στην συλλογη παιχνιδιών του, διότι είναι πολύ δυνατή φορητή κονσόλα.
 
Eγώ το έχω απο day-1 και το έχω λιώσει, σχεδόν όσο έλιωνα και το PSP στις μέρες του
 
κι εγω τοεχω,ειμαι και psn plus member, με 1 χρονο εγγραφη, κατεβαζω κατα διαστηματα ΤΖΑΜΠΑ παιχνιδια,..

το εχω σχεδον καθε μερα,που παω με την γυναικα μου για παραγγελιες,την αφηνω να κατεβαινει,κι εγω παιζω για οσο λειπει..ετσι,να περναει η ωρα..χαχα!!

Παντως,το πηρα γιατι ημουν και ειμαι οπαδος μονο του PS και εχω ολες τις κονσολες που εχ2ι βγαλει..πιστευω δεν υπαρχουν αντιπαλοι για ο,τι ps κυκλοφορει..μπορει να με βρισετε,αλλα πιστευω ετσι ειναι,οσο κι αν ποναει οποιον ειναι αλλης εταιριας η εχει αντιρησεις επ αυτου που ειπα,ειναι η αληθεια..

Η sony εδω και πολλαχρονια,εχει τις καλυτερες παιχνιδομηχανες,απο software η hardware(κυριως απο παιχνιδια και εταιριες που βγαζουν παιχνιδια γι αυτην ομως)..κι αθτο για μενα ειναι το πιο σημαντικο..δε πα να εχει και πιο καλα χαρακτηριστικα μια αλλη κονσολα,τι να το κανει αν δεν εχει πολλα και καλα παιχνιδια,να εχεις να διαλεγεις και να προβληματιζεσαι 2υχαριστα για το πιο απ ολαθα παρ2ις,ετσι δεν ειναι?

αυτα τα λιγα απο μενα..

PS RULEZZZ
 
(ωχ, ωχ! Βλέπω καπνό στο πεδίο της μάχης! :p )

Φίλε, Viking, δε μπορείς να φανταστείς τι πληγή ξύνεις τώρα! :biglaugh:
 
Και Wii U να επαιρνε το ιδιο πραγμα θα ητανε!! :p
 
Γνωριζει κανενας κατοχος psvita τι απεγινε το demo του Killzone Mercenary ? Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι και ουτε στο psn ανεβασαν τιποτα εκτος απο μια beta που ηταν multiplayer για μελη του ps + που κατεβασα και δοκιμασα . Ρωταω γιατι οι μερες κοντευουν για την κυκλοφορια του αλλα demo πουθενα.Περιεργο δεν ειναι για ενα τετοιο κορυφαιο τιτλο να μην κυκλοφοουν demo ?
 
Αυτή η Beta είναι θεωρητικά και το Demo νομίζω, αυτήν έπαιξα και εγώ και δεν έχω +. Εξάλλου, δεν κυκλοφορούν demos πλεον για όλα τα παιχνίδια, ακόμα και τα κορυφαία, δυστυχώς.
 
Πίσω
Μπλουζα