[Ravensburger] Τα εμπόδια

mytinyworld

RetroNuts!
Joined
18 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.859
Αντιδράσεις
89
Εταιρεία: Ravensburger


Παιχνίδι: Τα εμπόδια


Ark: http://retrodb.gr/ark/?q=node/570

Το θυμάται κανείς, ή το είχα μόνο εγώ? :p Δεν υπήρξε ποτέ δημοφιλές, θυμάμαι όμως να παίζω τα εμπόδια με τα ξαδέρφια μου ώρες ατελείωτες κάτι χριστούγεννα.... ::)

attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μπορεί να μην έχουμε κάνει παρέα στις κούκλες mytinyworld αλλά νομίζω ότι βρήκαμε ένα κοινό σημείο έστω και αργά :) Είχα σκοπό να βάλω φωτογραφίες από τα δικά μου εμπόδια (όχι της ζωής μου αλλά της ΕΠΑ) αλλά θα το κάνω αργότερα διότι μόλις σήμερα αγόρασα - η αλήθεια είναι λίγο βιαστικά - από ένα βιβλιοπωλείο της γειτονιάς μου άλλον έναν Γκρινιάρη για τα τέκνα που όμως όταν τον άνοιξα .... ιδού.

IMG_0348.jpg




IMG_0351.jpg




IMG_0349.jpg



Η εταιρεία ονομάζεται Remoundo (από το Ρεμούνδος μάλλον) και οι οδηγίες είναι σε πολυτονικό (ούτε αυτό το πρόσεξα κατά την αγορά) και σχεδόν 24 παράγραφοι. Με την πρώτη ευκαιρία θα τις αντιγράψω έστω και περιληπτικά.
 
Ωπ! Δηλαδή ο Γκρινιάρης είναι ίδιο παιχνίδι με τα εμπόδια? Και κατασκεύαζε και η ΕΠΑ εμπόδια?
 
Από ότι βλέπω η μια εταιρία αλλάζει το όνομα και η άλλη το ταμπλό! Έψαξα πάντως να βρω το παιχνίδι από την εταιρία ravensburger για να δω ποιός είναι ο ξένος τίτλος αλλά δεν :(
 
Γεια χαρά σας.
Υπάρχει περίπτωση να θυμάται κανείς σας τις οδηγίες από τα Εμπόδια (Ravensburger);
 
Γεια χαρά σας.
Υπάρχει περίπτωση να θυμάται κανείς σας τις οδηγίες από τα Εμπόδια (Ravensburger);
Κάτι μου λέει ο τίτλος, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ! Μπορείς να μου θυμίσεις λίγο το παιχνίδι, ή το ταμπλό του?
 
Κάτι μου λέει ο τίτλος, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ! Μπορείς να μου θυμίσεις λίγο το παιχνίδι, ή το ταμπλό του?

Προσπαθώ να ανεβάσω φωτό απο το ταμπλό αλλα δεν μπορώ γιατί είναι μεγάλη η ανάλυση της. :(

Σου βάζω ένα λινκ που το βρήκα με νέο όνομα : Malefiz

 
Το ειχαν τα ξαδέρφια μου!! Ήταν δυσκολο!!! Το παίζαμε φανατικά!!
Ζήτησα βοήθεια από τα ξαδέρφια μου, μήπως θυμούνται κάτι...!! Είναι μικρότεροι από μένα, οπότε ίσως να έχουν καλύτερη μνήμη. Το σίγουρο είναι ότι το είχαμε λιώσει!
 
Πίσω
Μπλουζα