Polystation

mike είπε:
Θα βγαλω το απογευμα.Αν και στο ιντερνετ υπαρχουν τα παντα, δεν νομιζω να μην υπαρχει αυτο!
Και ομως στο διαδυκτιο συγκριτικα δεν υπαρχει τιποτα με την πραγματικοτητα. Απο το μηχανημα υπαρχει μια φωτογραφια του κουτιου και του μηχανηματος σε κακη γωνια ληψης μονο εδω:

http://ultimateconsoledatabase.com/famiclones/crazy_boy.htm
 
Ναι, ητανε τοσο καλο. Το ειχε φερει το κονσολαδικο της γειτονιας σε καποια φαση και οτι του ειχε βαλει το επαιζε. Θυμαμαι την πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης του και την συμβατοτητα του. Κριμα που δεν φτιαχνουνε κλωνους σε αυτα τα προτυπα πλεον..
 
Αυτη ειναι η κονσολα, κλικαρετε στις φωτο για να τις δειτε κανονικα

dsc00823l.jpg

και εδω φαινεται απο μπροστα, στο τερμα δεξια ειναι ο αισθητηρας των υπερυθρων

dsc00824as.jpg

Εδω τα δυο χειριστηρια, το ασυρματο δεξια, αν και ειναι το "joypad 1", εχουν και ρυθμισεις auto-fire !

dsc00825u.jpg

Και η πισω πλευρα με τις πολλες εξοδους. Φαινεται οτι μπορει να μπει χειριστηριο με καλωδιο στην θεση 1, αντι του ασυρματου

dsc00826fu.jpg

Απο κατω υπαρχει αυτοκολλητο του αποκλειστικου ελληνικου εισαγωγεα (!) νομιζω multilogic λεει.
 
Μιλαμε φοβερη κονσολα την ειχε και ενας φιλος μου και δεν ξερω αν την εχει ακομα.Τον εδεινα εγω παιχνιδια απο το ΝES και επαιζε.Οταν παιζαμε παντως για να πω την αληθεια τα gamepads πολυ αβολα με φαινοτανε και στο πιασιμο και τα κουμπια και ο σταυρος αλλα εχουν φασει γιατι μοιαζουν σαν κεφαλι εξωγηινου με γουρλωμενα ματια.
 
Η λογικη κρατηματος του χειρηστηριο ειναι αυτη που ειδαμε απο το nights 3d pad, dreamcast, xbox κτλ. Πολυ μπροστα για την εποχη του. Οποτε θα μπορουσες, εικονες απο το εσωτερικο του θα ητανε εξαιρετικα χρησιμες. Εχεις δοκιμασει ακομα να του βαλεις καποιο flashcard να δεις πως συμπεριφερεται;
 
Καλά φοβερό γέλιο. Φοβερή περιγραφή. Δεν υπάρχει ο τύπος. Η κονσόλα χρησιμοποιείται και για την καταπολέμιση του εγκλήματος... Δώστε απλά την περιγραφή...Kαι την ώρα εκείνη δείχνει τον παρακάτω τύπο.

grm.jpg

Πάντως για 14.900 δρχ που κάνει καλύτερα να έδινα μερικά ακόμη λεφτά να έπαιρνα NES.
 
Ούτε 16 ούτε 18... 32 στο σύνολο παρακαλώ...!!!

χαχχαχχαααααχα....!!!

και το έχει η Ιντερπόλ και η Σία!!!....Τι λέει ο τύπος!

Μόνο για βασανιστήρια κάνει το παιχνίδι αυτό...

Να εξομολογηθώ: όποτε πάω στο μεγάλο παιχνιδάδικο γυρίζω στο OFF όλα τα φωνακλάδικα κινέζικα ψευτοπαίχνιδα! απλά δεν τα αντέχω!

Απίστευτο βίντεο!

Εύγε Θάνο! Ευχαριστώ!

:D

ΥΓ. Δεν το ξαναβλέπω το βίντεο... όχι όχι όχι!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Η περιγραφη ολα τα λεφτα!! Στο Duck Hunt κυνηγαμε τον Νταφι Ντακ! :rofl: :rofl:
 
Δυστηχως ο συγκεκριμενος κλωνος δεν ηταν καλος.. Πολυ πλαστικουρα και κακη συμβατοτητα. Οι τελευταιοι καλοι κλωνοι πρεπει να σταματησαν να παραγοντε καπου μεσα στο 1994. Μετα απο εκει, το 99% ειναι το ιδιο τσιπακι με την ιδια κακη συμβατοτητα..
 
αφου μας βγαζει την ακριβεις μορφη του δραστη κατα 90-100% πως να μην το εχει η cia-fbi κλπ. :D

παλια ειχα ενα κλωνο που επαιρνε nes κασέτες,κ ηταν κ εξωτερικα σαν το nes.μονο που ειχε κ πιστολι.

δεν θυμαμαι πως λεγοταν,γιατι ηταν αρχες 90' αλλα θυμαμαι που ειχε μια κασετα με 4 παιχνίδια.

το duckhunt ,Mario,macross,χμ.. το 4αρτο δεν το θυμαμαι... :D
 
Ιωάννης1ος είπε:
Ούτε 16 ούτε 18... 32 στο σύνολο παρακαλώ...!!! χαχχαχχαααααχα....!!!
Και που να είχε και καμία με τα 9.999.999.999.999.999.999.999.999 παιχνίδια! :p

Ιωάννης1ος είπε:
και το έχει η Ιντερπόλ και η Σία!!!....Τι λέει ο τύπος! Μόνο για βασανιστήρια κάνει το παιχνίδι αυτό...
Και για να τους συλλάβουν τους χτυπάνε με το σούπερ πληκτρολόγιο στο κεφάλι.. Που στο φινάλε είναι και για το μόνο πράγμα που μπορεί να είναι και σε κάτι χρήσιμο.. Αν κάνει και για αυτό! :p

Υ.Γ.: Πέρα από την πλάκα, όπως έχω πει ξανά για κάτι τέτοιες εκπομπές, ακόμα και να με ενδιέφερε κάτι τέτοιο, μετά από αυτή την (Ο θεός να την κάνει..) "διαφήμιση" θα έτρεχα όσο το δυνατόν πιο μακριά μπορούσα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
"το παιχνίδι αυτό έχει φέρει επανάσταση στις αστυνομικές υπηρεσίες"

"το χρησιμοποιεί η CIA και η Interpoll"

Η μουσικούλα είναι για να καθησυχάζει και να ηρεμεί τον τρομαγμένο μάρτυρα του εγκλήματος, φαντάζομαι?

"Ντάφυ Ντακ" <---- αυτό ήταν το κορυφαίο όμως.
 
Καποιος ειχε ρωτησει στο θεμα η σε παρομοιο για τα χειρηστηρια. Οι Κλωνοι απο το 1995 και μετα χρησιμοποιουν την db9 συνδεσμολογια. Με λιγα λογια, ειναι συμβατα με χειρηστηρια τυπου Mega Drive / Master System / Atari 2600 κτλ. Αν εχετε χασει η χαλασει το παλιο, δοκιμαστε ενα για τα προαναφερθεντα συστηματα.
 
cloud είπε:
Και που να είχε και καμία με τα 9.999.999.999.999.999.999.999.999 παιχνίδια! :p



Και για να τους συλλάβουν τους χτυπάνε με το σούπερ πληκτρολόγιο στο κεφάλι.. Που στο φινάλε είναι και για το μόνο πράγμα που μπορεί να είναι και σε κάτι χρήσιμο.. Αν κάνει και για αυτό! :p

Υ.Γ.: Πέρα από την πλάκα, όπως έχω πει ξανά για κάτι τέτοιες εκπομπές, ακόμα και να με ενδιέφερε κάτι τέτοιο, μετά από αυτή την (Ο θεός να την κάνει..) "διαφήμιση" θα έτρεχα όσο το δυνατόν πιο μακριά μπορούσα!
Εγώ τρέχω ακόμα!!!

ΥΓ. Έχω μπει πολλές φορές στον πειρασμό να πάρω απο παιχνιδομήχανή εμιουλέϊτορ σε ανδροϊδ συσκευή αλλά δεν τολμώ γιατί θα φάω χοντρό κόλλημα!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την πρωτη φορα απλα συστηθηκαμε.... #)

Την δευτερη εγινε δικη μου.... :cool: ...με περιμενε καρτερικα περιπου 2,5 χρονια για να γινει δικη μου... :D

Το νεο μου "προσωπο, η "ετσι" μου.... :D

attachment.php


Ειναι κοριτσι με ολη της προικα..... :D ....

attachment.php


Και μιλαμε για προικα αθικτη,ασπιλη,αμολυντη,αγνη.... :D ....

attachment.php


Και εχει και τις "λαβες" της, τα "πιασιματακια" της.... :D ....

attachment.php


Και κοριτσι πολυμαθεστατο,πολυγλωσσο....με τα αγλλικογαλλικοισπανικα της.... :D ...

attachment.php


Αλλα και με τα αραβικα της.... :D ....

attachment.php


Και τα "χαρτια" της....τσιγαροχαρτα.....μαλλον πρεπει να εχει καπνοπαραγωγο πατερα η κοπελια!!! :D

Τι ειπατε? Αν εχει τιμη? :what:

Μα σας παρακαλω....αυτα δεν λεγονται....δημοσια!!!! :sealed:

Αφηστε που δεν θελω να εκθεσω την κοπελα.... :p
 
Να τη χαίρεσαι την καινούρια σου αγάπη λοιπόν! Τι τιμή, μάλλον σε πλήρωσαν για να την πάρεις :p . Από παιχνίδια τι λέει 999,999 έχει; Θα λιώσεις στο Mario και μην περιμένεις κανένα Sonic :p .
 
johnny19818 είπε:
Να τη χαίρεσαι την καινούρια σου αγάπη λοιπόν!
:thanx2:

johnny19818 είπε:
Τι τιμή, μάλλον σε πλήρωσαν για να την πάρεις :p .
Ασε,γιατι αμα πω τιμη....θα επεμβει το ΕΣΡ με τα "μπιμπ" που θα ριξετε....:biglaugh:

johnny19818 είπε:
Από παιχνίδια τι λέει 999,999 έχει;
Α, τωρα σωθηκες....ουτε που γραφει τιποτα στο κουτι... :eek:

johnny19818 είπε:
Θα λιώσεις στο Mario και μην περιμένεις κανένα Sonic :p .
Οριστε....κοιτα τι εκανες τωρα... :tsktsk: ...μου αμαυρωσες το θεμα με τον μουστακια.... :p
 
Τζαμπα να με το δεινουν δεν το περνω αυτο το πραγμα μονο και μονο να με πιανει χωρο.Παρολα αυτα να χαιρεσαι την αγορα σου φιλαρακι σταυρο και καλοπαικτο :p :p:p
 
Πίσω
Μπλουζα