Posers Anyone ???

mpilias_girlfriend

RetroWannaBe
Joined
7 Φεβ 2010
Μηνύματα
40
Αντιδράσεις
0
αν υπαρχει κατι που λατρευω σε αυτη τη ρημαδα τη ζωη einai οτι εχει να κανει με τους ποζεραδες των 80σ - 90σ... πειτε μου οτι αγαπατε!!!!WARRANT - POISON - SKID ROW - WASP και οι δικοι μου υπεραγαπημενοι CINDERELLA...
 
what about..DANGER DANGER?D'MOLLS?BRITNY FOX?DANGEROUS TOYS?VAIN?BAM BAM BOYS???FATE??SWEDISH EROTICA??RATT??ΘΕΛΩ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙ ΑΥΤΑ..το φαι μου ειναι.. :)
 
θα φαμε καλα.... (τι αμαρτιες πληρωνω?)
 
don dokken ure my man!!!!νομιζω εισαι πιο σχετικος απο μενα ε?εγω περασα την εφηβια τρελα ερωτευμενη ταυτοχρονα με τον Bret Michaels ton Poison ton T|ommie Keifer ton Cinderella kai ton Jamie Lane ton Warrant...αχ those where the days....
 
Those ARE the days...

Δεν αλλάζει τίποτε αν δεν θέλουμε να αλλάξει.

Τρελή ποζεριά από "Σταχτοπούτες" και εδώ, έχω μανία με το συγκρότημα,

"We all need a little shelter" Don!!!!!!!
 
DEATH TO TRUE METAL!! χεχεχε..σας πειραζω swordbrothers!

ολη τη δεκαετια του 90 ειχα την αισθηση οτι ειμαι (μπορει και να μουν..)ο μοναδικος ποζερας στην Αθηνα..

Την τελευταια δεκαετια εγω και τρεις(3) -δεν υπερβαλλω- αλλοι επιβαλαμε ποζεραδικη μερα σε καποια κλαμπ ,ε και τωρα εγινε μαστ..

Οτι θελετε να με ρωτησετε ,εδω.

Ναι,περιαυτολογω.. :)

 
don αφηνω τον Μπηλια μου κ σε παντρευομαι ΤΩΡΑ!!!!κ εγω ημουν βαθια μεσα μου ποζερου αλλα ως μπουμπου που να βαλω κολλητο τζιν :(
 
Σε ποιά μέρη κάνεις τις air guitarιές σου Don;

... και γιατί κλείσανε το Wizard. Ο ε ο;
 
Yπαρχει ενας συφερτος απο poser η οπως θελετε πειτε τις μπαντες που εχουν φτιαξει απο σαβουρες μεχρι διαμαντια. Τωρα αν επελεξαν να καταστρεψουν την μουσικη τους με το "διαφορετικο" image που πουλουσε τρελα στις εταιρειες που ανηκαν.. αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο. Deep down to it, its just music.. και απο εκει και περα σε οποιον αρεσει.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ντεν εματε τιποτα,τωρα τα ματει...
 
Yπαρχει ενας συφερτος απο poser η οπως θελετε πειτε τις μπαντες που εχουν φτιαξει απο σαβουρες μεχρι διαμαντια. Τωρα αν επελεξαν να καταστρεψουν την μουσικη τους με το "διαφορετικο" image που πουλουσε τρελα στις εταιρειες που ανηκαν.. αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο. Deep down to it, its just music.. και απο εκει και περα σε οποιον αρεσει.
QFT. Δεν θα μπορούσα να το θέσω καλύτερα απο τον Phil. Εξαιρετικά ιδιαίτερο είδος με πολύ μεγάλες στιγμές.

Και τί να πρωτοθυμηθείς. Τους Gotthard με τις φοβερες μελωδίες και τα εκπληκτικά riffs?



Πραγματικά πολύ πράγμα, όπως και άλλο τόσο πράγμα κρύβει και η σκηνή του AOR που θεωρείται ποζεράδικη , αλλα με τρομερές επίσης στιγμές. Θα επανέλθω ....
 
Poser και ξερό ψωμί!! Λατρεία με Dokken, Pretty Boy Floyd, Firehouse, Bonfire, Cinderella και έεεεεεενα μάτσο άλλα αγόρια με καλσόν στο χέρι!! Δεν υπάρχει μεγαλύτερη απόλαυση από το να πηγαίνεις στο βαρυμέταλλο τον dj και να βλέπεις την φάτσα του όταν του ζητάς το "Panama"!

Ευτυχώς εδώ Θεσσαλονίκη δεν είμαστε λίγοι... Μάλιστα 1-2 μαγαζιά εδώ κάνουν poser βραδιές οι οποίες μαζεύουν αρκετό κόσμο!! Don, επειδή πολύ σύντομα μετακομίζω Αθήνα, αν μπορείς στείλε μου ένα pm με τα μαγαζιά όπου παίζουν "δικές μας" βραδιές κάτω ;)

Ελπίζω να σας δω και στην συναυλία Bonfire/Firehouse τώρα τον Μάρτιο ;)

Δείτε εδώ και κάτι καινούργια παληκάρια που κρατάνε περήφανα ψηλά την βούρτσα του eyeliner :D Οι στίχοι τα σπάνε!!


Μπάι δε γουέι, βρήκα σε γνωστό μαγαζί με μεταχειρισμένα στην Ναυαρίνου αρκετές poser κασσέτες. Το να αγοράζεις original κασσέτα Vixen είναι απόλαυση από τις λίγες!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
nightquest είπε:
Μπάι δε γουέι, βρήκα σε γνωστό μαγαζί με μεταχειρισμένα στην Ναυαρίνου αρκετές poser κασσέτες. Το να αγοράζεις original κασσέτα Vixen είναι απόλαυση από τις λίγες!
μην μας βάζεις ιδέες και δεν έχουμε κασετόφωνο! :D Ναυαρίνου ε? :cool:
 
Ναι, ναι, Ναυαρίνου χαμηλά ;) Οι κασσέτες είναι τρελλό κόλλημα φίλε!!! Ειδικά οι "made in Greece" :D

Σόρρυ για το "φίλε" :p Συνηθισμένος εδώ πέρα, το αρσενικό γένος μου βγαίνει αυθόρμητα :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
nightquest είπε:
Ναι, ναι, Ναυαρίνου χαμηλά ;) Οι κασσέτες είναι τρελλό κόλλημα φίλε!!! Ειδικά οι "made in Greece" :D
χιχιχιχ στο πορτ μπαγκαζ του αυτοκινητου μου έχω κασέτες.Αν δεν τις έφαγε ο ήλιος θα σας τις βγάλω φωτο ;)

όταν λέμε χαμηλά εννοούμε μετα το Nico? δεξιά ή αριστερά όπως κατεβαίνουμε?

nightquest είπε:
Σόρρυ για το "φίλε" :p Συνηθισμένος εδώ πέρα, το αρσενικό γένος μου βγαίνει αυθόρμητα :D
κανένα πρόβλημα! #)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναυαρίνου με Τσιμισκή είναι το μαγαζί από την πάνω πλευρά :) Τις πιο πολλές τις έχει γύρω στα 4 ευρώ...
 
κατάλαβα ποιο λες!¨ενα υπόγειο που πουλάει και παλιά περιοδικά! ;) κοίτα να δεις θα μας ξεσηκώνει να ψάχνουμε κασετόφωνο τώρα χαχχαχαχαχχα :p
 
Πίσω
Μπλουζα