PS3 game Buzz! LaunchBox

Καλησπερα φιλε anodynos,δυσκολα να αλλαξω emulator μιας και εχει γινει εργασια χρονων πανω στο rpcs3 k launchbox,μηπως εχεις χρονο να το δεις εσυ και να ενημερωσεις?
 
Βρήκα λαυράκι! Σιγουρα μας λειπουν αρχεία για την Ελληνική έκδοση!
Στο BCES00644 που δουλευει, έχει ένα μεγαλο αρχείο ~1.2GB για καθε γλώσσα.
Στο BCES00647 όμως έχει μόνο ένα που παραπέμπει σε Τσεχία (Czechia)...
1655031743421.png

Aν λοιπόν επιλέξεις Τσεχία (Cesky), ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!
1655031996588.png

Αν όμως επιλέξεις Ελληνικά αρχίζει και γκρινιάζει για διαφορα τέτοια:
E SYS: 'sys_fs_opendir' failed with 0x80010006 : CELL_ENOENT, “/dev_bdvd/PS3_GAME/USRDIR/PACK0100/GRC/DATA/” [1]

E SYS: 'sys_fs_opendir' failed with 0x80010006 : CELL_ENOENT, DLCHDD_PATH_NOT_SET_YET/PACK0100/GRC/Data/ [1]

E SYS: 'sys_fs_opendir' failed with 0x80010006 : CELL_ENOENT, DLCHDD_PATH_NOT_SET_YET/Debug/GRC/Data/ [1]

Προσέχτε το /GRC/ στο path, αντιστοιχεί στο GReeCe!
Αντίστοιχα αν επιλέξεις Τσεχία, το κομματι αυτό στο path ειναι "/CZE/" και λειτουργει...

Λείπει λοιπόν ένα αρχείο, λογικά GRCPACK0100.PAK γύρω στο 1.2GB - Μπορουμε να ξαναδουμε αν αυτό το αρχείο υπάρχει και γιατί δεν αντιγραφηκε?
 
Μπράβο φίλε είσαι δυνατός ,υπάρχει κάποιος να το κάνει ριπ να μην βασανιζόμαστε Τόσο καιρό ;
 
Μπράβο φίλε είσαι δυνατός ,υπάρχει κάποιος να το κάνει ριπ να μην βασανιζόμαστε Τόσο καιρό ;
Να σαι καλά φίλε - εσύ δεν το έχεις το δισκάκι? Νομιζα οτι το ριπαρες μονος σου...
Αν δεν το έχει κανείς, να το δανειστούμε από κάποιον (πχ που το πουλάει ή το αγόρασε), έχεις BlueRay drive & λογισμικο για ripping?
 
Δεν υπαρχουν αλλοι emulators για PS3. Aυτοι στο link ειναι καποιοι emulators που τρεχουν στην κονσόλα PS3 ή PS4 και κάποια scams.
Από οτι φαίνεται δε φταιει ο emulator ή το firmware, αλλά το rip ειναι ελλιπές... Δες πιο πανω...!
 
όχι μετά από χρόνια έρευνας το είχα βρει σε μια τσέχικη ιστοσελίδα .Το έχει ένας Φιλος το παιχνίδι όποτε αν βρεθεί κάποιος με σπασμένο ps3 μπορούμε να το ριπαρουμε
 
> το είχα βρει σε μια τσέχικη ιστοσελίδα...
Αμ τωρα εξειτείται... ειχαν κοψει όλες τις αλλες γλώσσες...!

Τι χρειαζεται για το rip, εκτός απ το δισκάκι? PC με blue ray drive ή σπασμένο PS3? Ποιος ξέρει να το κάνει?
 
Πρεπει να εχεις σπασμενο ps3 η να παρεις ενα απο τα συμβατα blueray που συζηταμε στην προηγουμενη σελιδα .
 
Πρεπει να εχεις σπασμενο ps3 η να παρεις ενα απο τα συμβατα blueray που συζηταμε στην προηγουμενη σελιδα .
Κατάλαβα ;-) Υπάρχει κανείς η ξέρει κάποιον που να έχει συμβατό BlueRay ή σπασμένο PS3?
 
Καλημερα σε ολους,πλεον υπαρχει το παιχνιδι σε iso .Αν υπαρχει ενδιαφερον να μας πειτε που να το ανεβασουμε.
 
Καλησπέρα σε όλους είμαι νέος στο σαϊτ και θα ήθελα να σας βοηθήσω οσο μπορώ και γώ, είμαι κάτοχος του παιχνιδιού Buzz!™ Quiz World - (BCES00647)[2.76][EUR] - 07.63 GB οπότε το εχω σε οποια μορφή το θελουμε π.χ. ISO. Το αρχειο GRCPACK0100.PAK που αναφέρει ο φίλος (anodynos) λίγο πιο πάνω είναι 982 MB (1.029.799.605 bytes) σε μένα υπάρχει και παίζει το Buzz στα Ελληνικά αλλά με Wireless Controller δεν το έχω δοκιμάσει με Buzzer, (κατα κάποιο τρόπο δεν κολάει το παιχνίδι καθόλου) απο κει και πέρα νομίζω οτι είναι καθαρά θέμα ρυθμίσεων του emulator. Σας ευχαριστώ πολυ, και συγνώμη για τα πολλά Screenshot.
 

Συνημμένα

  • Screenshot (587).png
    Screenshot (587).png
    1,2 MB · Προβολές: 7
  • Screenshot (586).png
    Screenshot (586).png
    1,2 MB · Προβολές: 6
  • Screenshot (585).png
    Screenshot (585).png
    1,4 MB · Προβολές: 6
  • Screenshot (584).png
    Screenshot (584).png
    1,6 MB · Προβολές: 6
  • Screenshot (573).png
    Screenshot (573).png
    878,6 KB · Προβολές: 6
  • Screenshot (572).png
    Screenshot (572).png
    281,3 KB · Προβολές: 7
  • Screenshot (588).png
    Screenshot (588).png
    1,3 MB · Προβολές: 7
  • Screenshot (589).png
    Screenshot (589).png
    1,4 MB · Προβολές: 7
  • Screenshot (570).png
    Screenshot (570).png
    10,6 KB · Προβολές: 6
  • Screenshot (571).png
    Screenshot (571).png
    12,8 KB · Προβολές: 6
  • Screenshot (590).png
    Screenshot (590).png
    558 KB · Προβολές: 7
Τελευταία επεξεργασία:
Φιλε knight σε ευχαριστω για την σκεψη.
Εγω και ο anodynos πλεον το εχουμε με αρκετο κοπο.Ο ενας βρηκε ενα ps3 και ο αλλος βρηκε το παιχνιδι .Χωρις να γνωριζόμαστε συνεργαστήκαμε και πλεον εχουμε το σωστο .iso.
Αν θελεις να βοηθησεις μπορεις να το ανεβασεις στο Archive.org για να το βρουν και οι υπόλοιποι .
 
Τελευταία επεξεργασία:
Για να βοηθήσω όσο μπορώ περισσότερο, ανέβασα στο Archive.org το Ελληνικό Buzz!™ Quiz World - το Ελληνικό BUZZ! THE ULTIMATE MUSIC QUIZ - και το RPCS3-v0.0.17-12650-3eb37344_win64 Ετοιμο για τα Ελληνικά BUZZ! με Custom Settings) (https://archive.org/details/buzztm-quiz-world-bces-00647-2.76-eur-07.63-gb) για να το έχει όποιος το θέλει.
 
Να εισαι καλα φιλε knight,το δουλευεις με buzzers συνδεδεμενα στον υπολογιστη η με xbox controll?
Γνωριζεις ποια ειναι η διαδικασια για να συνδεσεις τα buzzers στον υπολογιστη?
 
Ειμαι ετοιμος να παρω buzzers οποτε αν καποιος ξερει πως συνδεονται σε rpcs3 ας απαντησει
 
το εψαχνα και γω το μπαζ πριν χρονια και δεν ειχα καταφερει να το βρω και ειχα απογοητευτει γιατι δεν υπαρχει τιποτα αντιστοιχο πια.

εχω βαλει να κατεβουν τα αρχεια και θα κανω τη δοκιμη αυριο.

1. χωρις μπαζερς ειναι ευκολο να γινει η ρυθμιση αλλων χειριστηριων ή θελει καποιο κολπο;

2. σε ενα απλο λαπτοπακι i3 με 4 γιγα ραμ onboard καρτα γραφικων υπαρχει περιπτωση να παιξει ή ειναι ασηκωτο;

ευχαριστω και πολλα συγχαρητηρια σε οσους καταφεραν να το υλοποιησουν!
 
Να εισαι καλα φιλε knight,το δουλευεις με buzzers συνδεδεμενα στον υπολογιστη η με xbox controll?
Γνωριζεις ποια ειναι η διαδικασια για να συνδεσεις τα buzzers στον υπολογιστη?
Φιλε μου ikariwths εγω παιζω με (xbox controll) playstation 3, ή playstation 4/5 controll χωρις κανενα προβλημα,
τα buzzers συνδεονται σε rpcs3 (με μια μικρη διαδικασια εδω... PS3 BUZZERS) αλλα τελευταια φορα που το ειχα δοκιμασει κολλαει το παιχνιδι στην επιλογη παιχτων. (θα το ξαναδοκιμασω παλι καποια στιγμη με νεες ρυθμισεις στο rpcs3 και θα ενημερωσω).
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα