Pop εξώφυλλα δίσκων που μας αρέσουν

ares

RetroMaNiaC
Joined
5 Αύγ 2009
Μηνύματα
730
Αντιδράσεις
223
Σε αυτο το thread θα ποσταρουμε απο ενα εξωφυλλο δισκου καθε φορα,που μας αρεσει γιατι πραγματικα μολις το βλεπουμε μας τραβαει την προσοχη κ το χαζευουμε καθε φορα που ακουμε τον συγκεκριμενο καλλιτεχνη ή συγκροτημα!!!!

Υπενθυμιση: θα πρεπει να ειναι pop,italo disco,αντε κ λιγο rock (λιγο ομως)! Κ γενικα να εχει την 80's αυρα!!!!

Ενα απο τα αγαπημενα μου ειναι της C.C.Catch το Welcome to the Heartbreake Hotel

picture.php


Εσας?!
 
Η γοητεία της απλότητας...

C-Modern%20Talking%20-%20Brother%20Louie%20(Frontal).jpg
 
Το αγαπημένο μου εξώφυλλο είναι το παρακάτω, όχι γιατί είναι κάτι το ιδιαίτερο αλλά επειδή ήταν ο πρώτος μου δίσκος βινυλιου και γιατί τα τραγούδια που περιέχει είναι ένα και ένα, και ακούγονται ευχάριστα μέχρι και σήμερα.

picture.php
 
Μια χαρα τα παμε μεχρι στιγμης!!!!!!!!!Ας βαλω κ αυτο που μου αρεσει κ προσφατα το πηρα σε βινιλιο!!!!Απλο αλλα το concept μοιαζει με πινακα του Renoir!!

picture.php
 
teo214 είπε:
Το αγαπημένο μου εξώφυλλο είναι το παρακάτω, όχι γιατί είναι κάτι το ιδιαίτερο αλλά επειδή ήταν ο πρώτος μου δίσκος βινυλιου και γιατί τα τραγούδια που περιέχει είναι ένα και ένα, και ακούγονται ευχάριστα μέχρι και σήμερα.
picture.php
Απορία...τα τραγούδια του δίσκου ήταν 10?????Το Billie Jean/Beat It είναι κάποιο remix ή 2 ξεχωριστά τραγούδια?
 
thebest20 είπε:
Απορία...τα τραγούδια του δίσκου ήταν 10?????Το Billie Jean/Beat It είναι κάποιο remix ή 2 ξεχωριστά τραγούδια?
Ξεχωριστα ειναι. Ο δισκος εχει 11 τραγουδια.
 
Ένα πολύ ωραίο βιντεοκλιπίστικο οπισθόφυλλο!

picture.php


20090328211550!Take_On_Me_cover.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν μπορω να αποφασισω ποιο ειναι το καλυτερο της αλλα πιο πολυ κλεινω σε αυτο!!!

 


picture.php
 
Debbie Harry από τα χέρια του μάγου Giger...Kookoo!

Debbie_Harry_-_Koo_Koo.jpg
 
Madonna απο το single του burning up !!!Ωραιο ε σαν comic!!

picture.php
 
Φανταστικο το video που εβαλες tsalk !!!!!!!! ;)

Εγω εχω αυτα που δειχνει στο 1:54 & 2:33 !!!!!!!

Υ.Γ Επισης τρομερη η Mariana με το talk about love που ακουγεται στο video !!!!!!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:


100% αντιπροσωπευτικο artwork για το τιτλο του άλμπουμ...
 
Το εξώφυλλο του Burning up της Madonna φέρνει κάτι σε Andy Warhol στο πιο 80s.
 
Μα φυσικά ... Self Control από τη Laura Branigan !!! Τι κορίτσι ήταν αυτόοοο .... Τι πρόσωπο ... τι βλέμμα .... τι χαμόγελο .... αλλά και τι καλλιτέχνιδα, από τις κορυφαίες στο είδος της !!!! Αυτή κι αν μού προκαλούσε "retro εφηβικά σκιρτήματα" [ #) #) #) ], ιδίως όποτε τύγχανε να δείξει η τηλεόραση το βιντεοκλίπ του Self Control [θα μπορούσα να γράψω κι ένα κατεβατό για το εν λόγω βίντεο, πόσο καταπληκτικό, πόσο "αντιπροσωπευτικό των 80ς" είναι, αλλά ... θα ήμουν offtopic, μιας και εδώ μιλάμε για εξώφυλλα δίσκων :

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
To βάζαμε σε ένα πάρτυ, το 1986 και θυμάμαι ότι ήξερα όλα τα τραγούδια του απέξω! Το βρήκα στην Κοζάνη ξεχασμένο σε ένα δισκάδικο και το πήρα μονο ένα χιλιάρικο (γύρω στο'96)DSCI0157.jpg
 
Chris de Burgh - the getaway

1982-ChrisDeBurgh_TheGetaway.jpg

the getaway.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα