PSP πρωτη φορτιση μπαταριας

Εξωτερικός φορτιστής δεν παίζει; Μία στο μηχάνημα και μία να φορτίζει....
 
Αφού αγόρασα την Μega2600 και εγώ να αναφέρω πως πρόκειται για μπαταρία αναξιόπιστη και ανεπαρκής. Χίλιες φορές να έπαιρνα μια γνήσια SONY όπως και θα πράξω στο μέλλον, δέν την συστήνω για κανένα λόγο, αφού "ψόφησε" σχετικά σύντομα , με λίγες μάλιστα χρήσεις, και ενώ εξαρχής δέν είχε δώσει και δείγματα "ανωτερότητας" απο την μαμίσια. Μπορεί να έπεσα και στο κομμάτι.

(Ναί καλά καταλάβατε, με άφησε στα κρύα του λουτρού κατα την διάρκεια του God of War στο λεωφορείο)
 
Οντως χαλια! Ειπα και εγω μια φορα να ακουσω τον πωλητη (λαμογιο).
 
Wally είπε:
Μου προταθηκε ως καλυτερη απο την 1800αρα μαμισια.
BTW εγω τα εχω με τα Playstation. Στα handhelds η Sony δεν διεπραξε ιεροσυλιες και ολισθηματα. Σαφως το προτιμω απο το αναιμικο DS.

Βραδακι, μπαλκονακι, ποδια στο τραπεζι, παγωμενος χυμος ροδι με 2,5 μετρα καλαμακι για να μην χρειαζεται να κουνιεσαι και να παιζεις Pro Gear μεχρι τελικης πτωσεως...Priceless

Αντικραδασμικά μην ξεχάσεις να βάλεις μην αποκτήσεις κανένα πάρκιSONY από τα umd. :p
 
Η μπαταρια της φωτο που παραθετω

attachment.php


ειναι μονο για φωτογραφια. Μου εχει σπασει τοσο καιρο τα νευρα. Πλεον αντεχει κανα 20λεπτο max και φυσικα χωρις χρηση UMD!

Ποια ειναι η καλυτερη μπαταρια αυτη τη στιγμη? (και να υπαρχει προς αγορα βεβαιως βεβαιως)
 
Ειδικά για την μπαταρία των PSP, θα έλεγα μην πάρεις τίποτα άλλο πέρα από Sony. Εκ των πραγμάτων, όταν είχαμε φτιάξει την Pandora, είχα διαβάσει πολλά για τις PSP μπαταρίες (κυρίως για Slim βέβαια), ειδικά για το τι προβλήματα βγάζουν τα powerpacks ή mega packs ή πες-τα-όπως-θες-packs.

Προσωπικά θα προτιμούσα να πάρω 1 ορίτζιναλ + 1 μανίσια που έχει μέσα (εφόσον κάνω βαριά χρήση), παρά να βασιστώ σε powerpack.

Ρίξε μια ματιά εδώ. Αν δεν απατώμαι, είναι πιο πάνω από την κανονική που συνοδεύει το psp (νομίζω ότι εκείνη είναι 1800 mAh).

Ό,τι και να 'ναι, σίγουρα θα σου κάνει καλύτερη δουλειά από αυτή που έχεις τώρα.
 
Θα συμφωνήσω και γω στην αγορά μιας original sony μπαταρίας. Αυτές η mega power και σουξου μουξου μανταλάκια θα σου κάνουν δουλειά για το πρώτο διάστημα. Μετά, όπως βλέπεις, το 20λεπτο με τα βίας να το κρατήσουν!

Εγώ έχω 2 sony και είμαι υπέρ ευχαριστημένη απο τις αποδόσεις τους. Τελειώνει η μια και στο καπάκι βάζω τη δεύτερη και συνεχίζω το παιχνίδι :D
 
+1000 κι απο μενα για τη οριτζιναλ,τα στοιχεια των μαημουδων μπαταριων ειναι χαλια...

εσε που δεν ειμαι και σιγουρος αν το πσπ εχει πανω του (στην μοδερμποαρντ)η στην μπαταρια το κυκλωμα φορτισης.(το πιο πι8ανων ειναι και στα 2)οπωτε οτι και να βαλεις παλι 1800mA θα εχει φορτησει..
 
Γενικά σε φορητές συσκευές από παιχνιδομηχανές, τηλέφωνα και υπολογιστές, μόνο και μόνο original και τίποτε άλλο. Όσο πιο ακριβά και να είναι μάλλον τα φτηνά θα τα πληρώσετε ακριβότερα, αν κάψετε κάτι δεν θα έχετε εγγύηση, και θα σπάσετε τα νεύρα σας.
 
Πίσω
Μπλουζα