Remake: The Wrestler (1974)?

Θα μας τρελανεις ρε Μαnο βραδυατικα,εκει ειναι 3 φορες κοιταξα πριν και αλλες 3 τωρα. :D

Κανε εντιτ το ποστ μου παρε το λινκ και δεστην.
 
Απ'ότι γνωρίζω, θα βγει στο κύκλωμα των αιθουσών Γενάρη ή αρχές Φεβρουαρίου.
 
Απ'ότι γνωρίζω, θα βγει στο κύκλωμα των αιθουσών Γενάρη ή αρχές Φεβρουαρίου

Aardvark είπε:
Eιναι καλη και ο σκηνοθετης καλος και ο Μικυ Ρουρκ κανει γερο comeback.Ηταν να παιξει τον ρολο ο Νικολας Cage .
Ο καλός Θεός τού Hollywood (Holly - Wood: το πιάσατε το υποννοούμενο, ε ; )βοήθησε και δεν δόθηκε ο ρόλος στον Cage.

Σε μια τέτοια περίπτωση, θα μιλούσαμε για φαρσοκωμωδία.

Πιστέψτε με, όταν και αν δείτε την ταινία θα συμφωνήσετε μαζί μου, είναι ο Ρόλος τού Μικι Ρουρκ, κανείς άλλος δεν θα μπορούσε να τον υποδυθεί όπως ο ίδιος.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με μία Golden Globe (Χρυσή Σφαίρα) επέστρεψε προχθές βράδυ στο φτωχικό του, ο Mickey Rourke αφού τιμήθηκε για όσα λέγαμε τις προηγούμενες μέρες αναφορικά με την ερμηνεία του στην ταινία The wrestler.

Για την ίδια ταινία, βραβεύτηκε και το ομώνυμο τραγούδι ενός άλλου super '80s (και '70s και '90s και '00s) icon, τού Bruce Spingsteen.

Όσο και αν αυτή η βράβευση θεωρείται ως ο προθάλαμος των βραβείων Οσκαρ, καλό είναι να περιμένουμε ως τις 22/1 όταν και θα ανακοινωθούν οι υποψηφιότητες για αυτά.

(Ακαδημία είναι αυτή, ποτέ δεν ξέρεις).

Η τελετή απονομής των βραβείων ορίστηκε για τις 22/2/09.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Yeap τα ειδα εχτες τα golden globe μεσω δορυφορου σε αραβικο καναλι. :D

Την σηκωσε την κουπα.

Mεγαλο Comeback o Ρουρκ αντε και στα οσκαρ.
 
Πολύ ωραία ταινία και ο Rourke είναι εξαιρετικός.

Συμφωνώ οτι ήταν ο πιο κατάληλος για το ρόλο και σίγουρα του αξίζει Oscar.

Το Soundtrack Θεϊκό βεβαίως - βεβαίως :D :D
 
Παιδιά,την είδα την ταινία...

Τελικά για μένα -δυστυχώς- αποδείχθηκε απλά μια καλή ταινία και τίποτα παραπάνω.

Κρίμα,καθότι περίμενα ΠΟΛΛΑ περισσότερα !!

Ο Rourke όμως,είναι όντως αυτό που αξίζει από την όλη ταινία !

Εν τω μεταξύ,το...."έργο" το έχουμε,λίγο-πολύ,ξαναδεί.Το έκανε ο Sly πρόσφατα και -πάλι κατά τη γνώμη μου ασφαλώς- πολύ καλύτερα,στο Rocky 6...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εγώ δέν περίμενα περισσότερα απο τον Rourke, απο τον Aronofsky όμως ίσως. Επίσης η Marisa Tomei (Cassidy) είναι εξαιρετική στο ρόλο της (και πάντα πολύ όμορφη)

Είμαι τεράστιος φάν του Αρονόφσκυ, και συνεπώς είδα την ταινία με την πρώτη ευκαιρία. Έίναι πολύ καλή, και οι μεταφορές που έχει είναι επίκαιρες και ουσιαστικές. Δέν είναι μόνο το γεγονός της "πτώσης" του παλαιστή, είναι το ότι τελικά ερωτέυεται μια στριπτιτζού, επίσης στην "πτώση", και ότι τελικά χάνει κάθε εκτίμηση για κάθε τί δικό του προκειμένου να βρίσκεται στην "αγκαλιά" της αρένας. Εγώ πάντως συγκινήθηκα αρκετά, και εκτίμησα το έργο. Ίσως άν θυσιαζόταν ο rourke, και οποιοσδήποτε άλλος γνωστός, να περίσσευαν λίγα λεφτά για καλύτερους φωτογράφους και οπερατέρ (μιά καλύτερη φωτογραφία την χρειαζότανε νομίζω). Παρόλαυτά, είναι καλός και ο rourke και του αξίζει ένα βραβείο, και στην ταινία η οποία ήδη πήρε το χρυσό λιοντάρι στη Βενετία.
 
Κατά τη γνώμη μου φίλε Other_Reality,είναι ακριβώς ο Rourke αυτός που σώζει την ταινία από το να χαρακτηριστεί απλά -κι επιεικώς- καλή.

Βέβαια,όπως πάντα λέμε,γνώμες είναι αυτές...
 
Xαχαχα απιστευτο μου θυμισε παλιες καλες εποχες.

Τον απριλη στην wrestlemania o Ρουρκ εναντιον του Crhis Jericho.

Moυ θυμισε την ταινια "Νο Holds Barred" με τον Zeus που αργοτερα το συνεχισαν στο Summerslam ,θρυλικο ματς ,την ταινια ακομα την ψαχνω να την ξαναδω. :(

YouTube - Chris Jericho and Mickey Rourke on Larry King

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
IΕΡΟΣΥΛΙΑ το παραπάνω "βιντεάκι"... :shtup:

MickeyRourke.jpg
MickeyRourke.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπήρχε πλάνο να εμφανιστεί ο Rourke στη WM 25 ( !!!! ),αλλά ευτυχώς απορρίφθηκε τελικά...
 
test

αν σας έλεγαν να επιλέξετε να πάρετε χρυσή σφαίρα αλλα να είστε εμφανισιακά σαν τον μίκι ρούρκ ή να εμενε η ζωή σας όπως ειναι σήμερα...τι θα διαλέγατε?
 
Την είδα την ταινία και μου άρεσε αρκετά. Ο Ρουρκ υποδύεται πολύ πειστικά το ρόλο (που πραγματικά φαίνεται κομμένος και ραμμένος για αυτόν) και η σχεδόν ντοκουμενταριστική σκηνοθεσία του Αρονόφσκυ ταίριαζε απόλυτα με την θεματολογία της ταινίας. Μου θύμισε λίγο αδερφούς Νταρντέν. Πραγματικά αξίζει να τη δείτε.
 
Και να σκεφτεί κανείς ότι η αρχική επιλογή για τον ρόλο ήταν ο Nicolas Cage. Γλίτωσε η ταινία αλλά χάσαμε από γέλιο....
 
Μόλις είδα την ταινία !

Με απλά λόγια : Σ Υ Γ Κ Λ Ο Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η !

Με άλλα λόγια : Μου έφυγε η ούγια και το κλαπέτο !

Μόνο που μου άφησε ανάμικτη εντύπωση το τέλος, αλλά δεν πειράζει, πταίσμα.

Απίστευτη ερμηνεία του Ρουρκ !

Όσο σκέφτομαι ότι δεν πήρε όσκαρ, αρχίζω να αμφιβάλω πολύ για τον εν λόγω θεσμό.
 
Ίσως η καλύτερη ταινία του Mickey Rourke.

Ρεαλιστικότατη και σκληρή. Είναι καιρός πλέον να σταματήσει να παρουσιάζεται στον κινηματογράφο μόνο η βιτρίνα και η λαμπερή πλευρά των ηρώων.

Οι σκηνοθέτες έχουν καταλάβει ότι ο κόσμος έχει βαρεθεί και δεν ενθουσιάζεται με αυτά πλέον.

exetlaios είπε:
Απίστευτη ερμηνεία του Ρουρκ !Όσο σκέφτομαι ότι δεν πήρε όσκαρ, αρχίζω να αμφιβάλω πολύ για τον εν λόγω θεσμό.
Κι εγώ αμφέβαλλα αλλά όταν είδα πως το Oscar «ανδρικού» ρόλου πήγε στο Milk πείστηκα.
 
εμενα μου αρεσε πολυ η ταινια,την ειδα στο σινεμα οταν βγηκε και ο μικυ ηταν απαιχτος...

εφυγα απο την αιθουσα ικανοποιημενος γι αυτο που διαλεξα να δω...
 
Τελικά τι καταλάβατε από το τέλος ρε μάγκες ;

Ότι πέθανε, ή ότι το άφησε φλου ;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα