Playstation Vita [Codename NGP]

Τις τελευταιες μερες εγινα κατοχος αυτου του υπεροχου μηχανηματος και τσιμπησα το πακετο Mega pack edition + Virtua Tennis 4! Το τελευταιο φαινεται υπεροχο και πιανει επιπεδα PS3. Το PS Vita το πηρα για το ενα και μοναδικο παιχνιδι που ακουει στο ονομα Phantasy Star Online 2 αλλα βεβαια δεν θα παραβλεψω και αλλα παιχνιδια τα οποια ειναι τα Rayman Legends, Marvel vs Capcom 3.
 
Όμορφα πράγματα! :)

Για πες μας εντυπώσεις!

Παρεπιπτόντως, ποιο ήταν το κόστος στο Deutschland? Να υποθέσω οι τιμές, καμία σχέση?
 
Καλοπαιχτο Darksynbio.
 
D@redevil είπε:
Όμορφα πράγματα! :)
Για πες μας εντυπώσεις!

Παρεπιπτόντως, ποιο ήταν το κόστος στο Deutschland? Να υποθέσω οι τιμές, καμία σχέση?
Το πηρα 169 ευρω. Και το Virtua Tennis 4 στα 9,99 ευρω.Ολα απο το Saturn.

Ajax87 είπε:
Καλοπαιχτο Darksynbio.
Ευχαριστω παλικαρε! Ευχομαι να το παρεις και εσυ! :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Λεονάϊντας, είχε και μνήμη μέσα ή σκέτο?!

Με μια γρήγορη "βόλτα" στην Ελληνική αγορά, βλέπω ότι δεν είναι τραγική η διαφορά στις τιμές.

Ωστόσο, δεν ξέρω τι έχει το Mega pack edition, οπότε μπορεί να κάνω και λάθος εν τέλει...

Π.χ. συσκευή + 8gb μνήμη + 8 games = 199 eur. Αν το mega pack έχει τα ίδια στα 169, τότε κλασσικά, εδώ μας κάνουν ένα ωραιότατο rip-off...
 
D@redevil είπε:
Λεονάϊντας, είχε και μνήμη μέσα ή σκέτο?!
Με μια γρήγορη "βόλτα" στην Ελληνική αγορά, βλέπω ότι δεν είναι τραγική η διαφορά στις τιμές.

Ωστόσο, δεν ξέρω τι έχει το Mega pack edition, οπότε μπορεί να κάνω και λάθος εν τέλει...

Π.χ. συσκευή + 8gb μνήμη + 8 games = 199 eur. Αν το mega pack έχει τα ίδια στα 169, τότε κλασσικά, εδώ μας κάνουν ένα ωραιότατο rip-off...
Ναι εχει μνημη των 8GB σε καθε μεγκα πακετο. Το δικο μου εχει τα παιχνιδια Wipeout 2048, little big planet και αλλα διαφορα. Να φανταστεις οτι πηγα σε 2 Saturn μαγαζια και οι τιμες τους ειχαν παλι διαφορες. Στο ενα το ειχε 169 και στο αλλο 177.

Εγω πηρα την wifi εκδοση μονο. Δεν ξερω αμα αυτη που ειδες ητανε και με 3G.
 
Με το Velocity Ultra έχει ασχοληθεί κανείς;

Αν όχι, πιστεύω ότι αξίζει
 
Εγω θα ασχοληθω πολυ συντομα με το Killzone Mercenary που το βρηκα κατω απο 20 ευρω σφραγισμενο .Uncharted και killzone ειναι μεχρι στιγμης κατα την γνωμη μου οτι καλυτερο μπορει να δειξει το vita στα γραφικα
 
IMG_0992.jpg Μια απο τις τελευταιες αγορες και τα δωρακια απο το καταστημα! :p
 
To Pocketstation μετα την θητεια που εκανε στο PSONE και στην Ιαπωνια,επανερχεται σε ψηφιακη μορφη και στο PSVITA.






[h=3]PocketStation - Wikipedia, the free encyclopedia[/h]

image_311288_fit_940.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυο χρονων σημερα η κονσολιτσα της Σονυ,περναει ο καιρος.
 
Καιρος να την υποστηριξουν περισσοτερο με δυνατες κυκλοφοριες .Εγω αν βρω το killzone mercenary μεταχειρισμενο θα το τσιμπησω .Αξιζει γενικως σαν μηχανημα .Εχει πολλες λειτουργιες χρησιμες
 
Στις 7 Φεβρουαριου ερχεται και το Vita Slim στην Ευρωπη (Αγγλια συγκεκριμενα) και η τιμη του θα ειναι 180pounds (~218ευρω).

Αρκετα ηψηλη η τιμη αν σκεφτει κανεις τα πακετα που κυκλοφορουν στην αγορα τωρα , βεβαια φανταζομαι οτι θα βγουν bundles και με το slim σε καλυτερη τιμη.

http://www.eurogamer.net/articles/2014-01-30-vita-slim-uk-release-date-price-announced
 
Και το ασχημο ειναι οτι μολις βγει το slim το παλιο μοντελο μολις τελειωσει το στοκ του παπαλα και οποιος θελει την oled super οθονιτσα του πρωτου θα πρεπει να κουνηθει αμεσα.




"The PS Vita PCH-2000 series will replace the existing PS Vita PCH-1000 series as stock of the older model is exhausted," it explains.
Βαζω και τον εαυτο μου μεσα. :(

 


 
70 ευρα στην αμερικη ,που'ναι να παρω δυο.

 


CYdGaPEl.jpg
 
Με τετοια τιμη το παιρνεις και τρεχεις!!!!

Και απο οτι διαβαζω η Sony σκεφτεται να κυκλοφορησεο το φτηνο νεο Vita (χωρις OLED) στην Ευρωπη στα 200 ευρω!!

Τελικα ολοι κοπτονται για την Αμερικανικη αγορα και ισως πανε να βγαλουνε τα σπασμενα στην Ευρωπη...
 
Koιτα να δεις πως το βλεπω εγω που κοιταω μακρια,το πασαρει σαν καινουργιο light και thinner μοντελο με ενσωματωμενη μνημη και μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας κατι που απο την πλευρα της δεν δικαιολογει μειωση τιμης,οσο για την Oled την εβγαλε για να γινει thinner ,lighter και να διαρκει η μπαταρια παραπανω οχι για να κοψει τιμη.


Αλλο αν αυτη βγαζει παραπανω και αλλο τι θελουμε εμεις.
 
Πίσω
Μπλουζα