PS2 συνεχίζεται η παραγωγή?

SnakeEyes

RetroWannaBe
Joined
13 Mαϊ 2010
Μηνύματα
90
Αντιδράσεις
0
Γνωρίζει κανείς αν συνεχίζεται η παραγωγή του PS2 ή αν ότι κυκλοφορεί είναι ότι έχει απομείνει στις αποθήκες?

Ρωτάω γιατί πρόσεξα πως στο eshop δεν υπάρχει κάτι για αγορά.
 
λογικά συνεχίζεται,μάλιστα η sony είχε πει παλαιότερα ότι θα συνεχίζει να παράγεται/υποστηρίζεται όσο πουλάει.
 
Συνεχίζεται κανονικά.

Μάλιστα στην Ε3 έγινε ειδική αναφορά στο PS2 και αναφέρθηκε ότι συνεχίζει και η υποστήριξη σε παιχνίδια.

Το δικό μου PS2 είναι ολόφρεσκο μοντέλο με ενσωματωμένο τροφοδοτικό και ανεμιστήρα.

(Βλάκες είναι να το σταματήσουν; Είναι η μόνη κονσόλα που τους αποφέρει κέρδος.... )
 
Από που το πήρες το ολόφρεσκο αν επιτρέπεται, να χτυπήσω κι εγώ ένα :)
 
Πριν λίγο καιρό το είχαν τα Carrefour στα 60κάτι ευρώ. Δεν ξέρω αν έχει εξαντληθεί, χτύπα τους ενα τηλ.
 
SnakeEyes σου εστειλα και ΠΜ, ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν πολλα μαγαζια που ακομη εχουν.
 
Εδώ Θεσσαλονίκη τα MediaMarkt έχουν μεγάλο στοκ .
 
@asemnos από παντοπωλεία αποφεύγω να ψωνίζω :)

κανένα πλαίσιο (λόγω καλού service όπως ακούγετε) σκεφτόμουνα αλλά δεν ξέρω αν έχουν το τελευταίο μοντέλο που ανέφερε ο pooky
 
SnakeEyes είπε:
@asemnos από παντοπωλεία αποφεύγω να ψωνίζω :)
κανένα πλαίσιο (λόγω καλού service όπως ακούγετε) σκεφτόμουνα αλλά δεν ξέρω αν έχουν το τελευταίο μοντέλο που ανέφερε ο pooky
Στο πρότεινα επειδή πρόκειται για την slim έκδοση, νομίζω μαζί με παιχνίδια, με τιμή σημαντικά χαμηλότερη απο οπουδήποτε αλλού. Άλλωστε απ' όπου και να το πάρεις, εγγύηση θα έχει.
 
Εγώ έχω μια ερώτηση: Στο κουτί του τελευταίου μοντέλου που έχω δεί στην ελληνική αγορά, αναφέρεται μπροστά ότι υπάρχουν προβλήματα συμβατότητας με τίτλους; Υπάρχει κάπου κανένα άρθρο που να εξηγεί τι συμβαίνει αναλυτικά και μια λίστα παιχνιδιών που έχουν πρόβλημα;
 
@asemnos στο θέμα της τιμής συμφωνώ ότι είναι βασικός παράγοντας!

Πολύ ενδιαφέρον αυτό που ρωτάει ο Jedah, γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?
 
Πρεπει να ειναι αμελητεα και ασημαντη η ποσοτητα των παιχνιδιων που δεν παιζουν με το slim ,αν ειδες αυτο, σε σχεση με το fat.

Τωρα το γραψαν στο κουτι για να ειναι καλυμενοι εκτος αν το ειδες με μεγαλα γραμματα σε λευκο χαρτι οποτε κατι αλλο παιζει ,lol.
 
ATV Offroad Fury™ 3 -SCEA

Big Mutha Truckers™ -THQ

Big Mutha Truckers™ 2 -THQ

ESPN NBA 2K5 -Sega

Everquest® Online Adventures: Frontiers™ -Sony Online Entertainment

F1 2001 Electronic -Arts

F1 2002 Electronic -Arts

Fight Night Round 2 -Electronic Arts

Ghost Recon™: Jungle Storm™ (Tom Clancy's) -Ubi Soft

Jak X: Combat Racing™ -SCEA

Major League Baseball 2K5 (ESPN) -Take Two

SRS: Street Racing Syndicate™ - Namco

Tiger Woods PGA Tour® 2005 -Electronic Arts

Tomorrow Never Dies (007) -Electronic Arts

Ty the Tasmanian Tiger 3: Night of the Quinkan -Activision

Beyond Good and Evil: Ubisoft
 
Ευχαριστώ για την λίστα, ευτυχώς δεν υπάρχει κάτι που έχω ή θέλω να έχω. Λογικά αυτοί οι τίτλοι παίζανε πολύ χαμηλά με το hardware και το νέο chipset δεν μπορεί να τα αναπαράγει σωστά. Δεν ήξερα ότι ήταν γενικό πρόβλημα των slim, το παρατήρησα πρόσφατα στο κουτί ενώ ήμουν σε ένα κατάστημα. Όλα τα slim έχουν το ίδιο θέμα;
 
SnakeEyes είπε:
Από που το πήρες το ολόφρεσκο αν επιτρέπεται, να χτυπήσω κι εγώ ένα :)
http://www.ebw.gr

Το easybuyworld το εμπιστεύομαι 1000%. Από εκεί έχω πάρει σε 6 μήνες τα εξής:

Δύο 360 φλασαρισμένα, 1 PS2 slim με controller extra + memorycard, 2 Xbox controller (για το παλιό X-box), Δύο wii, ένα PS3 250 με bundle games και ένα σετ με κατσαβίδια για να ανοίγεις όλες τις κονσόλες.

Ακολουθεί το δεύτερο PS3 (οι κονσόλες Χ 2 γιατί δεν είναι πια όλες στον ίδιο χώρο) και το 360 slim.

Το μόνο πρόβλημα που είχα είναι ότι παράγγειλα βραδάκι και την άλλη με΄ρα το πρωί ήταν στη πόρτα μου....... (ευτυχώς που από τη δεύτερη φορά το κατάλαβα και δεν έφευγα τα πρωινά.... )
 
Οτι λεει ο Wally, επισης τραγικα χαμηλοτερη συμβατοτητα σε ps1.. Η λιστα δεν εχει κανενα νοημα, τα προβληματα ειναι εκατονταδες.
 
Εγώ πήρα το PS2 slim (SCPH-9000X) από EBW, έτοιμο και φτιαγμένο, πρίν από 5-6 μήνες.

Έχω δοκιμάσει τα άντερα μου από PS1 και PS2, μέχρι κάτι τρελλά utils για να μου παίζει avi με ελληνικούς υπότιτιλους από USB στικάκι και δεν συνάντησα καμμια ασυμβατότητα !

Τα αναφερόμενα από τον Wally δεν τα δοκίμασα γιατί δεν με ενδιέφεραν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Getta Robo είπε:
Οτι λεει ο Wally, επισης τραγικα χαμηλοτερη συμβατοτητα σε ps1.. Η λιστα δεν εχει κανενα νοημα, τα προβληματα ειναι εκατονταδες.
Δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα σε κανένα πρωτότυπο παιχνίδι μέχρι τώρα. Δεν το έχω τσιπωμένο, δεν με ενδιαφέρει, αλλά έχω ένα σωρό πρωτότυπα.
 
geoanas είπε:
Εγώ πήρα το PS2 slim (SCPH-9000X) από EBW, έτοιμο και φτιαγμένο, πρίν από 5-6 μήνες.Έχω δοκιμάσει τα άντερα μου από PS1 και PS2, μέχρι κάτι τρελλά utils για να μου παίζει avi με ελληνικούς υπότιτιλους από USB στικάκι και δεν συνάντησα καμμια ασυμβατότητα !

Τα αναφερόμενα από τον Wally δεν τα δοκίμασα γιατί δεν με ενδιέφεραν.
Φίλε Geoanas μήπως θα μπορούσες να μου πεις περισσότερα για το πρόγραμμα για τα avi? Αν υπάρχει και κάποιο σχετικό link ακόμα καλύτερα! Θα σου είμαι υπόχρεος! :)
 
Μα και βέβαια το πρόγραμμα είναι το SMS_version 2.9 R4 μαζί με το ulaunchELF greek lng,

Για να υποστηρίξει Ελληνικά πρέπει να βρεις και το αντίστοιχο πρόσθετο SMS greek lng

Ένα ωραίο λινκάκι :

[Edit:Sorry αλλα το link μου φαινεται ελαφρως εκτος κανονισμων]

Το πακέτο με τα Ελληνικά πρέπει να τα αναζητήσεις σε άλλα καταγώγια ! LOL !
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα