Project reality

Έχω την εντύπωση πως όσοι πήραν το Ν64 χρόνια μετά την κυκλοφορία του απογοητεύθηκαν κάπως. Το έχω ακούσει από αρκετά άτομα. Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό. Τα γραφικά είναι κάπως πιο τετραγωνισμένα σε σχέση με τα PS 2 Dreamcast, αλλά στο Ν 64 έχω παίξει κάποια από τα καλύτερα παιχνίδια. Φυσικά το Μάριο 64, που έφερε την επανάσταση στα τρισδιάστατα πλάτφορμ, το Ocarina of time ένα από τα ελάχιστα παιχνίδια που πήρε καθαρό δεκάρι από το gamespot (http://www.gamespot.com), Donkey Kong 64 που έκανε χρήση της επιπλέον RΑΜ, και εκτός από το ότι ήταν τεράστιο με πολλά μυστικά, περιείχε και κάποια παλία παιχνίδια σε μορφή μπόνους, το Lylat Wars ένα από τα καλύτερα Shoot em up, με πολλές μυστικές διαδρομές, και φυσικά Killer Instict Gold, το οποίο δυστηχώς δεν μπόρεσα να αποκτήσω. Ίσως σαν σύνολο να μην τα πήγε και τόσο καλά, αλλά αυτά τα παιχνίδια, όπως και πολλά άλλα, πραγματικά αξίζουν.
 
AARDVARK :

η κονσολα που μας εδωσε το πρωτο 3D παιχνιδι (μιλαω για το ΜARIO64)
Δε λέω , και εγώ είχε ξετρελαθεί με κάποια παιχνίδια όταν πριν από κάμποσα χρόνια έπαιξα στο Ν64 (Zelda και πολλά άλλα) , έστω και μέσω προσομοιωτή , αλλά και "το πρωτο 3D παιχνιδι" ; ! Εδώ σίγουρα κάποιο λάθος έχει γίνει !
 
Είναι το πρώτο...

...platform 3D παιχνίδι.

iliekater είπε:
Δε λέω , και εγώ είχε ξετρελαθεί με κάποια παιχνίδια όταν πριν από κάμποσα χρόνια έπαιξα στο Ν64 (Zelda και πολλά άλλα) , έστω και μέσω προσομοιωτή , αλλά και "το πρωτο 3D παιχνιδι" ; ! Εδώ σίγουρα κάποιο λάθος έχει γίνει !
 
kapamaru είπε:
Τα γραφικά είναι κάπως πιο τετραγωνισμένα σε σχέση με τα PS 2 Dreamcast...
Nαι, μόνο που το PS2 και το Dreamcast είναι 128-bit και το N64 είναι 64-bit. Eίναι σαν να συγκρίνεις τώρα NES με SNES. Eκτός των άλλων, όταν η Sony κι η Sega είχαν τις 32-bit κονσόλες τους (το PSX και το Saturn αντίστοιχα), η Nintendo είχαν την 64-bit κονσόλα τους.

kapamaru είπε:
Ίσως σαν σύνολο να μην τα πήγε και τόσο καλά, αλλά αυτά τα παιχνίδια, όπως και πολλά άλλα, πραγματικά αξίζουν.
Ποιός το 'πε αυτό, καλέ; Με τόσα κλασσικά διαμάντια που 'χε (που 'χαν και τρελή εμπορική επιτυχία και βάλθηκαν αρκετοί να τα μιμηθούν) και με την πολύ καλή προώθηση που είχε κράτησε αρκετά καιρό στην αγορά όπως και κάθε άλλη κονσόλα της Nintendo (πλην του Virtua Boy, το μαύρο πρόβατο της οικογένειας). Μπορεί να μην ξεπερνούσε σε πωλήσεις το PSX, αλλά είχε πολύ μεγαλύτερες πωλήσεις από το Saturn (που αποσύρθηκε πολύ πιο πριν από τις άλλες δυο κονσόλες). Δεν ξέρω γι' αυτούς που μετάνιωσαν που το πήραν, εγώ πάντως δεν το μετάνιωσα ποτέ.
 
ε οχι και να μην ξεπερνουσε το playstation ουτε το ενα τριτο των πωλησεων του δεν ειχε.μην λεμε οτι θελουμε.και αυτα που πουλησε τα πουλησε λογω του φοβερου brand name της nintendo στην αμερικη οπου καποια εποχη δεν ελεγαν παιζω video games αλλα παιζω nintendo
 
trooper13 είπε:
και αυτα που πουλησε τα πουλησε λογω του φοβερου brand name της nintendo στην αμερικη οπου καποια εποχη δεν ελεγαν παιζω video games αλλα παιζω nintendo
Με την λογική αυτή τότε θα έπρεπε το Virtua Boy να έκανε τρομερές πωλήσεις. Sorry, αλλά σαν επιχείρημα δεν στέκει. Κι αυτά που λες ότι "ούτε το ένα τρίτο των πωλήσεων του PSX δεν έφτανε" ακούγεται πολύ φανμποϊστικο.
 
trooper13 είπε:
ε οχι και να μην ξεπερνουσε το playstation ουτε το ενα τριτο των πωλησεων του δεν ειχε.μην λεμε οτι θελουμε.και αυτα που πουλησε τα πουλησε λογω του φοβερου brand name της nintendo στην αμερικη οπου καποια εποχη δεν ελεγαν παιζω video games αλλα παιζω nintendo
Όπως δηλαδή κατά σατανική σύμπτωση ισχύει σήμερα με το PS3, το οποίο αν δεν είχε πάνω του το όνομα PlayStation, δεν θα το αγόραζε ούτε ο... Kutaragi!!! :cool:
 
μα αυτα ειναι τα δεδομενα.τοσο πουλησε το n64.οσο για το επιχειρημα με το virtual boy δεν στεκει για τον απλουστατο λογο οτι κανεις δεν αντεχε πανω απο 10 λεπτα με το συγκεκριμενο μηχανημα,μετα τον επιανε ζαλαδα.δεν υπηρχε περιπτωση να πιασει το συγκεκριμενο μηχανημα οποιος και να το εβγαζε

Όπως δηλαδή κατά σατανική σύμπτωση ισχύει σήμερα με το PS3, το οποίο αν δεν είχε πάνω του το όνομα PlayStation, δεν θα το αγόραζε ούτε ο... Kutaragi!!!
συμφωνω απολυτα γι αυτο το λογο δεν το εχω αγορασει
 
trooper13 είπε:
μα αυτα ειναι τα δεδομενα.
Tότε τι να πεις για το Playstation που βασίστηκε κυρίως στο marketing αλλά και στις γνωστές edited by manos426f που έχει κάνει τότε (όπως την απόσυρση της Sony από την δημιουργία του add-on cd-rom για SNES).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Φίλε Vetus,θα σου συνιστούσα να ξαναδιαβάσεις τους κανόνες λειτουργίας του GRM.

Αναφέρουν,μέσα σ' όλα τ' άλλα...

"Το GRM δεν συμπαθεί την βωμολοχία, την χυδαιολογία, την υβριστικές εκφράσεις......."
 
Πίσω
Μπλουζα