PSP Go

Το UMD είχε καταργηθεί από πολλούς εδώ και καιρό, έτσι κι αλλιώς...

Δεύτερο μοχλό να βάζανε και θα το θεωρούσα σοβαρή αναβάθμιση.

Ελπίζω να μην έχει τις σπαστικές οριζόντιες γραμμές του psp3000...
 
Sony considered second analog nub for PSP Go

Joystiq είπε:
Like most PSP owners, we've definitely had our fair share of, "Why isn't there a second analog stick on here?" moments, fiddling in the air with our thumb for the phantom nub. And Sony knows that we want it, according to the most recent issue of Game Informer where Sony exec Shuhei Yoshida confirmed that the company "had a very serious discussion" on the subject, but ultimately decided against it due to worries over splintering the market.
"The PSP Go is designed to be perfectly compatible with the PSP-3000 and all the games that released before that," Yoshida said. For him, it's not a question of improving future games' controls but keeping parity with previous PSP iterations. "We are talking about the mid-life cycle of this platform," he says. Considering the PSP launched in the US in March of 2005, it appears as though Sony is sticking to its 10-year life cycle plan for the handheld.
Πηγή: joystiq.com

Πείτε μου που να πάω να τους αρχίσω στις κλοτσιές.

Μ'αρέσει που "ακούνε" πάντως... Τέσπα, αυτοί χάνουν λεφτά και πελάτες... :p
 
Η μπαταρια ειναι internal και δεν μετακινειται η αλλαζει.

Ο λογος συμφωνα με τον CEO της Σονυ ειναι η πειρατια.

Pandora no more με λιγα λογια. :xm:
 
Θα βγει πιθανόν και psp-4000 όμως... ;)
 
Aardvark είπε:
Η μπαταρια ειναι internal και δεν μετακινειται η αλλαζει.Ο λογος συμφωνα με τον CEO της Σονυ ειναι η πειρατια.

Pandora no more με λιγα λογια. :xm:
Εκτός από την Pandora που μας λήγει, να θυμηθείτε και ότι η ίδια η κονσόλα θα έχει πλέον ημερομηνία λήξης αν ισχύει αυτό. Επαναφορτιζόμενη μπαταρία που δεν αλλάζει μεταφράζεται ότι σε 3 χρόνια περίπου θα πρέπει να κάνετε μια βόλτα από την Sony για να σας βάλει άλλη. Με το αζημίωτο φυσικά... ;)
 
Βάζοντας κάτω το Slim και το Go πραγματικά δεν υπάρει λόγος να ασχοληθεί κανείς.

Με τα specs δίπλα-δίπλα βλέπω επιπλέον flash memory, bluetooth, micro M2 (έτσι, για να πάνε στον βρόντο τα Pro Duo του slim...), αλλά κομμένο το UMD (όχι ότι μας πολυκαίει), κομμένη η extra μπαταρία ταξιδίου (μιας και δεν αλλάζει), κομμένη και μισή ίντσα από την οθόνη! Αυτό είναι 12% μείωση οθόνης χωρίς ουσιαστικό λόγο - όχι, τα 30 λιγότερα γραμμάρια δεν είναι ουσιαστικός λόγος.

Τι να πω, ως επιχειρηματική κίνηση μου φαίνεται πατάτα. Ως marketing research όμως μπορεί να έχει και ενδιαφέροντα αποτελέσματα. Όπως και να'χει, λέω να προμηθευτώ κανα-δυο extra μπαταρίες για το slim για να είμαι καλυμμένος ;)
 
Δεν ξέρω ρε παιδιά... μέσα στη χούφτα μου πάντως έμοιαζε πιο ψεύτικο και από... GBA Micro!!!

gamescom_09_day_4_and_5_7.jpg


//Πάντως, τα PSP Minis, αν τα εκμεταλλευτεί ορθά η Sony και δεδομένης της τρέλας της εποχής για ανεξάρτητες δημιουργίες, μπορεί κάτι να προσφέρουν στο κακόμοιρο το PSP...
 
Το παρακατω μολις βγηκε ,ειναι emu που παιζει Sega CD im*ges στο GO ,υποτιθεται οτι ειναι big deal. :xm:

Aπο οτι λεει ο παιχτης δεν προκεται να το δωσει στο νετ.

 
Χμ, ακριβώς το ίδιο πρέπει να σκεφτόντουσταν όταν έβγαζαν στην σόνυ το Minidisk...

Τώρα που βγήκε το minidisk τι το θέλεις το cd..! :p

Μια ζωή η σόνυ σε ότι μέσω έχει βγάλει έχει [edit]........[/edited]

Betamx, Minidisk, hd-dvd (εδώ πρέπει να κάνω λάθος), umd ταινίες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aardvark είπε:
Το παρακατω μολις βγηκε ,ειναι emu που παιζει Sega CD im*ges στο GO ,υποτιθεται οτι ειναι big deal. :xm: Aπο οτι λεει ο παιχτης δεν προκεται να το δωσει στο νετ.

Κάποιος άλλος καλοθελητής μπορεί να φτιάξει κάτι αντίστοιχο και να το βάλει στο νετ όποτε υπομονή..... ;)
 
Οι κατοχοι ας σπευσουν να κατεβασουν το everybodyʼs golf 2 (EU)...
 
Wally είπε:
Οι κατοχοι ας σπευσουν να κατεβασουν το everybodyʼs golf 2 (EU)...

Είναι τόσο καλό? Το έχω ήδη κατεβασμένο αλλά δεν έχω ασχοληθεί να σβήσω κάποιο απο τα ήδη υπάρχοντα παιχνίδια στην κάρτα μνήμης. 16GB και δε φτάνουνε.. :mad:
 
Εμμμ δεν αναφερομουν στη ποιοτητα του παιχνιδιου... :)
 
To Go ειναι φοβερο μηχανακι ,αν το βαλεις στο cradle του συνδεεται στην τηλεοραση και παιζεις με το ps3 pad σου.

Το αναγνωριζει!!
 
Ως κάτοχος psp-2000, το θεωρώ άχρηστο ως μηχανάκι. Έχει την ευκολία βέβαια του ότι φορτώνεις πολλά games στην μνήμη και φεύγεις (hehe), αλλά θεωρητικά το ίδιο δεν μπορείς να κάνεις και με το παλιό εάν του βάλεις μία μεγάλη κάρτα μνήμης;;
 
Aardvark είπε:
To Go ειναι φοβερο μηχανακι ,αν το βαλεις στο cradle του συνδεεται στην τηλεοραση και παιζεις με το ps3 pad σου.Το αναγνωριζει!!
Ναι το εχω δοκιμασει και ειναι αρκετα καλο αλλα εκανα βλακεια και πηρα την κινεζικη εκδοση... Απο οσο ειδα το ευρωπαικο crandle εχει την κανονικη θυρα για να βαζεις το γνησιο component του PSP go ενω η κινεζικη εχει 2 jack θυρες εναν για τον ηχο και ενα για την εικονα.
 
Nαι καλυτερα τα original.

Εγω εχω το πρωτο πρωτο,thats'it,περιμενουμε το 2.

Αν συνδεεται με την TV και αυτο ,γενικα με το handheld gaming δεν εχω και τις καλυτερες σχεσεις.
 
Πίσω
Μπλουζα