R.I.P. Λάσκος (Trash-TV)

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.031
Όπως πληροφορήθηκα, στις 11 Δεκεμβρίου απεβίωσε ο Λάσκος.

Γνωστό "είδωλο" της trash-TV των 90's.

Αν και δεν ήταν ποτέ το αγαπημένο" μου "είδωλο",μου ήταν αρκετά συμπαθής.

Ας είναι ελαφρύ το χώμα που τον σκεπάζει ...

 
Κριμα...παντως μας χαρισε πολλες ευχαριστες ωρες οταν το Trash ηταν στα ντουζενια του.

Θα το ελεγα και λεξαριθμικως (ως φορο τιμης) αλλα δεν το κατεχω το αθλημα
 
ο Μυλωνας πηγε στην εξοδιο ακολουθια?Παρεπιπτωντος, ο Κ.Μ. αρχισε παλι μεταμεσονυχτιες εκπομπες στον Ατλαντις.Προβλεπω ιδια επιτυχια με τα "παιδια της νυχτας"στο εξτρα 3..
 
Αν και μου ήταν εξαιρετικά αντιπαθής,σε σημείο που δεν άντεχα να τον βλέπω,ούτε να τον ακούω λεπτό,ας αναπαυθεί ο άνθρωπος...
 
Τότε ήταν trash? Σήμερα???

Τουλάχιστον ο Λάσκος είχε παρουσιαστικό αρχαίου φιλοσόφου. Καλό του ταξίδι.

 
Έλεος!

Ευτυχώς είχα κόψει την τηλεόραση από το 90-κάτι και δεν τους γνωρίζω τους κυρίους/κυρίες

(εξαιρείται ο Μυλωνάς που δυστυχώς τον είχε πάρει το μάτι μου).
 
τον εβλεπα σε μια φαση που ειχαμε αρχισει να φλερταρουμε με τον Εψιλονισμο ;)

Ο Θεος να τον αναπαυσει

(τωρα αν ειναι ο Ελ, ο Τετραγραμματον, ο Ναζωραιος, ο Αμην, ο 999 η ο 777 δεν ξερω)
 
Ο άνθρωπος ήταν μορφή!!! Κρίμα... :(

ΗΛΙ ΗΛΙ (Οι μυημένοι, ξέρουν!) :D
 
καθε ποτε κανει εκπομπες ο μυλωνας ρε παιδια?
 
Ο Λάσκος ήταν μια από τις αγαπημένες μου φιγούρες της trash tv.

Αντίο μεγάλε διδάσκαλε.

Μέχρι και σήμερα ψάχνω να βρώ τα θρυλικά γυαλιά ηλίου του που είχαν πάνω κόκκινα ledάκια a la Kit
 
decadence είπε:
καθε ποτε κανει εκπομπες ο μυλωνας ρε παιδια?
μετα τα μεσανυχτα στον ατλαντις 105,2 αν δε κανω λαθος τη συχνοτητα.

το δις εξαμαρτειν ουκ ανδρος σοφου..το τρις εξαμαρτειν ουκ ανδρος.. :D
 
Γμτ....τώρα είδα το thread, δεν ήξερα ότι χάσαμε τον Λάσκο :(

Να είσαι καλά εκεί που βρίσκεσαι Αρχιδιδάσκαλε, μου χάρισες άπειρες ώρες γέλιου (εν αγνοία σου), έχω ακόμα φυλαγμένες ευλαβικά τις ιστορικές σου εκπομπές με τον καραφλομαλλιά. R.I.P.
 
Πωωω τελειο το βιντεο στο τελος που γυρναει και επιτελους βλεπουμε τα πραγματικα του ματια. Αληθεια παο που ειναι αυτες οι φωτο;
 
Τώρα ρε παιδιά, πραγματικά τί να πω... από τη μία το βλέπουμε τώρα με άλλο μάτι, με ροζ γυαλιά και ώς κάτι νοσταλγικό από τα νιάτα μας. Από την άλλη, υπήρξε συντελεστής, μαζί με πολλούς άλλους, της τραγικής πτώσης του επιπέδου της τηλεόρασης, του τύπου και της κοινωνίας μας, και τον αποκαλούμε 'δάσκαλο' και άλλα αστεία; Μα δεν βλέπει κανείς ότι όλο το σκουπιδαριό που μας σερβίρεται τώρα* 'διδάχτηκε' από κάτι άτομα σαν του λόγου του;

Έλεος ρε σεις...

*γιατί η trash tv ΔΕΝ τελείωσε ποτέ, απλά έγινε mainstream
 
Trash tv σίγουρα είναι, αλλά εκείνη η trash tv, για κάποιους είναι πλέον cult, ενώ την τωρινή δε νομίζω να τη θυμάται κανείς τα επόμενα χρόνια... ;)
 
Άρα λες ότι ήταν καλύτερη τρασιά από τις σημερινές τρασιές και γι αυτό αξίζει να μνημονεύουμε τους συντελεστές τους την ημέρα των Αγίων Πάντων; :p
 
Πίσω
Μπλουζα